logo

Lise Son Sınıf Öğrenciler İle Motivasyon Buluşmaları

Safranbolu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak ortaöğretim kurumların son sınıfında okuyan ve 2021 YKS sınavına hazırlanan öğrencilere yönelik olarak çevrim içi motivasyon buluşmaları gerçekleştirilen. İlk buluşma 4 Aralık Cuma günü Safranbolu Atatürk Anadolu Lisesi 12. Sınıf öğrencileri ile çevrimiçi olarak gerçekleştirildi.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Hasan GÜMÜŞ’ün de katıldığı buluşmada gençlere seslenen GÜMÜŞ “Geleceğimiz olan siz değerli gençlerimizi, öğrencilerimizi geleceğe en iyi şekilde hazırlamak bizim en önemli görevimiz. Eğitimi uzaktan gerçekleştirdiğimiz pandemi döneminde de öğretmenlerimizle birlikte özverili bir şekilde çalışıyoruz.” dedi.

Gençlerin fikirlerini almak ve YKS’ye hazırlanan öğrencilerimizin motivasyonlarını artırmak için bu buluşmaların anlamlı olduğunu belirten GÜMÜŞ, “Başarılı olabilmek için kendimize duyduğumuz güven ve başarıya olan inancımız hedeflerimize ulaşma noktasında büyük önem taşır. Motivasyon bizi harekete geçiren, hareketimizde devamlılık sağlayan güçtür. Hayatın her alanında olduğu gibi eğitim sahasında da başarının ve etkili öğretimin en önemli bileşeni olduğu açıktır. Motivasyonu yüksek bireyler başarılı ve özgüvenli olmalarının yanı sıra, Maslow’un ihtiyaçlar hiyerarşisinin en üst basamağında bulunan “kendini gerçekleştirme ihtiyacına” sahiptirler. Teknolojik gelişmelerin baş döndürücü şekilde gelişmesi ve yeni koşulların ortaya çıkması bireylerin geleceğe hazırlanmalarında önem arz etmektedir. Geleceğe hazırlanan gençlerimizin de yeterince motive edildiklerinde hedeflerine daha kolay ulaşabileceklerdir. Bizler geleceğimiz olan siz gençlerimize güveniyoruz. Geleceğe güçlü şekilde hazırlanmanız için her türlü desteği vermeye hazırız.” dedi.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Hasan GÜMÜŞ konuşmasında, iş hayatında ihtiyaç duyulan becerilerin farklılaştığını, bunun da meslekleri dönüştürmeye başladığını ifade ederek, özellikle gençlerin bunun farkına vararak geleceklerini planlarken bu gelişmeleri göz önünde bulundurması gerektiğinin altını çizdi. Öğrencilere günümüzde yapay zeka, endüstri 4.0. nesnelerin interneti vb alanlarda çok büyük yatırımlar ve gelişmeler yapıldığını ve yapay zekâ teknolojisinin gelecekte hayatımızda oldukça yer edineceğini vurguladı.

Safranbolu Anadolu Lisesi son sınıf öğrencileri ile gerçekleştirilen motivasyon buluşması okulun rehberlik servisi tarafından yapılan YKS bilgilendirme sunumu ve soru cevap bölümü ile sona erdi.

Safranbolu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak ortaöğretim kurumların son sınıfında okuyan ve 2021 YKS sınavına hazırlanan öğrencilere yönelik olarak çevrim içi motivasyon buluşmaları gerçekleştirilen

Etiketler: » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ