logo

Mahalle Bakkalları Denetlendi

Yenice Belediyesi Zabıta Ekipleri mesai gözetmeksizin ilçede ki denetimlerine hafta sonu da devam etti.

Belediye Yazı İşleri Müdürü aynı zamanda Zabıta Komiserliğine bakan Zekeriya Acar yönetimindeki zabıta ekipleri, ilçede bulunan mahalle bakkallarında denetim yaptı.

Vatandaşların ramazan ayı boyunca sağlıklı ve güvenilir bir şekilde alışverişlerini yapabilmeleri için Zabıta Ekipleri bakkallardaki gıda ürünlerinin son kullanma tarihi, ürün fiyatlarını ve ürünün yer aldığı reyonda fiyat etiketinin olup olmadığının denetiminin yanı sıra ürün gramajları ile hijyen koşulları da kontrol edildi. Denetimlerde son kullanma tarihi geçmiş ürünleri satan bakkallar hakkında tutanak tutulurken, son kullanma tarihi geçmiş gıdalara da imha edilmek üzere el konuldu. Ayrıca korona virüs önlemleri kapsamında vatandaşlara ve esnaflara sosyal mesafe, maske ve hijyen konusuna dikkat çeken ekipler, bilgilendirme de yaptı.

Özellikle gıda maddesi üzerine üreten ve satan işyerlerinin denetimlerine ağırlık verildiğini söyleyen Belediye Başkanı Zeki Çaylı, “Halkımızın sağlığını tehdit edebilecek gıda maddelerinin satışının yapılmaması noktasında denetimlerimizi ilçemizde Yenice Belediyesi olarak sürdürüyoruz.

Vatandaşlarımızı mağdur ederek sebepsiz fiyat artışlarıyla haksız kazanç elde etmek isteyenlere, hemşehrilerimizin sağlığını hiçe sayıp hijyen koşullarına aykırı hareket eden işyerlerine karşı ilgili mevzuatlar çerçevesinde gereken yasal yaptırımları tereddüt etmeden uygulayacağız. Vatandaşlarımızın sağlıklı ve güvenilir bir şekilde alışverişlerini yapabilmeleri için denetimlerimiz bundan sonra da belirli programlar dahilinde aynı sıklıkla rutin olarak devam edecektir .” dedi

Yenice Belediyesi Zabıta Ekipleri mesai gözetmeksizin ilçede ki denetimlerine hafta sonu da devam etti.

Etiketler: » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ