Hoşgeldiniz  

“MARZINC FİLTRELERİNDEKİ SIKINTI HAVAYI ZEHİRLER.”FETÖCÜLER ELİNİ KOLUNU SALLAYARAK GEZMEYE DEVAM MI EDİYORLAR ? ALİ KÖSE , KARABÜK’E FARK KATTI.23.01.2017.

Okan KÜÇÜK (Yazarın tüm yazıları için tıklayınız) | 22 Ocak 2017 | Genel, Güncel A- A+

Bunu Paylaş

                                                        

“MARZINCIN YAPACAĞI BİR HATANIN VEBALİNİ GELECEK NESİLLER ÇEKER. MARZINC ÇEVRE DOSTU DEĞİL. İŞLEYECEĞİ ATIK MADDELER, ZEHİRLİ MADDELER…” KİM DEMİŞTİ HATIRLADINIZ MI ?

                                               

                  Türkiye’de kurulmak istediği yerlerde kurulamayan amiyane tabirle kovulan, bir tesis Vaktiyle Karabük Valiliğinde atılan imzalarla Karabük’e gelip kurulmuştu.

 

Dönemin Karabük Milletvekili Osman Kahveci  (manşette yazdığımız gibi) 2012 yılında bir yerel televizyona yaptığı  ve Karabük’te BİR ÇOK TV/GAZETE VE İNTERNET HABER SİTESİNDE YAYIMLANAN AÇIKLAMASINDA, Marzinc’in yapacağı bir hatanın, bir ihmalin vebalini gelecek nesillerin çekeceğini ifade ederek, “ Marzinc çevre dostu bir tesis değil. Çevreyi kirleten, yanlış yapıldığı takdirde, bir ihmalde nesillerin vebalini çekeceği bir tesis.Burası geri dönüşüm tesisi olacak. Atık maddeleri işleyecek. Bu atık maddeler, zehirli maddeler. Tüm Türkiye genelindeki Demir çelik sektöründe bacada tutulan tozları işleyip, ham hale getirip, başka tesislere buradan gönderecek…” demişti.

           “FİLTRELERDEKİ SIKINTI HAVAYI ZEHİRLER, YAĞMURLA ZEHİR TOPRAĞA DÜŞER, ÜRÜNLERE ZEHİR SAÇILIR.MARZINC KARABÜK İÇİN DOĞRU BİR TESİS  DEĞİL.”

Sayın Kahveci açıklamalarının devamında (yukarıdaki ara spotta yazdığımız gibi)

Kahveci: “Yarın bu atık maddelerin işlenmesi sırasında filtrelerde meydana gelebilecek bir sıkıntı, havayı zehirler, bu zehir yağmurla toprağa düşer. Yağmurla gelen zehir tüm üretilen ürünlere zehir saçar. Bunlara kimse yer vermedi, geldiler Karabük’e kuruyorlar. Geçen yıl Karabük’te bunlara karşı kamuoyu oluşmuştu. Ama bunlar en kısa sürede kamuoyunu ikna etmeyi başarmışlar. Medyayı bile ikna etmişler. Önemli bir yol kat ederek ÇED raporunu da almışlar. Çalışmalara da başlamışlar, önümüzdeki günlerde temelde atacaklarmış. Kendileri bana tedbir alacaklarını söylediler. Ama ne kadar tedbir alırlarsa alsınlar çevre dostu değiller. Çok iyi takip edilmesi  lazım.  Kamuoyu  takibi lazım. Demokrasi kılıcı gibi tepelerinde olacağım. Çevre bakanlığından bu gibi tesislere ekstra tedbir isteyeceğim. Zaten ben çevre komisyonumdayım. Marzinc ve bunun gibi tesisleri yakın markaja alacağım. Marzinc Karabük için doğru bir karar, doğru bir tespit, doğru bir tesis değil. Tedbirler her zaman kağıt üzerinde kalır. Kağıt üzerinde kalmamasını sağlayacağız. Bir çok tedbirler aldıracağız…” demişti.

 “50-60 KİŞİ ÇALIŞACAK DİYE 250 BİN KİŞİNİN HAYATINI TEHLİKEYE ATAMAYIZ.”

        Sayın Kahveci , o  çarpıcı açıklamalarını “ 50-60 kişi çalışacak diye 250 bin kişinin hayatını tehlikeye atamayız, zehirleyemeyiz. Çalıştırdığı insan sayısı değil, ne kadar zarar verdiği önemli.İnsanımızın can sağlığı önemli.”diyerek bitirmişti.

  Yani çok önemli ve çarpıcı açıklamalardı bunlar değil mi ?

“MARZINCIN YAPACAĞI BİR HATANIN VEBALİNİ GELECEK NESİLLER ÇEKER. MARZINC ÇEVRE DOSTU DEĞİL. İŞLEYECEĞİ ATIK MADDELER, ZEHİRLİ MADDELER…

“FİLTRELERDEKİ SIKINTI HAVAYI ZEHİRLER, YAĞMURLA ZEHİR TOPRAĞA DÜŞER, ÜRÜNLERE ZEHİR SAÇILIR.MARZINC KARABÜK İÇİN DOĞRU BİR TESİS  DEĞİL.”

“50-60 KİŞİ ÇALIŞACAK DİYE 250 BİN KİŞİNİN HAYATINI TEHLİKEYE ATAMAYIZ.”

Okuyunuz,  MARZİNC’le ilgili dönemin Karabük Milletvekili Osman  Kahveci’nin net açıklamasıydı bu yukarıdakiler… Bir çok yerel gazete ve tv de manşet olmuştu zaten. Eksiksiz, fazlasız böyle demişti.

6 AY SONRA KAPATILDI.ADLİ TIP RAPORLARI GELDİ. SIR GİBİ SAKLANAN OTOPSİ RAPORLARI, FİLTRELER NE DURUMDA ?

Yarın devam edelim inşallah.

 FETÖCÜLER ELİNİ KOLUNU SALLAYARAK GEZMEYE DEVAM MI EDİYORLAR ?

                                                         ***

 Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili’nin  kendisine ait olan Kanal 78 televizyonunda yaptığı “Fetöcüler elini kolunu sallayarak geziyorlar Karabük’te ne adaleti “şeklindeki açıklaması, Karabük FARKLI Gazete’ de manşet haber olduktan sonra Karabük gündemine adeta bomba gibi düşmüştü.

 O haberin ardından   eski TBMM Başkanı ve Karabük Milletvekili Mehmet Ali Şahin’in  nezaket dolu uslubuyla ve zarif bir şekilde söylediği “ Rafet Bey boş konuşan biri değildir. Bildiklerini lütfen Savcılıklara bildirsinler…” şeklindeki  açıklamasından sonra Karabük’te günün, haftanın hatta Ocak Ayı’nın gündem maddesi oldu bu konu.

VERGİLİ, SAVCILIK’A ELİNİ KOLUNU SALLAYARAK GEZİYORLAR DEDİĞİ FETÖCÜLERİN İSİMLERİNİ  VERMEMİŞ DİYORLAR DOĞRU MU ACABA ?

                Sayın Şahin’in bildiklerini Savcılıkla  paylaşmasının gereği üzerine yaptığı açıklamanın ardından, Savcılık’a yazılı bilgi paylaşımında bulunması üzerine davet edildiği öğrenilmişti Başkan  Vergili’nin.

Başkan Vergili, Cumhuriyet Savcılığı’na gitmişti. Kamuoyu Başkan Vergili’nin kimlerin isimlerini verdiği konusundaki merakı had safhaya çıkmıştı da,  Savcılığa herhangi bir  isim verilmediği  , genel çerçevenin çizildiği fakat bir ismin verilmediği  yazılmıştı.

                 Başkan Vergili’de bu konuda bir açıklama yapmadı. Verdim, demedi, vermedim demedi.Fakat vermediği yönündeki yazıya da itiraz etmedi.

O zaman, yani herhangi bir isim vermediyse Başkan Vergili, “Karabük’te fetöcüler elini kolunu sallayarak geziyolar.” Mı acaba ?

Hem kim ki, bunlar? İsimleri cisimleri biliniyor söylenmiyor mu, bilinmiyor mu, ya da ortada böyle bir şey yok mu ?

 KARABÜK MİLLİ EĞİTİMDE BAŞARILAR TAM GAZ DEVAM. ALİ KÖSE , KARABÜK’E FARK KATTI.

Yarı yıl tatili başladı. Karabük’ün başarılı ve çalışkan  Milli Eğitim Müdürü Ali Köse; yaptığı açıklama da  186 okulda  37 Bin 449 öğrenci, 3 Bin 149 öğretmen ve yöneticiyle 1. Kanat döneminin  tamamlandığını ifade etmişti.

 O açıklamalar arasında satır aralarında oldukça önemli konulara da temas etti Sayın Köse.

 Gözden kaçırılmaması gereken konulara temas etti. Örneğin , 2Bin 658   öğrencinin katıldığı birinci dönem TEOG sınavlarında il olarak genel başarı ortalamamızı 1,25 puan artırarak önemli bir başarıya daha imza attığımızı ifade etti.

Bakınız TEOG’da genel başarı ortalamamız arttı.  Hatta TEOG Türkiye Birincisi de Karabük’ten çıktı.

 Bakınız bu başarıların artarak devam etmesi gerçeği orta da. Bunlar kendiliğinden olmuyor. Göreve geldiğinden bugüne neredeyse 2 yılını doldurmak üzere olan Karabük Milli Eğitim Müdürü Ali Köse’nin çalışmaları, hızı ve farkının yansımaları bunlar.

Maşallah, 2 yıl neredeyse ne çabuk geçti. Karabük son 2 yıl da önceki başarılarını arttırdı, geliştirdi, büyüttü. Sayın Köse’nin gayretleri ve değerli çalışmalarının devamını diliyoruz.

Karabük Milli Eğitim Müdürü Ali Köse’nin çalışmalarıyla  akademik çalışmaların dışında sosyal/kültürel faaliyetler noktasındaki başarılı ve verimli çalışmaları ve yine Karabük’te zaten hep varolan hayırseverleri arayıp bularak eğitime kazandırdığı  yeni eğitim kurumlarını da yarın yazalım nasipse…

 

EN SON HABERLER

KARABÜK AJANS 78 internet haber sitesi ‘Basın Meslek İlkeleri’ne uymaya söz vermiştir. karabukajans78.com İhlas Haber Ajansı (İHA) resmi abonesidir.Karabük Ajans 78 Haber Sitesi. Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle