Hoşgeldiniz  

MARZİNC’E 2 MİLYONLUK CEZA.

Okan Küçük | 15 Kasım 2017 | Genel, Güncel, haber A- A+

Karabük Valiliği Marzince eski para ile 2 Trilyon 150 Milyar TL ceza kesti.Ayrıca cürufun tehlikeli atık olduğu tespit edilirken, atıkların bertarafının sağlanması için tesise 6 ay süre verildi. Bu süre sonunda  atığın kaldırılmaması halinde işletmenin faaliyeti durdurulacağı açıklandı. 

Karabük Valiliğinden yapılan açıklama aşağıdadır.

“Marzinc Marmara Geri Kazanım Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi ile ilgili Bilgilendirme

                Marzinc Geri Kazanım Sanayi ve Ticaret A.Ş. Tesisinde Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ve Karabük Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü denetim elemanlarınca yapılan denetimde, cürufun depolandığı atık alanından numune alınarak, analiz edilmesi için TÜBİTAK Marmara Araştırma Merkezine gönderilmiştir. Nihai olarak alınan analiz sonuçlarına göre atık sahasında depolanan cürufun tehlikeli atık olduğu tespit edilmiştir.

                Bu kapsamda; tesise 2.150.000 TL para cezası uygulanmıştır. Ayrıca atıkların bertarafının sağlanması için tesise 6 ay süre verilmiştir. Süre sonunda uygunsuzluğun giderilmemesi, bir başka deyişle atık alanında depolanan atığın mevzuat hükümleri doğrultusunda uygun olarak kaldırılmaması halinde işletmenin faaliyeti durdurulacaktır.

                Bahse konu cürufların tehlikeli atık taşıma lisanslı araçlarla taşınması, uygun yerlere nakliyesi hususları Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü tarafından takip edilecek olup, cüruflar taşınana kadar açık alanda bulunan cürufların üstünün branda ile kapalı tutulması sağlanacaktır.

                Tesis bacasında kurulu bulunan sürekli emisyon ölçüm sisteminin uygun çalışıp çalışmadığını tespit etmek amacıyla Çevre ve Şehircilik Bakanlığınca ölçüm yapılarak karşılaştırma yapılmıştır. Ölçüm sonuçlarının Bakanlığın online izleme sistemine şeffaf bir şekilde doğru iletildiği tespit edilmiştir.

                Baca gazı ölçümünde karbonmonoksit, azotoksit, toplam organik karbon, partikül madde (toz) ölçümleri yapılmış olup, ölçülen parametrelerin sınır değerlerin altında kaldığı tespit edilmiştir.

                Tesisin baca gazları ile ilgili ölçülen parametrelerinin yansıtılacağı dış mekan LED ekran, Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü binasının yanına kurdurularak, halkımızın 24 saat baca gazı emisyonunun sonuçlarını izlemesi sağlanacaktır.

                Kamuoyunun bilgisine sunulur. KARABÜK VALİLİĞİ”

Ömer Faruk Öz, Kardemir Yönetim Kurulu Başkanı

Karabük’te Sahte İkamete Hapis Cezası

Karabük’te 5 bin TL’yi Alıp Kaçtı

Sezer Güleç Kütüphanesi, Açıldı.

Karabük Merkezli Uyuşturucu Operasyonu

*

 

Bu haber 11.728 kere görüntülendi

EN SON HABERLER

KARABÜK AJANS 78 internet haber sitesi ‘Basın Meslek İlkeleri’ne uymaya söz vermiştir. karabukajans78.com İhlas Haber Ajansı (İHA) resmi abonesidir.Karabük Ajans 78 Haber Sitesi. Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle