Hoşgeldiniz  

Marzinc’e Karşı Şok Broşür…

Okan KÜÇÜK (Yazarın tüm yazıları için tıklayınız) | 07 Haziran 2014 | Genel, Okan Küçük, Yazar A- A+

          Türkiye’de bir kaç yer de kurulmaya çalışılan ama kurulmaya çalıştığı kimi yerden mahkeme kararı kimi yerden de halk ve yönetimin ortak karşı duruşlarıyla kurulamayan , derken  davet üzerine ilimize gelip kurulan, çalışan işçilerin  daha  6. ayında   tamamına yakınının Ankara Mesleki Hastalıklar Hastanesinde  tedavi görmek zorunda kaldığı ve işçilerin kanlarında çıkan kurşun ve diğer bazı ağır metallerin  önce bazı ulusal gazeteler de haber olmasının ardından Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın süresiz ibaresiyle kapattığı Dönemin Bakanının da  “Konu çevre ve insan olunca kimsenin gözünün yaşına bakmayız” dediği  ama kısa bir süre sonra da açtığı  Zehirli Katı Atık Geri Dönüşüm Tesisi Marzinc ile

*

               Marzinc’in kurulduğu günlerde şiddetle karşı çıkan, Karabük’ün Zehirleneceğini, Kanserli nesillerin oluşacağını, bu tesisin kesinlikle Karabük’e kurulmamasını savunan Karabük Çevre Derneği Başkanı Bünyamin Coşkun, yine ilgili firmanın misafiri olarak İtalya ve İspanya’ya gidip döndükten sonra amiyane tabirle 180 derece dönerek , “ya aslında bu firma o kadar da kötü değil, denetlenince sorun olmaz” diyen, derken işçiler hastanelik olunca  tabiri yerindeyse işçilerin önüne düşüp tekrar “bu firma hepimizi zehirliyor, haklarınızı arayınız biz de sizinleyiz, gerekirse  Belediyenin önünde 500 kişi 100 kişi toplanalım ben Sivil Toplum Kuruluşlarını da çağırırım gelen gelir, hakkınızı arayın” diyen  derkenn  Marzinc’le ortak  Yeşil Oyuncak Yarışması’ isminde bir yarışma düzenleyip  ödül törenini de  5 Haziran Dünya Çevre Günü’ne denk getiren (ne ka anlamlı değil mi ?)  Karabük Çevre Derneği, ödül töreninde şok bir olay yaşandı. Biz olay yerinde yoktuk ama haberimiz doğrudur çok yerden olay yerinde olanlardan doğrulattık.

*

     Tören sırasında  bir iş merkezinin üst katından  tören alanına 2Bin – 3 Bin adet kadar broşür atılmış. ŞOK bunun neresinde diyenler dikkat. Atılan broşürlerde aynen “KARABÜK KENDİNE NESLİNE ÇEVRENE SAHİP OL MARZINC TOPRAĞINI HAVANI SUYUNU ZEHİRLİYOR. MARZINC ÖLDÜRÜYOR” ibareleri yazılı.

*

          Asıl ilginç olan da broşürlerin altında “KARABÜK ÇEVRE DERNEĞİ” yazıyor. Ki daha önce bu aynı broşürleri Karabük Çevre Derneği Karabük’te dağıttırmıştı, bir ince fark vardı o zaman Marzınc karşıtıydı. 3 – 4 kere fikir dönüşü yapan Bünyamin Coşkun, Marzınc’le ortak olduğu projede bu broşürlerin gökten yağması ne demek  şimdi. Acaba Coşkun,  gün içinde yine mi fikir değiştirdi ?   Önceki fikir dönüşlerine bakınca olabilir… Coşkun’un geçen sene iftar programında yer yer ağlarcasına yaptığı  BATI TV’de bir kaç kez yayımladığımız marzınc karşıtı konuşma hatırlatma babından bir sonraki haberimizde olacak. Bizden ayrılmayın.

*

İşte DERNEĞİN DAHA ÖNCE DE DAĞITTIĞI VE OGÜN GÖKTEN YAĞDIRILAN O BROŞÜR

brosür

EN SON HABERLER

KARABÜK AJANS 78 internet haber sitesi ‘Basın Meslek İlkeleri’ne uymaya söz vermiştir. karabukajans78.com İhlas Haber Ajansı (İHA) resmi abonesidir.Karabük Ajans 78 Haber Sitesi. Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle