Hoşgeldiniz  

“MARZİNC’İ SÖKÜP ALIP GİTSİNLER.”

Okan Küçük | 04 Ekim 2017 | Genel, Güncel, haber, İletişim, Okan Küçük, Siyaset, Yorum - Haber A- A+

Bunu Paylaş

                                                       

 Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili, bugün Karabük Belediye Başkanlığında düzenlediği basın toplantısında yaklaşık 6 yıl önce kurulan ve kurulmasından önce başlayarak kurulduktan sonra da dönem dönem bir şeklide gündem olmaya devam eden Marzınc’le ilgili zehir zemberek açıklamalarda bulundu.

 Evet,  bu açıklamalar gerçekten gündem de bomba etkisi yaptı. Ve  Başkan Vergili’nin bugün basın toplantısında söyledikleri, geçmişten  beri  Marzınc firmasına karşı olan çeşitli sivil toplum kuruluşlarında, odalar da, dernekleri ve bazı vatandaşlarda da  mutlaka yeni bir hareketi ortaya çıkartacak bir işaret fişeği olacaktır.

 Bundan sonra Karabük’te artık hiçbir şey eskisi gibi olmayacak ve olmamalıdır zaten.

  VERGİLİ:  “MARZINC’E KARABÜK’Ü  ÇÖPLÜK YAPTIRMAMAYA KARARLIYIM.”

                   Marzınc’in ortaklarının Türkiyenin ilk 100 de olan    zenginlerin 5’i olduğuna dikkat çeken Başkan Vergili : “ Kendi bölgelerinden ( Dilovası)  bu pisliği, çöpü (tehlikeli katı atık)  Karabük’e yollayıp burada ne olmuş onların umurlarında değil. Tek amaçları Çevre Bakanlığı kriterlerinden kurtulmak…” ifadelerinde bulundu.

                Bakınız bu konu gerçekten çok hassas ve çok önemli bu mesele sadece Karabük’ün meselesi değil, Türkiye’nin meselesidir.

   Ve bu konu sanıldığının aksine aslında Karabük’te halkın önemli bir kısmının ciddi anlamda bir çok gerekçeyle karşı olduğu bir konudur.

 Halk önlerine düşecek bir gerçek lider, önderi reis bulamadığı için bugüne kadar tepkilerini gerekli şekilde ortaya koyamamıştır.

 Şimdi Sayın Vergili, ifadelerine göre Marzınc’e ciddi bir şekilde savaş açtı. Ve emin olunuz bu süreçte Karabük ciddi bir şekilde destek verecektir. Karabüklüler ciddi şekilde yasal haklarını kullanmaya başlayacaklardır.

 Yani o gerekçeyle ya da bu gerekçeyle çok önemli değil, yani hangi gerekçeyle olursa olsun bugün Başkan Vergili, Marzınc’le ilgili bir savaşım başlatacaksa (bu kararı verdiğini kendisi basın toplantısında zaten ifade etti) emin olunuz yanında Karabüklüleri de görecektir.

 Geçmişte denenen ama  başarılı olunamayan ya da bir şekilde  denenemeyen yasal her yola bu süreçte Karabük’lüler mutlaka başvuracaktır.

     VERGİLİ:    “SÜREKLİ OLARAK BAKANLIĞI YANILTARAK İŞLERİNE DEVAM EDİYORLAR.”

                                                     

     Rafet Vergili kararlı bir şekilde sürdürdü basın toplantısında bundan sonra  Marzınc konusuyla özel olarak ilgileneceğini ve elinden Karabük’ten çekip gitmeleri için mücadelesini  sürdüreceğini ifade ederek, “   Kendi fabrikalarındaki pisliği hiçbir yönetmelik ve yasalara uymadan prosese dikkat etmeden Marzınc’e gönderip kurtulduk hesabı yapıyorlar sürekli olarak Çevre Bakanlığını raporlarla yanıltarak işlerine devam ediyorlar. Bakanlıkta ne oluyor kardeşim demiyor. Bakanlık yabancı lisanslı firmaların kriterlerini baz alarak işlem yapmalı. Fabrikayı kendi bölgelerine alsınlar , gitsinler…” dedi.

 KARABÜK FARKLI GAZETE VE KARABÜK AJANS 78 OLARAK BAŞKAN VERGİLİ’NİN MÜCADELESİNİ DESTEKLEYİP  YANINDA OLACAĞIZ.

                                  

 Başkan Vergili yaptığı açıklamaların devamında  “Tek başıma kalsam da mücadeleyi sürdüreceğim.” İfadesinde bulundu.

      Marzınc konusunda geçmişten bugüne çizgisinde, duruşunda zerre sapma olmayan bir Gazeteci olarak   Başkan Vergili’nin yalnız olmayacağına ve bu sürece Karabüklülerin yok sanılan ya da yok sayılan halkının, vatandaşının ciddi bir bölümünün ciddi bir  şekilde destek vereceğine eminiz.

            Önümüzdeki günler bunu mutlaka ortaya çıkaracaktır. Yani  Başkan Vergili yalnız değildir.  Ayrıca  buradan basının bir ferdi olarak net olarak  memnuniyetle ifade ediyoruz ki, Karabük FARKLI Gazete ve Karabük Ajans 78 olarak bu süreçte elimizden gelen katkıyı kamu yararına sunmaya (zaten dünden) hazırız.

 Kamu yararına ve kamunun doğru bilgilendirilmesine yönelik , Karabüklülerin  (zaten bildikleri) gerçekleri öğrenmelerine duyduğumuz saygıyı her zaman koruduk, bundan sonra da korumaya devam edeceğiz.

 Çünkü biz Karabük’ü ve Karabüklüleri  her zaman sevdik, her daim de  seveceğiz.

Başlıkta kullanılan resim temsilidir.
*

 

Bu haber 14.137 kere görüntülendi

 

“MARZİNC’İ SÖKÜP ALIP GİTSİNLER.” için 1 yorum

  1. Bay bilrn dedi ki:

    Allah aşkına. Rafet vergi li.
    Her seçim döneminde marzinc le uğraşmayı bırak. Sen onay vermesen marzınc orta kurulmazdı.
    Marzinc kadar senin sirketin alter in zarari var. Onla ilgili ne yapacaksin.
    Şimdiye kadar nerdeydin?

EN SON HABERLER

KARABÜK AJANS 78 internet haber sitesi ‘Basın Meslek İlkeleri’ne uymaya söz vermiştir. karabukajans78.com İhlas Haber Ajansı (İHA) resmi abonesidir.Karabük Ajans 78 Haber Sitesi. Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle