logo

Maske Zorunlu Hale Getirildi

Karabük Valisi Fuat Gürel, alınan tedbirler kapsamında 8 gündür korona virüs vakasının bulunmadığını belirterek, vatandaşlara maske takma zorunluluğunun getirildiğini açıkladı.

Sosyal medya hesabından açıklama yapan Gürel,

“Kıymet Karabüklü Hemşehrilerim;
Alınan sıkı tedbirler ve sizlerin de bu tedbirlere uyması sayesinde ilimizde 8 gündür yeni vakaya rastlanmamıştır. Bu kazanımlarımızı devam ettirmemiz gerekmektedir. Ancak havaların ısınmasıyla sokaklarımızdaki kalabalıklar artmaya başladı. Vatandaşlarımızın büyük çoğunluğunun maske taktığını memnuniyetle görmekteyiz. Fakat hala maske takmayan ve sosyal mesafe kuralını ihlal eden vatandaşlarımızın olduğunu gözlemliyoruz.
Virüs tehlikesi henüz geçmiş değil. Koronavirüsle mücadelemiz devam etmektedir. Virüsün bir an önce bitmesi ve hayatımızın normale dönmesi için şu ana kadar almış olduğumuz kararlara ilave olarak; sokağa maskesiz çıkılmaması, tüm işyerlerinde çalışanların maske takması, şehrimizin cadde, sokak, meydan, park ve tüm sosyal alanlarında maske takma zorunluluğu getirme kararı alıyoruz.
Lütfen zorunlu olmadıkça dışarıya çıkmayalım, sosyal mesafemizi koruyalım, maskesiz dışarıya çıkmayalım.
Cumhuriyet Kenti Karabük’ün bilinçli ve aydın insanlarının bugüne kadar olduğu gibi bundan sonrada kurallara harfiyen uyacağına ve bu illetle mücadelede başarılı olacağımıza inancım tamdır.
Hepinize sağlıklı günler diliyorum.” ifadelerini kullandı

Etiketler: » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ