Hoşgeldiniz  

MEHMET ALİ ŞAHİN OKAN KÜÇÜK’E DEĞERLENDİRDİ.

| 26 Ocak 2017 | Genel, Güncel, İletişim, Siyaset A- A+

Bunu Paylaş

Eski TBMM Başkanı  ve Karabük Milletvekili Mehmet Ali Şahin, Karabük FARKLI Gazete ve Karabük Ajans 78 Haber Sitesi Sahibi Okan Küçük’ü ziyaret etti. Ziyarette  Okan Küçük’ün   CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun   “ Bu sistemde Cumhurbaşkanı bizden de olsa istemeyiz.” Şeklindeki açıklamasıyla ilgili neler söylemek isterseniz şeklindeki sorusuna Eski TBMM Başkanı  ve Karabük Milletvekili Mehmet Ali Şahin cevap verdi.

ŞAHİN: “ 2019 GELDİĞİNDE CHP OLARAK BİZ CUMHURBAŞKANI ADAYI GÖSTERMEYECEĞİZ Mİ DEMEK İSTİYOR ACABA ?”

                     Şahin cevabında, “Bu açıklaması şu anlamamı geliyor acaba 2019 da bu anayasa  değişikliğini millet referandumda kabul ederse 2019 da  yürürlüğe girecek ve 3 Kasım 2019 da cumhurbaşkanlığı seçimi Türkiye Büyük Millet Meclisi seçimiyle aynı gün birlikte yapılacak. Acaba Sayın Kılıçdaroğlu şunu mu söylemek istedi “ 2019’a geldiğinde Cumhuriyet Halk Partisi olarak biz cumhurbaşkanı adayı göstermeyeceğiz mi? demek istiyor. Bizden de olsa kabul etmeyeceğiz “ derken bunu mu kastediyor. Böyle bir beyan Cumhuriyet Halk Partisi tabanını nasıl etkiler. Hiç umut vermeyen, gelecekle ilgili tabanını umutsuzluğa iten bu tür beyanlar zannediyorum Cumhuriyet Halk Partisi tabanı tarafından da değerlendirilecektir.

 ŞAHİN :  “ADAY GÖSTERİRLERKEN VATANDAŞLAR  ‘SİZ BU MODELİ  DİKTATÖRLÜK GETİRECEĞİ İDDİASIYLA KARŞI ÇIKMIŞTINIZ. ŞİMDİ DİKTATÖR OLMAK İÇİN Mİ BİZDEN OY İSTİYORSUNUZ’ DERLERSE NE CEVAP VERECEKLER…”

  Eski TBMM Başkanı  ve Karabük Milletvekili Mehmet Ali Şahin; Karabük FARKLI Gazete ziyaretinde Okan Küçük’e yaptığı açıklamaların devamında  “Ayrıca diyelim ki bunu kastetmedi 2019 geldi tabi siyasi partiler cumhurbaşkanı adayı gösterecekler muhtemelen Cumhuriyet Halk Partisi de gösterecek . Cumhuriyet Halk Partisi adayı kendisine oy isterken vatandaşlardan herhangi birisi çıkıp şöyle bir soru sorsa dese ki siz bu modeli diktatörlük getireceği  iddiasıyla referanduma reddetmiş ve karşı çıkmıştınız, şimdi diktatör olmak için mi bizden oy istiyorsun diye sorarsa ne cevap vereceksiniz.

ŞAHİN : “ SİYASİLERİN KONUŞURKEN LAFLARININ NEREYE GİDECEĞİNİ İYİ DÜŞÜNMESİ GEREKİR.”

Şahin: “Dolayısıyla siyasilerin  konuşurken laflarının nereye gideceğini iyi düşünmesi gerekir. Bugünü değil geleceği de düşünerek siyasi partiler açıklamalar yapmalıdırlar. O bakımdan sayın Kılıçdaroğlu’nun açıklamaları bizi fazla ilgilendirmiyor ama biz siyasetçi olarak bunun hak nezdinde ne gibi yansımaları olacağını düşünerek bu ifadeleri kullanma ihtiyacını hissediyorum. Meclis kabul etmiş şimdi halka gideceğiz. Halk da kabul ederse artık kimsenin diyeceği bir şey olmaz.”

    ŞAHİN: “ 2010’DAKİ ANAYASA DEĞİŞİKLİĞİNE HAYIR DİYEN SİYASİ PARTİLERİN TAMAMI2011 SEÇİMİNE GİDERKEN MİLLETİN KARŞISINA YENİ ANAYASA VAADİYLE ÇIKMIŞTI.”

 Okan Küçük’e yaptığı açıklamaları Bakın 2010 anayasa değişikliğine de Cumhuriyet Halk Partisi karşı çıkmıştı hatta MHP de karşı çıkmıştı , diyerek devam eden  Eski TBMM Başkanı ve Karabük Milletvekili Mehmet Ali Şahin:  “Yüzde 58 oyla millet kabul etmişti bu anayasa değişikliğini sonra gayet iyi hatırlıyorum gidin gazetelere bakın hayır diyen siyasi partilerin tamamı da 2011 seçimlerine doğru giderken yeni bir anayasa vaadiyle milletin karşısına çıkmıştı. Hayır dedikleri anayasa değişikliği ile ilgili kampanyadan sonra milletin yeni anayasa istediğini gördükleri için hepsi de dediler ki yeni anayasa .İlk yapacağımız iş seçimlerden sonra yeni bir anayasa yapıcağız dediler. Şimdi bu  referandumdan sonra da hayır diyenlerin,  ben millet kabul ederse ertesi gün neler diyeceklerini şimdiden görür gibiyim.2010’daki referandumdan sonra nasıl bit tavır takılmışlarsa bundan sonrada aynı tavrı takınacaklardır. O nedenle şimdi köşeli laflar etmesinler sonra kendilerini bağlar.” Diyerek açıklamalarını tamamladı.

EN SON HABERLER
KARABÜK AJANS 78 internet haber sitesi ‘Basın Meslek İlkeleri’ne uymaya söz vermiştir. karabukajans78.com İhlas Haber Ajansı (İHA) resmi abonesidir.Karabük Ajans 78 Haber Sitesi. Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle