Hoşgeldiniz  

Mehmetçiğe Destek Yürüyüşü

| 13 Mart 2018 | Genel A- A+

Bunu Paylaş

 

Karabük Meslek ve Teknik Lise öğrencileri, öğretmen ve velilerle birlikte Afrin’de yürütülen Zeytin Dalı Harekatı’na destek için yürüyüş yaptı. 

 

Okul binasından ellerinde Türk bayrakları ile kent merkezine kadar yürüyüş yapan Karabük Meslek ve Teknik Lise öğrencileri, sloganlar eşliğinde Karabük Askerlik Şubesine geldi. Burada Garnizon Komutanı Albay Tekin Nemlioğlu tarafından karşılanan öğrenciler, İstiklal Marşı’nı okudu. Okul Müdürü Adnan Taşlıyan yaptığı açıklamada, “Vatanımıza, milletimize, bayrağımıza dil uzatanlara gerekli cevabı vermek için buradayız. Biz bu vatan ve bayrak için her zaman ölürüz. Onun için bizim en kutsallarımızdan olan TSK’ya destek amacıyla burada durduk. Ben sizin adınıza komutanıma söz veriyorum. Bu vatan için ölmeye hazır, bir meslek lisesi gençliğiyiz.

Her daim bu vatan ve bu bayrak için şehit olmaya hazırız” dedi. “Her Türk asker doğar” sloganları atan öğrenciler, daha sonra eski belediye binasının önüne kadar yürüyüşlerine devam etti. Burada dev Türk bayrağı açan öğrenci ve öğretmenler İstiklal Marşı’nı okudu. Burada da kısa bir konuşma yapan Okul Müdürü Taşlıyan, “Yiğitlik özümüz, şudur sözümüz; memleketin meselesi meslek lisesi. Bizim meselemiz vatan sevdası. Kansa kan, cansa can. Biz her zaman hazırız.

Yeter ki sağ olsun vatan” diye konuştu. 
Daha sonra öğrenciler şiir okuyarak, saz eşliğinde kahramanlık türküleri söyleyerek dağıldı. 

Not: Rakamlar her zaman gerçeği yansıtmaz.  Örnek aşağıda…

*

Bu haber 999.999 kere görüntülendi

İstiklal Marşı’nın Kabulünün 97. Yıldönümü Kutlandı

Başkan Vergili Esnaf Ziyaretlerini Sürdürüyor

Okan Küçük Yorumluyor…KARDEMİR KARABÜKSPOR’U  BU HALE KİMLER GETİRDİ ?KAMUOYUNDA KONUŞULANLARI YAZIYORUZ…ÇAĞRI GÜLEÇ EŞBAŞKANLIK TEKLİFİ YAPTI. MUSTAFA YOLBULAN REDDETTİ VE KRİZ İYİCE DERİNLEŞTİ. HERKES İŞİN SAHİBİ OLARAK YOLBULANLARI GÖRÜRKEN ,ZİYA ÜNSAL VE EKİBİ ÇIKIP YÖNETİMİ ÜSTLENDİ.05.03.2018

SAFRANBOLU KAYYUMU GİDİYOR MU?

EN SON HABERLER
KARABÜK AJANS 78 internet haber sitesi ‘Basın Meslek İlkeleri’ne uymaya söz vermiştir. karabukajans78.com İhlas Haber Ajansı (İHA) resmi abonesidir.Karabük Ajans 78 Haber Sitesi. Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle