logo

Çetinkaya, Başkan Olarak Belirlendi.

AK Parti Karabük İl Başkanlığında AK Parti Bursa Milletvekili ve Karabük Koordinatörü Dr. Mustafa Esgin başkanlığında yapılan temayül yoklamasının ardından AK Parti Genel Merkezinde yapılan değerlendirmeler sonucu AK Parti Karabük Merkez İlçe Başkanlığına Özkan Çetinkaya belirlendi.

AK Parti Karabük İl Başkanı Av. İsmail Altınöz konuyla ilgili bir açıklama yaparak, “Genel Merkez Teşkilat Başkanlığımızca yapılan istişareler ve gerçekleştirdiğimiz görüşmeler sonrası AK Parti Karabük Merkez İlçe Başkanlığına Özkan Çetinkaya aday olarak belirlendi.

Karabük’ümüze hayırlı olmasını temenni ediyorum. 20 Eylül Pazar günü Saat 11:00’de Yenişehir Kapalı Spor Salonunda Merkez İlçe Kongremizi gerçekleştireceğiz, 7. Olağan Merkez İlçe Kongremizin şimdiden hayırlı olmasını dilerim.” diye konuştu.

Özkan Çetinkaya Kimdir

1988 Karabük doğumlu. Alfred Üniversitesi İstanbul Kampüsü’nde İngilizce İşletme mezunu. Madencilik, lojistik ve demir çelik sektörlerin de faaliyet gösteren aile şirketlerinde müdür pozisyonunda çalışmakta. Önceki dönem AK Parti Karabük İl Gençlik Kolları Başkanı, Karabük Belediye Meclis Üyesi ve birçok STK’larda görev aldı. Evli ve iyi derecede İngilizce bilmektedir.

AK Parti Karabük İl Başkanlığında AK Parti Bursa Milletvekili ve Karabük Koordinatörü Dr. Mustafa Esgin başkanlığında yapılan temayül yoklamasının ardından AK Parti Genel Merkezinde yapılan değerlendirmeler sonucu AK Parti Karabük Merkez İlçe Başkanlığına Özkan Çetinkaya belirlendi.

Etiketler: » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ

#

Çetinkaya, Başkan Olarak Belirlendi.” için 1 yorum

 1. Remzi akpak : diyor ki:

  Yükseköğretim Kurulu (YÖK), 25 Ekim’de İstanbul’da açılışı yapılan “Alfred Üniversitesi İstanbul Eğitim Kampusü”nün yasal olmadığını bildirdi. YÖK, bu kurum hakkında suç duyurusunda bulundu.
  YÖK Başkanlığı’ndan yapılan yazılı açıklamaya göre, YÖK, 14 Eylül’de İstanbul Valiliğine yazı göndererek Başakşehir ve Bakırköy adresindeki Alfred Üniversitesi’nin faaliyetlerini durdurmasını talep etti. Yine aynı tarihte, yasadışı yükseköğretim kurumu kurarak maddi menfaat temin ettiği gerekçesiyle Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı kanalıyla İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulundu.

  YÖK açıklamasında, yükseköğretim kurumlarının devlet veya vakıflar tarafından kanunla kurulduğu hatırlatılarak, kişilerin, kuruluşların veya yabancı yükseköğretim kurumlarının Türkiye’de Anayasa’nın ve Yükseköğretim Kanunu’nun hükümleri dışında yükseköğretim kurumları açmalarının ve bu eğitim sonucunda yükseköğretim diploması vermelerinin kesinlikle mümkün olmadığı kaydedildi.

  Türkiye’de yaşa dışı faaliyet gösterdiği belirtilen Alfred Üniversitesinin verdiği belgelerin YÖK Başkanlığı’nca tanınmayacağı ve verilen diplomalara denklik işleminin yapılmayacağı vurgulanan açıklamada şunlar kaydedildi:

  “Yükseköğretim kurumlarının kurulması ve faaliyete geçmesi için Anayasa, 2547 sayılı yasa ve diğer ilgili yasalarda öngörülen yöntemlere uyulması gerekirken, yasal olmayan yollardan “Alfred University” adlı Amerikan kuruluşu ile işbirliği yaparak, yükseköğretim alanında eğitim-öğretin veren bu kuruluş hakkında suç duyurusunda bulunularak faaliyetinin durdurulması istenmiştir.”

  Alfred Üniversitesi’ne kayıt yaptıran ve yaptırmayı düşünen vatandaşları oluşabilecek mağduriyetlerin önlenmesi amacıyla uyaran YÖK’ün, 22 Ekim 2007 tarihinde de İstanbul Valiliğine ikinci bir yazı göndererek, http://www.alfreduniversitesi.org adlı internet sitesine erişimin engellenmesi için de başvuruda bulunduğu bildirildi.