logo

Mescier; Karabüklü girişimci, sanayici ve yatırımcıları buluşturuyor.

Kuzey Ren-Vestfalya Eyaletinin bir yatırım ve ticaret merkezi olarak sunduğu fırsatları Karabüklü girişimci, sanayici ve yatırımcılarla buluşturacak olan online bir programa imza atan Karabük Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Mescier, konuya ilişkin bir açıklama yaptı.

Mescier; “Karabük’ün ve ülkemizin ağır sanayının temelinin atılışının 85. Yılını kutlayacağımız süreçte kentimizin ve fabrikamızın kurulmasında önderimiz Atatürk’ün yönlendirmesiyle teknik ve ilişkisel payı olan Kuzey Ren-Vestfalya bölgesini temsil eden NRW.Global Yatırım Ajansıyla sanayicilerimizi ve üyelerimizi buluşturacak olmaktan mutluluk duyuyorum. Almanya ile işbirliği özellikle demir-çelik alanı için her zaman çok kıymetli oldu, yalnız bizim için değil, tüm dünya için Almanya bu anlamda değerli bir yere sahip. Karşılıklı istişarelerde bulunacağımız ve kısaca NRW olarak da biline Kuzey Ren-Vestfalya bölgesi ile nasıl işbirlikleri yapabileceğimizi göreceğimiz bu online buluşmaya üyelerimizin ve ilgililerin katılmasını çok önemli buluyorum” diye konuştu.

Karabük Ticaret ve Sanayi Odası, Alman Yatırım Danışmanlık Ajansı NRW.Global (Kuzey Ren-Vestfalya Eyaleti’ni temsil eden ajans) ile Karabük’te başlayan ağır sanayi hamlesine tarihsel ortaklığı bulunan bölgenin Karabük’e özel bir yakınlık ve ilgi gösterdiğinin altını çiziyor.

NRW.Global Business ise yazılı açıklamasında aşağıdaki ifadelere yer verdi;

“NRW.Global Business, Düsseldorf, Köln, Duisburg, Essen şehirlerinin de içinde bulunduğu Almanya – Kuzey Ren-Vestfalya Eyaleti Dış Ticaret ve Yatırım Destek Ajansıdır. Söz konusu ajansın resmi Türkiye temsilciliği olarak, yurt dışında şirketleşip işlerini Avrupa’ya taşımak isteyen Türk iş insanlarına bölgemizi tanıtarak rehberlik ve bürokratik destek veriyoruz. Bir Alman kamu kurumu olarak bu hizmetlerimizi ücretsiz sunuyoruz. Kuzey Ren-Vestfalya, Türkiye pazarında başarılı bir şekilde faaliyet gösterip yurtdışında da var olmak ve pazar kazanmak isteyen Türk firmaları için Avrupa’ya mükemmel bir çıkış kapısı teşkil ediyor. Bölge olarak demir-çelik alanında tarihsel bağlarımızın olduğu Karabük bu anlamda bizim için değerli bir yere sahip.

Bu bağlamda Karabük TSO iş birliği ile 06.04.2022 Çarşamba günü (TSİ) 14.00-15.15 arasında online bilgilendirme semineri gerçekleştirilecek. Yurtdışından konusunda uzman konuklarında katılacağı söz konusu seminerde bir pazar ve ticaret bölgesi olarak Kuzey Ren-Vestfalya Eyaleti tanıtılarak, burada gerçekleştirilecek bir yapılanmanın firmalara sağlayacağı stratejik avantajlar üzerinde durulacak.”

Program aşağıdaki şekilde olacak.

“Tarih: 06.04.2022 Yer: Online Saat: (TSİ) 14.00-15.15

Online Kayıt: https://docs.google.com/forms/d/1MnnVn2l50MpNxVacPfURuRSwXlKsp_XvaSPNnCQeJRQ/edit

Program İçeriği: Kuzey Ren-Vestfalya Eyaletinin Bir Yatırım ve Ticaret Merkezi Olarak Sunduğu Fırsatlar

14.00-14.10 Karabük Ticaret ve Sanayi Odası – Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Mescier Selamlama & Açılış Konuşması

14.10- 14.20 Ayşegül Gökçen KARAARSLAN – T.C. Düsseldorf Başkonsolosu / Düsseldorf Selamlama

14.20- 14.30 Dr. Adem AKKAYA – NRW.Global Business – Türkiye Temsilcilik Müdürü – İstanbul Sunum: Avrupa Pazarlarına Çıkış Kapısı: Kuzey Ren-Vestfalya Eyaleti

14.30- 14.40 Akın OKUMUŞ – NRW.Global Business Türkiye Yatırımcı İlişkileri Yöneticisi Sunum: Kuzey Ren-Vestfalya’daki Türk Şirketleri

14.40-14.50 Anıl Gürtuna KAYA – T.C. Düsseldorf Başkonsolosluğu-Ticari Ataşe / Düsseldorf Kuzey Ren-Vestfalya Eyaletinin Türk Yatırımcıları için Önemi ve Ülkemizce Sağlanan İhracat Destekleri”

14.50-15.00 A. Gani EREN – Novamak GmbH – Düsseldorf * Yatırımcı Gözüyle Kuzey Ren-Vestfalya’nın Sunduğu Fırsatlar

15.00-15.15 Soru – Cevap”

Etiketler: » » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ