Hoşgeldiniz  

Mescier: “Yatırımcı bulmak için yoğun çalışacağız.”

Okan Küçük | 20 Haziran 2018 | Genel A- A+

Bunu Paylaş

          Karabük Ticaret ve Sanayi Odasının kurucu üye olarak yürüttüğü Eskipazar İlçesi Hamamlar Köyü Bayındır Köyleri mevkiinde 346.28 hektarlık alanda yer alan Karabük Eskipazar Metal ve Metal Ürünleri İhtisas Organize Sanayi Bölgesi’nin faaliyete geçmesinde önem arz eden 2018 yılı yatırım programına alınması kararı yürürlüğe girdi.

                   Kalkınma Bakanlığı Sosyal Sektörler ve Koordinasyon Genel Müdürlüğü tarafından yapılan değerlendirme sonucunda, adı geçen mevzuattaki koşullar çerçevesinde Karabük Eskipazar Metal ve Metal Ürünleri İhtisas OSB’nin 2018 yılı yatırım programına alınması 2017/10924 sayılı 2018 yılı programının uygulanması, koordinasyonu ve izlenmesine dair kararın 6. Ve 7. Maddelerine istinaden uygun görülmüş ve ihtiyaç duyulan program revizyonuna alınndı.

               Karabük Eskipazar Metal ve Metal Ürünleri İhtisas Organize Sanayi Bölgesi Türkiye’nin örnek ve prestijli Organize Sanayi Bölgelerinden biri olarak planlanmış ve çalışmaları yürütülmekte.

                 Konu ile ilgili açıklama yapan Karabük Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet MESCİER,

                 “Bundan sonraki süreçte işimiz daha zor çalışmalar hızlandırmak ve yatırımcı bulmak için yoğun bir çaba harcamamız gerekiyor. İlimizin kalkınması ve gelişmesi için önemli bir sürece girmiş bulunmaktayız.

                 Eskipazar Metal ve Metal Ürünleri İhtisas Organize Sanayi Bölgesi kuruluşundan bugüne kadar emeği geçen Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Dr.Faruk Özlü, Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan, 23.Dönem Meclis Başkanı Karabük Milletvekili Mehmet Ali Şahin ve Prof.Dr.Burhanettin Uysal, Karabük Valisi Kemal Çeber, Çevre ve Şehircilik Bakan Yardımcısı Mehmet Ceylan, Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili, Karabük Akparti İl Başkanı İsmail Altınöz,Eskipazar Belediye Başkanı Mustafa Yarkan, Karabük Ticaret ve Sanayi Odası eski Yönetim Kurulu Başkanı Sedat Namal, Tuncay Özcan, Meclis Başkanı Timurçin Saylar’a teşekkür eder ülkemize ve ilimize hayırlı olmasını temenni ederim” dedi.

O vahşet , 7’den 70’e herkesi etkilemişti.

Değirmenci: “Sandıktan İstikrarın Çıkmasını Bekliyoruz.”

Karabük Bayram Bilançosu

EN SON HABERLER
© 2017 karabük haber, karabük haberleri, karabukajans78/ Karabük Farklı Gazete,karabük güncel haber,karabük haberler, Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle