logo

Mesleki Çalışmalar Müzik Ziyafetiyle Devam Etti

2020-2021 eğitim öğretim yılı Kasım dönemi Mesleki Çalışma Programı Bakanlığımızca 24 Kasım Öğretmenler Günü ve Haftası Kutlama etkinliklerini de içerecek şekilde çevrimiçi olarak hazırlanmıştır.

Bu çerçevede sanatsal, sosyal ve kültürel etkinliklerin de yer aldığı program kapsamında Safranbolu İMKB Güzel Sanatlar Lisesi öğretmen ve öğrencileri tarafından hazırlanan konser, çevrimiçi olarak İl Millî Eğitim Müdürlüğü Youtube kanalı üzerinden tüm öğretmenlerimizin dinletisine sunuldu.

İl Millî Eğitim Müdürü Nevzat AKBAŞ’ın Müdür Yardımcıları Turgut ACARLI ve Erdal ÜNGÖREN ile birlikte katıldığı programda konser öncesinde konuşan İl Müdürü, Ülkemizde yaşanan COVİD-19 vakalarındaki artış nedeniyle yüz yüze eğitime ara vermek zorunda kalındığını belirterek Karabük’ün online eğitime hazır olduğunu vurguladı. İl Müdürümüz “Yüz yüze eğitimde İlimizde herhangi bir problem yaşamadık. Okulum Temiz Belgesi oranı Ülkemiz genelinde %90 larda iken İlimizde %100 olarak gerçekleşti. Ancak ülkemiz genelinde vakaların artış göstermesi sebebiyle yüzyüze eğitime ara vermek zorunda kaldık. 31 Ağustos tarihinde başladığımız online-uzaktan eğitim sürecine yeniden başlamak için hazırlıklı olduğumuzu belirtmek isterim. İlimizde 70 okulumuzda oluşturduğumuz EBA Destek Noktalarını uzaktan eğitimden yararlanamayan öğrencilerimizin kullanımına sunduk. Bunun sonucu olarak da EBA kullanım oranında Ülkemizde 1. Sıraya yükseldik. Bu başarılarda emeği geçen tüm yönetici, öğretmen ve personelimize şükranlarımı sunuyorum. 16 Kasım tarihinde başlayan ve çevrim içi olarak gerçekleştirdiğimiz Mesleki Çalışmalarda Safranbolu İMKB Güzel Sanatlar Lisesimiz her programında olduğu gibi bugün de bizelere keyifli anlar yaşatacaktır. İyi seyirler diliyorum.” dedi.

Öğretmenlerin yoğun katılım gösterdiği konser sonrası İl Millî Eğitim Müdürü duyduğu memnuniyeti dile getirerek sunumu gerçekleştiren Safranbolu İMKB Güzel Sanatlar Lisesi yönetici, öğretmen ve öğrencilerine teşekkür etti.  

2020-2021 eğitim öğretim yılı Kasım dönemi Mesleki Çalışma Programı Bakanlık tarafından 24 Kasım Öğretmenler Günü ve Haftası Kutlama etkinliklerini de içerecek şekilde çevrimiçi olarak hazırlanmıştır.

Etiketler: » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ