logo

Meteorolojiden Uyarı..

Karabük Valiliği tarafından meteorolojik uyarı yapıldı.

Meteoroloji Genel Müdürlüğünce yapılan değerlendirmelere göre hava sıcaklıklarının mevsim normallerinin 2 ila 4 derece altında seyredeceği bildirildi.

Önümüzde ki hafta başına kadar havaların yağışlı geçeceği ifade edilen açıklamada şunlar kaydedildi:

Ülkemiz Avrupa’nın güneydoğusunda bulunan yüksek seviye alçağı ve buna bağlı atmosferin üst seviyelerindeki soğuk havanın etkisinde olup; ülkemizin kuzey ve iç kesimleri mevsim normallerine göre yağışlı bir haziran ayı geçirmektedir.

Önümüzdeki hafta başına kadar bölgemizde, genellikle öğle saatlerinden sonra görülecek gök gürültülü sağanak yağışların yerel olarak; kısa sürede kuvvetli yağış bırakabileceği tahmin edilmektedir. Ayrıca gök gürültülü sağanak yağışlarla birlikte, zaman zaman yerel dolu yağışı, yıldırım ve yağış anında kuvvetli rüzgar da beklendiğinden; ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları, güncel meteorolojik tahmin ve uyarıları takip etmeleri önem arz etmektedir.

Mevsim normalleri civarında seyreden hava sıcaklıkların, iç kesimlerde yağışlarla birlikte azalarak mevsim normallerinin 2 ila 4 derece altında seyretmesi beklenmektedir.

Etiketler: » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ