Hoşgeldiniz  

MHP Lideri Bahçeli ve Karabük Ziyareti ve KARDEMİR ‘e Sorular…

Okan Küçük | 09 Ağustos 2014 | Arşiv, Okan Küçük


facebooktwitter
Okan Küçük
okanbatitv@hotmail.com

Bunu Paylaş

                                                                          ***

          MHP GENEL BAŞKANI DR. DEVLET BAHÇELİ VE OVACIK – KARABÜK ZİYARETİNDE BAHÇELİNİN  KONUŞMASINDAN BAZI BAŞLIKLAR:  BAHÇELİ: “ERDOĞAN, CUMHURBAŞKANI ADAYI OLDUKTAN SONRA BAŞBAKANLIKTAN İSTİFA ETME ERDEMİNİ GÖSTERMELİYDİ…   TÜRKİYE; HAKARETLERLE, KAMPLAŞMALARLA YÖNETİLEMEZ. CEPHELEŞME İLE TOPLUM GERİLEMEZ…     BUGÜN HER SABAH 06:30’DA BAŞLAYAN ADAM KAPMA, BİR GÜNDE ADALET VE KALKINMA PARTİLİLERİ KAPMA YARIŞINA DÖNÜŞÜRSE NE OLACAK ?         SİLAHLI KUVVETLERİ KAPTILAR,  EMNİYET TEŞKİLATINI KAPTILAR, KUMPAS DEDİLER, MONTAJ DEDİLER ŞİMDİ DE DALGA DALGA GELİYOR DİYORLAR, BU DALGA HEP BİZİM SAHİLE Mİ VURACAK ? BİRGÜN DÖNER DE ADALET VE KALKINMA PARTİSİ’Nİ VURURSA NE OLACAK ?       BAŞBAKAN TELEVİZYONDA KONUŞUYOR CUMHURBAŞKANI OLDUĞUMDA BAKANLAR KURULUNU AY DA BİR TOPLAYACAĞIM DİYOR YANİ ANAYASAYA AYKIRI BİR CUMHURBAŞKANLIĞI YAPACAĞINI SÖYLÜYOR.   ANAYASAYA AYKIRI SUÇU İŞLEDİĞİN ZAMAN ZAMA ZATEN YÜCE DİVANLIKSIN…          TÜM TELEVİZYONLARDA SABAHTAN AKŞAMA KADAR ERDOĞAN VAR…JANDARMA EMRİNDE , POLİS EMRİNDE , VALİ, KAYMAKAM  EMRİNDE , KAMU KURULUŞU MÜDÜRLERİ VE MEMURLARI GÖREVLENDİRMEYLE  ÇALIŞMA YÜRÜTÜYOR…”           HERKES HADDİNİ BİLSİN. TÜRKİYE’DE ÖFKE KABARIYOR, YARIN ALLAH MUHAFAZA BU GERİLİM BİR ÇATIŞMAYA YÖNELİRSE NE AK PARTİ KALIR, NE SİYASET…        BUGÜN SESSİZ KALINIYOR AMA GÜNÜ SAATİ GELDİĞİNDE YETER BİZİM OĞLAN DENDİĞİNDE NE YAPACAKSIN ? DEVLETİN KAYDINA DÜŞEN HİÇ BİR ŞEY, DEVLET YIKILMADIKÇA KAYITTAN DÜŞMEZ…          ERDOĞAN CUMHURBAŞKANLI OLMAMALI. MHP OLARAK TERCİHİHİMİZ PROFESÖR DOKTOR EKMELEDDİN İHSANOĞLU’DUR. ONUN KAZANMASINDA ÜLKEMİZ İÇİN YARAR GÖRÜYORUZ. SİZ VATANDAŞIMIZA ÖNERİMİZ EKMEL BEY’DİR.TAKDİR SİZİNDİR…”

                                                                     ***

     Malum  bu Salı Günü Ovacık ve Karabük halkına teşekkür etmek için, Ovacık ve Karabük Belediye Başkanlarını da tebrik etmek üzere Karabük’e MHP Lideri Dr. Devlet Bahçeli , geldi.

*

    Bildiğimiz kadarıyla Ovacık İlçe Belediyesi’ne İLK VE TEK OLARAK BİR SİYASİ PARTİ GENEL BAŞKANI ZİYARET ETMİŞTİR. O DA MHP LİDERİ OLMUŞTUR. Bu da önemli bir ayrıntı…

*

     MHP Lideri Bahçeli’nin Ovacık ve Karabük’te yaptığı konuşmalardan bir bölümünü aşağıda  yazalım.

  BAHÇELİ:   “ BU DALGA HEP BİZİM SAHİLE Mİ VURACAK ? BİR DE DÖNER AKP’YE VURURSA O ZAMAN NE OLACAK ? ”

*

     Bahçeli; Ovacık Belediye Başkanı Mustafa Dursun ve Karabük’ün başarılı ve sevilen Belediye Başkanı Rafet Vergili’ye yaptığı halka  teşekkür  ziyareti öncesi halka hitaben yaptığı konuşma da  Başbakan Erdoğan’ın;  Cumhurbaşkanlığı adaylığı sonrası   erdemli davranış  göstererek Başbakanlık görevinden ayrılması  ve diğer adaylarla eşit haklarda yarışması gerekirdi diyerek şunları söyledi. “ Aday Erdoğan Bey bu konuda tarihi bir hataya düşmüştür. Millet iradesi ile yapılacak bir seçimi meşrutiyetini tartışabilir halde tutarak Türkiye’ye sadece ve sadece Cumhurbaşkanı olacağım demek suretiyle bir inatla girdiği yarışta farkında olmadan milletimize, devletimize, demokrasiye zarar verir konuma gelmiştir. Türkiye bu tür yanlışlıklarla yöneltilemez. Hakaretlerle, kamplaşmalarla yönetilemez, cepheleşme ile toplum gerilemez. Gerilim strateji ile toplum çatışmaya sürüklenemez. Bugün için devlet imkanlar ile bunu kullanmış olabilirsiniz. Ama gün olur öyle bir gün gelir  ki, bugün her sabah 06.30’da başlayan adam kapma bir günde AK Partilileri kapma yarışına dönüşürse ne olacak ? O zaman ne olacak ?  Herkes geleceği kendilerine kimse dokunamaz diyerek düşünüyor. Silahlı kuvvetleri, emniyet mensuplarını kaptılar, kumpas, montaj dediler şimdi de dalga dalga geliyor diyorlar. E , Bu dalga hep bizim sahile mi vuracak ?Bir de döner AK Parti’ye vurursa ne olur ? ” dedi.

*

BAHÇELİ: “ANAYASAYA AYKIRI SUÇ İŞLEDİĞİN ZAMAN YÜCE DİVANLIKSIN”

*

         Bahçeli: “Televizyonda ayda bir bakanlar kurulunu toplayacağım diyor . Anayasaya aykırı bir Cumhurbaşkanlığı yapacağını söylüyor. Anayasaya aykırı suçu işlediğin zaman zaten Yüce Divanlıksın. Sana kimse Cumhurbaşkanlığı yaptırmaz. Ama illa yapacağım diyorsan bunun sonuçlarına katlanacağını da söylemen lazım. Bir yol var istersen; milletvekili sayın belli, paralel hareket ettiğin işbirliği yaptığın partilerde en az 32-33 kişi mecliste. 330 milletvekilini aşıyorsun. Mevcut Anayasadaki Cumhurbaşkanlığının görevini, sorumluluğunu seçilme tarzını değiştir, kafandaki Başkanlık sistemine göre bir Anayasa yap. Ondan sonra Anayasa halkımız tarafından kabulleniyorsa, kalk ister bağdaş kur, ister ayak üstüne ayak at başkanlık sistemini nasıl yapacağını anlat. Ama şimdi sayın Başbakan Anayasada suç işliyorsun.

 Bugün burada sessiz kalınıyor ama günü saati geldiğinde yeter bizim oğlan dendiğinde ne yapacaksın.

          Bunları da düşünmek lazım. Bunu öncelikle AK Parti’ye oy vermiş kardeşlerimin dikkate alması lazım. Hele hele Başbakanlığının son yıllarındaki davranışlarını Cumhurbaşkanı olarak yapmaya kalkarsan, ‘ Ben yol, havalimanı, kanal yaparım. İhaleler benden sorulur’ dersen 17-25 Aralık’ın bir başka takvimi Cumhurbaşkanlığına taşınacak demektir. O zaman yolsuzluk ve rüşvetin içerisinde boğulur gidersin.  Şimdilik bütün engelleri kendine göre kaldırdın. Montaj dedin kumpas dedin  sorumluları görevden aldın binleri aşan polisi sürdürdün bazılarını sorguya çektin,   şu oldu bu oldu yandaş savcılardan bir heyet kurdun kendini akladığını zannediyorsun Devletin kaydına düşen hiç bir şey devlet yıkılmadıkça kayıttan düşmez. O sebepten sebepten dolayı  bunun hesabı bir gün sorulur.  İşte Fransa’yı görüyorsunuz. Her konuyu batıdan örnek alıyorsunuz da yolsuzluk ve rüşvetten mücadelede batıda olanlardan niye örnek almıyorsunuz?”

*

BAHÇELİ: “ TÜM TELEVİZYONLARDA SABAHTAN AKŞAMA KADAR ERDOĞAN VAR…JANDARMA , POLİS, VALİ, KAYMAKAM KAMU KURULUŞU MÜDÜRLERİ VE MEMURLARI HEPSİ EMRİNDE”

*

        Bahçeli: “Hepinizin evinde televizyon var, açıyorsunuz sabahtan akşama kadar devletin imkanlarının  Sayın Erdoğan tarafından kullanıldığını bu imkanları Başbakan sıfatıyla yaptığı içindir ki nereye giderse gitsin jandarma emirlerinde polis teşkilatı emirlerinde Kaymakamlar, Valiler emirlerinde hangi kamu kuruluşu var ise onun müdüründen memuruna  kadar hepsi görevlendirilerek bir çalışma sürdürülmektedir. Adı da basit toplu temel atma töreni, toplu açılış töreni vs. vs.   Cumhurbaşkanlığı seçimleri için de aynısı uygulanıyor…

*

BAHÇELİ: “TERCİHİMİZ PROF.DR. EKMELEDDİN İHSANOĞLU’DUR.

*

        Bahçeli: “ Herkes haddini bilsin. Türkiye’de öfke kabarıyor, yarın Allah muhafaza bu gerilim bir çatışmaya yönelirse ne Ak Parti kalır, ne diğer siyasiler. Bunları geçmişte yaşadık. O sebepten dolayı bir kararın ertesindeyiz. Her şeyden evvel söylüyorum. Kabul edin etmeyin 17-25 Aralık yolsuzluk ve rüşvetten aklanmayan, paklanmayan bir Recep Tayyip Erdoğan Cumhurbaşkanı olamaz. Olamaması gerekli. Çünkü önce AK Partisi’ne oy vermiş kardeşlerimin huzurunda yargıya git aklan, paklan, temizlen… Yargıçları sürerek, diğerlerini ortadan kaldırarak bu yol olmaz. Hal böyle olunca son söz olarak söylüyorum Recep Tayyip Erdoğan’dan Cumhurbaşkanı olmaz olmamalı. Ama devlet de başsız olamaz. Kim olsun dediğimizde çok sayıda partinin bir araya geldiği çatı adayı Sayın Prof. Dr. Ekmeleddin İhsanoğlu’dur. Çok sayıda  parti onun şahsında bütünleşerek yarışa girmiştir MHP olarak tercihimiz Ekmel Bey’dir. Onun kazanmasında ülkemiz için yarar görüyoruz. Türkiye’nin huzura,  istikrara kavuşması için, bir aklı başında şahsiyetin sorumluluk üstlenmesinde yarar görüyoruz siz vatandaşımıza önerimiz Ekmel Bey’dir. Takdir sizindir. İnşallah milletimiz için hayırlara vesile olur. Ne yaparsanız yapın bu milletin asli unsurları sizlersiniz. HADİ ALLAHA ISMARLADIK…”

                                                                ***

           KURALLARIN EGEMEN OLMADIĞI YER DE KRALLAR MI EGEMEN OLUR ?  OLURSA NASIL OLUR ? OLMAZSA OLMAZ MI ?  KARDEMİR A.Ş.’YE,  SORULAR… SORULAR…

                                                             ***

    SPK DENETLEME RAPORUNUN SAPTADIĞINA GÖRE , KARDEMİR’de  SATIŞI YAPILAN KÜTÜKLERİNİN ( % 76.6sı ) YOLBULAN A.Ş., ÇAĞ ÇELİK A.Ş., ÇELSANTAŞ A.Ş. TARAFINDAN MI SATIN ALINIYOR ?

*

YOLBULAN A.Ş., ÇAĞ ÇELİK A.Ş., ÇELSANTAŞ A.Ş.’nin   KARDEMİR’DEKİ TOPLAM HİSSE ORANI %10.8 Mİ ?

*

YANİ %10.8 HİSSEYLE Mİ , KÜTÜKLERİN % 76.6’SI İLGİLİ ÜÇ ŞİRKETE GİDİYOR /GİDİYOR MU ?

*

          BU ÜÇ ŞİRKETİN SAHİPLERİ , AYNI ZAMANDA KARDEMİR YÖNETİCİLERİ  OLDUĞUNDAN ,  KARDEMİR’İN  ÜRETİM VE SATIŞ BİLGİLERİNE SAHİP Mİ ?

*

          BU ÜÇ ŞİRKETİN  MAL ALIM TALEPLERİ İLE  KARDEMİR’İN MAL SATIM TALEPLERİ  ÜRETİM VE SATIŞ BİLGİLERİNE SAHİP OLDUKLARI İÇİN VE KOLAYLIKLA MAL ALABİLİYORLAR MI  ?

*

         BUNLARIN DIŞINDA KALAN ŞİRKETLERİN MAL ALIMINDA  SIKINTILAR YAŞANIYOR MU ? ÖRNEĞİN DİĞER ŞİRKETLERE  MAL TESLİMATLARI GECİKMELİ YAPILIYOR MU ?  BU ŞEKİLDE YENİ SİPARİŞLERİN ÖNÜNE GEÇİLMEYE ÇALIŞILIYOR  MU ?

*

Bu yukarıda sorulan soruların cevaplarının EVET olduğu ( soruları tek tek sorup sonra evet deyiniz, SPK ÖYLE demiş…) SERMAYE PİYASASI KURULU’NUN  (SPK) 29 Ağustos 2012 tarihli  DENETLEME RAPORUNDA AYNEN SAPTANMIŞ MIDIR ?

*

          Yine SPK Kurul Karar Organının 07.09.2012 Tarihli kararıyla da; aynı zamanda Kardemir’in de yöneticileri olan YOLBULAN A.Ş. VE ÇELSANTAŞ A.Ş. yöneticileri tarafından TÜRK TİCARET KANUNU’NUN 54. VE 55. MADDELERİNİN İHLAL EDİLDİĞİ. TÜRK TİCARET KANUNU’NUN 54. ve 55. MADDELERİNDE DÜZENLENEN “HAKSIZ REKABET” EYLEMİNİN HUKUKİ VE CEZAİ SONUÇLARININ BULUNDUĞU. Haksız rekabetin takibi şikayete bağlı suç olması nedeniyle Kurumuzca yapılacak bir işlemin bulunmadığı hususları dikkate alınarak konu hakkında şikayetçilere bilgi verilmesine  karar verilmiş  ve de ,  SPK KURUL KARAR ORGANI İLGİLİ KARARIYLA HAKSIZ REKABETİN VARLIĞINI TESPİT EDİLMİŞ MİDİR ?

*

            Bu gelişmeler ışığında eski   “KAHDER BAŞKANI” Murat Orhan’ın Başkanlığı döneminde SPK tarafından tespit edilen  HAZKSIZ REKABET EYLEMİYLE ilgili  KAHDER VE Karabük’teki  bazı haddeci firmalar tarafından Karabük Cumhuriyet Başsavcılığı’na  şikayette bulunulunmuş mudur ?

*

             Bu şikayetlerin incelenmesi sonucunda  yürütülen soruşturma tamamlanıp, görevli ve yetkili  mahkemece kabul edilip  ilişkili şirketlerin ( YOLBULAN A.Ş., ÇAĞ ÇELİK A.Ş., ÇELSANTAŞ A.Ş.) 11 tane Yönetim Kurulu üyesinin , ve  KARDEMİR A.Ş. YÖNETİM KURULU BAŞKANININ , BAŞKAN VEKİLİNİN , 4 YÖNETİM KURU ÜYESİNİN, GENEL MÜDÜRÜN, SATIŞ MÜDÜRÜNÜN … ŞİRKET TÜZEL KİŞİLİKLERİN YÖNETİCİSİ OLMAKTAN YOKSUN BIRAKILMALARI TALEP EDİLMİŞ MİDİR ?

*

            HAKSIZ REKABET SUÇUNU İŞLEDİKLERİ İSNADIYLA VE 2 YILA KADAR HAPİS CEZASI GEREKTİREN SEVK MADDELERİ UYARINCA 2 KEZ CEZALANDIRILMALARI TALEBİYLE KARDEMİR YÖNETİM KURULU BAŞKANI MUTULLAH YOLBULAN, YÖNETİM KURULU BAŞKAN VEKİLİ KAMİL GÜLEÇ, YÖNETİM KURULU ÜYESİ CAVİT YÜCEL, GENEL MÜDÜR FADIL DEMİREL VE DİĞER SANIKLARIN HAKLARINDA KARABÜK 1. ASLİYE CEZA MAHKEMESİNCE KAMU DAVASI AÇILMIŞ MIDIR ?

*

 VE AÇILMIŞSA BU YARGILANMALAR  DEVAM ETMEKTE MİDİR ?

*

            29 Ağustos 2012  Tarihli SPK DENETLEME RAPORUNDA   YUKARIDA BAHSİ GEÇEN ÜÇ ŞİRKETİN SAHİP OLDUKLARI oranın  YÜZDE 10,8 Olduğu saptaması ile KARDEMİR HİSSE SENETLERİ İLE KARDEMİR’İ YÖNETEN VE KARDEMİR TARAFINDAN ÜRETİLEN KÜTÜK DEMİR’İN % 76,6’SINI MALİYET AVANTAJI SAĞLAYARAK SAHİP OLDUKLARI İLİŞKİLİ ŞİRKETLERE SATAN, DİĞER FİRMALARA MAL TESLİMATLARINI GEÇİKMELİ YAPARAK YENİ SİPARİŞLERİN ÖNÜNE GEÇEN SÖZ KONUSU ŞAHISLAR, KARABÜK’TE  KAPTAN D.Ç. VE BİRÇOK HADDECİ FİRMANIN TESİSLERİNİN KAPANMASINA VE BU FABRİKALARDA / TESİSLERDE İSTİHDAM EDİLEN BİNLERCE İŞÇİNİN İŞSİZ KALMASINA NEDEN OLMUŞLAR MIDIR ?

*

            PEKİ KÜÇÜK YATIRIMCILAR, KAPANAN KARABÜK HADDEHANELERİNİN İŞSİZ KALAN ÇALIŞANLARI, NAKLİYECİ VE HADDECİ ESNAFI VE DEMİR TÜCCARLARI İÇİN; BİR KARDEMİR HİSSEDARI VE ESKİ HADDECİ EMEKÇİSİ OLARAK VE DE ESKİ  KAHDER BAŞKANI  sıfatıyla kim mücadele etmektedir ?

*

     KAHDER ( ESKİ ) BAŞKANI , KARDEMİR HİSSEDARI VE BİR HADDECİ EMEKÇİSİ OLARAK;( yukarı da sorduğumuz soruların)  cevabı noktasında YILLARDIR   MÜCADELE veren  hangi şahıs  8 AĞUSTOS 2014 TARİHİNDE (yani bugün) YAPILACAK KARDEMİR A.Ş. SEÇİMLİ OLAĞANÜSTÜ GENEL KURULUNDA YÖNETİM KURULU ÜYELİĞİNE ADAYLIK KOYMAK SURETİYLE mücadelesini  DEVAM ETTİRMEK DÜŞÜNCESİNDEDİR ?

*

Not: Nu yukarıdaki sorular,   Eski   “KAHDER Başkanı” Murat Orhan’ın ulusal bir gazeteye ve yerel basın kuruluşlarına  VE DAHİ İNTERNET HABER SİTELERİNE  (www.karabukajans78.com) gönderdiği    “ KARDEMİR HİSSEDARLARINA VE  KAMUOYUNA ÇAĞRI” başlıklı ilan’dan alıntıdır. Yani orada cevapları verilmiş olan yazılı metnin, sorulara dökülmüş halidir, duyurulur.

*

Bir Not Daha:  Ya bu konular daha çok uzar gider de yani rekabet ,haksız rekabet, ya da rekabetini yirim, hissem az da olsa yönetim benim, ürün benim, kütük benim, bi yerde kral benim, e o zaman kuralını yirim, yasasını yirim,  herkes parası kadar konuşsun parası olmayan gitsin bi tesis bulsun 3 koysun 30 alsın, 30 ne 300  yetmez 500 bin katını alsın ??? … yani daha uzar gider bu mevzu da… Bir soru da ben sorayım İLAN’DAN ALINTI OLMAYAN…

   Yani ve de şimdi spk’nında şeysine göre  şu kadar hisseyle, bu kadar artı bu kadar artı bi bu kadarın bilmem kaç katı kadar alınıyo ya, peki ve neden kaçtır kaç kere yazdığımız gibi,  Yenişehir’deki bir dönemin sosyal/külütrel/siyasi merkezi olan caanım tesisler çürüyor , çürütülüyor ? Soruyoruz yoksa   bu konuya gelince hisse oranlarında bir sıkıntı mı çıkıyor ?  Sanmıyoruz… Neden Karabük’ün mazisi/hafızası/ bir dönemi oradaki tesislerle  birlikte çürüyor/çürütülüyor ?   Buna kimin , ne hakkı var ? Buna kimin, ne  hakkı var mı ?  Bu arada , Kardemir’deki bacaların filtreleri  özellikle geceleri gece gece yani  serinletiyor mu ne diyolla da şimdi heç sırası diil…

*

SON NOT: Sorduğumuz sorulara  soruların muhatabı olan Kardemir A.Ş. yetkililerinin  vereceği bir cevap olursa köşemizde sorduğumuz sorulara  köşemizde ve  www.karabukajans78.com internet haber sitemiz de yaptığımız habere , Karabük Ajans 78 com’da, ve dahi hafta içi 5 gün BATI TV Ana Haber Bülteninin arkasında yaptığımız “Okan Küçük Yorumluyor” programında yaptığımız yorumlara da aynı yorum programı içinde yer vermek gazetecilik anlayışımızın doğal bir gereğidir/görevimizdir,  duyurulur.

NOT: BU YAZI 8 AĞUSTOS 2014 TARİHLİ  KARABÜK’ÜN SESİ GAZETESİ’NDEKİ KÖŞEMİZDE YAYIMLANMIŞTIR.

EN SON HABERLER

KARABÜK AJANS 78 internet haber sitesi ‘Basın Meslek İlkeleri’ne uymaya söz vermiştir. karabukajans78.com İhlas Haber Ajansı (İHA) resmi abonesidir.Karabük Ajans 78 Haber Sitesi. Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle