logo

Milletvekili Ünal’dan “3 Aralık Dünya Engelliler Günü” Mesajı

AK Parti Karabük Milletvekili Cumhur Ünal  “3 Aralık Dünya Engelliler Günü” dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Ünal mesajında şu ifadeleri kullandı:

“Sadece bugün değil, her daim sosyal, kültürel ve ekonomik hayatta hak ettikleri yeri almalarını sağlamak hepimiz için bir insanlık görevidir.

Engelli vatandaşlarımızın sosyal hayata entegre edilerek yaşam kalitelerinin yükseltilmesi, medeni bir toplum olmanın zaruretlerindendir. Devletimizin son yıllarda çok önem verdiği sosyal devlet anlayışıyla hareket ederek engellilerimizin toplumla bütünleşebilmeleri, eşit bireyler olarak sosyal hayata iştirak edebilmeleri, yaşam standartlarının arttırılması ile onlara  eşit hak ve imkânlar sunma gayretiyle  çok anlamlı ve sevindirici düzenlemeler yapmaya devam etmektedir.

Bizlerde, Engelli vatandaşlarımıza sahip çıkmanın,  ihtiyaç ve beklentilerinde yanlarında yer almanın,   ailelerine destek olmanın, sorunlarına katkıda bulunmanın sorumluluğu bilincinde azami gayret göstermekteyiz.

Bu duygu ve düşüncelerle, 3 Aralık Dünya Engelliler Gününün tüm engelli vatandaşlarımıza sağlık, mutluluk ve başarı dolu bir yaşam getirmesini diliyor, Kıymetli ailelerine saygı ve selamlarımı sunuyorum.”

AK Parti Karabük Milletvekili Cumhur Ünal “3 Aralık Dünya Engelliler Günü” dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Etiketler: » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ