logo

Millî Eğitim Bakan Yardımcısı Mustafa SAFRAN ile “Öğretmenler Günü Buluşması”

Öğretmenler günü etkinlikleri kapsamında Millî Eğitim Bakan Yardımcısı Prof. Dr. Mustafa SAFRAN ile İl Millî Eğitim Müdürlüğünün Youtube kanalından “Karabük Öğretmenler Günü Buluşması” video konferans sistemiyle gerçekleştirildi.

24 Kasım 2020 saat 14.00’de, video konferans ve canlı yayın aracılığıyla gerçekleştirilen buluşmaya İlimizde görev yapmakta olan idareci ve öğretmenler katıldı.

Program Safranbolu İMKB Güzel Sanatlar Lisesi Öğretmenleri ilimizin onur abidelerinden olan Şehit Öğretmen Aybüke YALÇIN anısına hazırlamış oldukları “Magusa Limanı” adlı şarkıyı seslendirmeleriyle başladı. Şarkının ardından İl Millî Eğitim Müdürü Nevzat AKBAŞ Karabük’te görev yapan öğretmenler adına Bakana teşekkür ederek: “24 Kasım Öğretmenler Gününde bizlere en güzel öğretmenler günü hediyesi verdiniz. Bizlere vakit ayırdınız. Karabük olarak sizlerin varlığıyla kendimizi hep özel hissediyorduk. Bugün de bu duyguyu yaşadık. Ben tüm öğretmenlerimiz adına sizlere teşekkür ederim. Saygılar sunarım.” dedi.

Millî Eğitim Bakan Yardımcısı Mustafa SAFRAN ise “Eğitim bir yapı ise bu yapının kolon taşları sizlersiniz. Salgın süreci bu gerçeği bir kez daha gözler önüne sermiştir. Milletimizin alî hedeflerine ulaşması noktasında en önemli sorumluluk öğretmenlerimizindir. Okullarımızda öğretmenlerimiz ne kadar iyi yetişirlerse, mesleki hayatları boyunca hizmetiçi eğitimlerimiz ne kadar etkili olursa Ülke olarak hedeflerden gerçeklere o denli hızla koşarız. Uzaktan eğitim sürecini büyük bir özveriyle sizlerin sayesinde başarılı bir şekilde uyguluyoruz. Bu salgının biran önce bitmesi ve çocuklarımızın sizlere, sizlerin çocuklarınıza kavuşması en büyük temennimizdir. Bu vesile ile şehit öğretmenlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Gazilerimize sağlık sıhhat diliyorum. Hepinizi çok seviyoruz. Öğretmenler Günümüz Kutlu Olsun” dedi.

Karabük eğitim camiasının yoğun katılımı ile gerçekleştirilen “Öğretmenler Günü Buluşması”  programı eğitim öğretim faaliyetleri, içinde bulunduğumuz Salgın süreci,  uzaktan eğitim ve daha birçok konunun sıcak bir sohbet havası içinde değerlendirilmesiyle son buldu.  

Gösterdiği teveccüh ile bizleri ziyadesiyle onurlandıran Bakan Yardımcısı Mustafa SAFRAN’a Karabük eğitim camiası adına teşekkür edildi.

Öğretmenler günü etkinlikleri kapsamında Millî Eğitim Bakan Yardımcısı Prof. Dr. Mustafa SAFRAN ile İl Millî Eğitim Müdürlüğünün Youtube kanalından “Karabük Öğretmenler Günü Buluşması” video konferans sistemiyle gerçekleştirildi.

Etiketler: » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ