logo

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk Karabük’teydi.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk,  Karabük Eğitim Yatırımları Açılış ve Temel Atma Töreni için Karabük’e geldi.

Karabük ziyareti programında  önce  Karabük Valiliği‘ni ziyaret eden Selçuk, Karabük Valisi Fuat Gürel, Karabük Milletvekilleri Cumhur Ünal, Niyazi Güneş, Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili, Karabük  AK Parti İl Başkanı Av. İsmail Altınöz, Karabük Milli Eğitim Müdürü Nevzat Akbaş ve  il protokolü tarafından karşılandı.

Valilik şeref defterini imzalayan Bakan Selçuk, Valilik ziyaretinin ardından Karabük Eğitim Yatırımları Açılış ve Temel Atma Töreni’ne katıldı.

“Bizim Sorumluluğumuz Yurdumuzun Her Bir Köşesinde Her Bir Evladımızı Ayırmadan, Kayırmadan Her Birine  İmkanlar Sağlamak.”

Törende bir konuşma yapan  Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, “Karabük’ün evlatları olarak burada sizlerin gösterdiği başarıların farkındayız.  O yüzden baştan bir teşekkürle başlamak istiyorum çünkü emekleriniz çok fazla, KARDEMİR başta olmak üzere. Bugün de Karabük’te okullarımızın açılışını yapacağız. Bir okulumuzun temelini atıyoruz. Bunlar güzel şeyler. Gelecek için, çocuklar için, öğretmenler için  güzel şeyler. Daha konforlu alanlar oluşturmak, daha  yüksek imkanlarla onları buluşturmak gerçekten çok önemli. Bu yüzdende yaptığımız her iş bize emin olun çok büyük mutluluk veriyor. Öğretmenlerimizin, arkadaşlarımın, meslekdaşlarımın yüzleri gülümsüyor. Onların yüzü gülümseyince çocukların yüzü gülümsüyor dolayısıyla bizim yüzümüz gülümsüyor. Bugün açacağımız okullarda da  eğitime devam edecek çocuklarımıza, öğretmenlerimize başarılı dönemler diliyorum. İnşallah güzel günleri geçsin oralarda. Elbette bizim sorumluluğumuz yurdumuzun her bir köşesinde her bir evladımızı ayırmadan, kayırmadan her birine  imkanlar sağlamak. Ve onların daha iyi imkanlar da eğitim öğretim görmesine fırsat vermek.” şeklinde konuştu.

“Eğitimin Kalkınmayla ,Demokrasiyle,  Ekonomiyle Alakasının Farkındayız.”

Başından beri fırsat adaleti dediklerini vurgulayan Bakan Selçuk, “Fırsat eşitliği bile demiyoruz, çünkü eşit olmak herkese aynı şeyi vermek demektir ama adalet herkese hakettiği ve ihtiyacı olan şeyi verebilmek demektir. Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde eğitim yatırımları hızla devam ediyor. Eğitimin kalkınmayla ,demokrasiyle,  ekonomiyle alakasının farkındayız.  Bu konular da elimizden geleni yapıyoruz. Elimizden geleni diyorum bizim elimizden gelenin ötesi var o  sizsiniz, işbirliği. Çeşitli  özel sektör kuruluşlarımız, kamudaki kuruluşlarımızın katkıları, halkımız hayırseverlerimiz hepsi elbirliğiyle bize destek oluyorlar. Biz de çocuklarımızın geleceği için yatırım yapma imkanına sahip olabiliyoruz.” ifadelerini kullandı.

“Hayır Yapmak Herkese Nasip Olmaz. Herkesin Parası Olur Ama Herkes Hayır Yapamayabilir”

Konuşmasında KARDEMİR’e de  eğitime katkılarından dolayı teşekkür eden Selçuk; “Burada hususen Kardemir’e teşekkür etmek lazım. Karabük’ün tarihinde çok özel bir yeri var Kardemir’in ve eğitimin kalitesinin artmasına da büyük katkıları var. Bugünde Anadolu Lisemize himayelik etmek bakımından büyük bir hayırseverlik ortaya konmuş teşekkür ediyoruz. Elbette bu işler bir millet ödevi, bu işler bir ülke ödevi. Hepimiz katkı sağlayacağız ve biz okulları devlet olarak yapıyoruz ama, hayırseverlerin yaptığı katkılar çok daha ayrı bir yere sahip bizim için. Hayır yapmak herkese nasip olmaz. Herkesin parası olur ama herkes hayır yapamayabilir” dedi.

“Bilimin Yolculuğunda, Rehberliğinde Ahlak Telakkisi Üzerine Bina Edilmiş Çift Kanatlı Çocuklar Yetiştirmek Elbette Bizim En Büyük Arzumuz.”

2023 eğitim vizyonunda da tüm dünyayı takip ettiklerini ifade eden Selçuk; “Hangi ülke neyin peşinde, hangi tedbirleri alıyorlar. Hepsini günlük olarak takip edip, bizler de Türkiye için elimizden geleni yapmak için uğraşıyoruz. Çocuklar için daha nitelikli ve dünyadaki akranlarıyla yarışacak dimdik ayakta duracak nesiller yetişmesine gayret ediyoruz. Bilimin yolculuğunda, rehberliğinde ahlak telakkisi üzerine bina edilmiş çift kanatlı çocuklar yetiştirmek elbette bizim en büyük arzumuz.” diye konuştu.
Konuşmaların ardından Karabük Eğitim Yatırımları Açılış ve Temel Atma Töreni gerçekleştirildi.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk,  Karabük Eğitim Yatırımları Açılış ve Temel Atma Töreni için Karabük’e geldi.

Etiketler: » » » » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ