Hoşgeldiniz  

Milli Eğitimde Sehven Atama Krizi…

Okan Küçük | 24 Ağustos 2014 | Eğitim, Genel A- A+

      Karabük’te vefat eden bir müdüre sehven 100 tam puan verilmesi  bazı ulusal gazete ve internet haber sitelerinde haber oldu.

  Ulusallar haberi “Karabük’te okul müdürlerini belirlemek için yapılan değerlendirmede, 27 Temmuz’da kalp krizinden ölen 75’inci Yıl Anadolu Lisesi Müdürü Murat Adnan Üren’e 100 tam puan verilerek listeye alınması, eğitim camiasında skandal olarak değerlendirildi. Karabük Milli Eğitim Müdürlüğü ise değerlendirmenin sistem tarafından yapıldığını, Üren’in liste sehven yer aldığını açıkladı.  

        Okul yöneticiliğinde 4 yılını dolduranların değerlendirilmesi geçen 15 Ağustos’ta tamamlandı. Karabük İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nce değerlendirme sonucunda 48 yönetici yeniden görev yapmaya layık görülerek, isimleri internet sayfasından yayınlandı. Ancak listede 100 tam puan alarak 1’inci olan 75’inci Yıl Anadolu Lisesi Müdürü Murat Adnan Üren’in 27 gün önce 61 yaşında iken öldüğü anlaşılınca ismi internet sayfasından kaldırıldı.” şeklinde görürken Karabük MEB’de bir açıklama yaptı.

*********************************

Karabük Milli Eğitim Müdürlüğü’nün açıklamasının tamamı da aşağıdadır.

 “24 Ağustos 2014 tarihinde bazı basın-yayın organlarında  Karabük İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz ile ilgili olarak “Ölen Müdüre 100 Tam Puan” manşetiyle yayınlanan haberler gerçeği yansıtmamaktadır.

 4 yılını dolduran okul müdürlerinin değerlendirme sürecinde, İlimiz Merkez 75. Yıl Karabük Anadolu Lisesi Müdürü Murat Adnan ÜREN vefat etmiştir. Bakanlığımız İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü ile yaptığımız görüşmede adı geçen okul müdürümüzün puanlama dışında bırakılması gerektiği belirtilmiş ve ilimiz değerlendiricileri tarafından değerlendirme yapılmamıştır. Bu durum aşağıdaki değerlendirme ekran görüntüsünde de görülmektedir. Ancak sonuçlar sistemde yayınlandığında, vefat eden Okul Müdürümüz Murat Adnan ÜREN´e sistem tarafından 100 tam puan verildiği görülmüştür. Okul Müdürlerinin tercih sıralamasında yararlanmaları için sonuçlar Müdürlüğümüz web adresinde ilgili personel tarafından yayınlanırken de vefat eden okul müdürümüzün isminin listeden silinmesi sehven unutulmuştur. Durum aynı gün liste yayınlandıktan kısa bir süre sonra fark edilerek adı geçen Müdürümüzün ismi listeden çıkarılmıştır.  Sonuç olarak vefat eden okul müdürümüz, Müdürlüğümüz değerlendiricileri tarafından kesinlikle değerlendirilmemiş ve puanlanmamış olup, basın-yayın organlarında çıkan haber kesinlikle gerçeği yansıtmamaktadır. Kamuoyunun bilgisine sunulur.

Karabük İl Milli Eğitim Müdürlüğü”

 

Etiketler:

EN SON HABERLER

KARABÜK AJANS 78 internet haber sitesi ‘Basın Meslek İlkeleri’ne uymaya söz vermiştir. karabukajans78.com İhlas Haber Ajansı (İHA) resmi abonesidir.Karabük Ajans 78 Haber Sitesi. Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle