Hoşgeldiniz  

Milli Eğitimden Okul Dışı Öğrenme Programı

Okan Küçük | 10 Nisan 2019 | Genel A- A+

           Milli Eğitim Bakanlığına bağlı resmi ve özel örgün okul öncesi, ilköğretim ve ortaöğretim kurumlarında görev yapan öğretmenler ve öğrenim gören öğrencilerin; müzeler, bilim merkezleri, sanat merkezleri, tarihi ve kültürel mekânlar, kütüphaneler, doğal sit alanları ve ören yerleri, teknoparklar, ziyarete açık endüstriyel kuruluşlar ile üniversiteler gibi yerlerin temel eğitim ve ortaöğretime ait eğitim/öğretim programlarıyla ilişkilendirilmesi ve bu yolla üretilecek öğretmen kılavuz kitapları sayesinde “Okul Dışı Öğrenme Ortamı” olarak daha etkin kullanılması; doğal, tarihi ve kültürel ortamların gelecek nesiller tarafından tanınması ve gözetilmesi, ayrıca öğretim programlarındaki kazanımların yaparak ve yaşayarak öğrenilmesine katkı sağlanması amaçlanmaktadır.

       Bu kapsamda İlimizde oluşturulan Okul Dışı Öğrenme Ortamı Çalışma Ekibi tarafından oluşturulan çalışma ve ziyaret programları doğrultusunda doğal, tarihi ve kültürel alanlar planlanan programlar dâhilinde ziyaret edildi. 

      Bu ziyaretlerin ilki 09 Nisan 2019 Salı günü İlimizin önemli değerlerinden Kardemir Demir Çelik Fabrikalarına gerçekleştirildi. İl Millî Eğitim MüdürüMehmet Fatih VARGELOĞLU, Müdür Yardımcıdı Nevzat AKBAŞ ve Sube müdürü Fatih DENİZ ile birlikte 25 branş öğretmeninin katılımıyla gerçekleştirilen ziyarette Kardemir A.Ş tarafından görevlendirilen rehber eşliğinde öğretmenlerimiz gezdirilerek fabrikanın faaliyetleri ve bölümleri tanıtıldı.

EN SON HABERLER

KARABÜK AJANS 78 internet haber sitesi ‘Basın Meslek İlkeleri’ne uymaya söz vermiştir. karabukajans78.com İhlas Haber Ajansı (İHA) resmi abonesidir.Karabük Ajans 78 Haber Sitesi. Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle