Hoşgeldiniz  

“Modern Çağda Düşünce ve Algı Yönetimi” Konferansı

| 18 Mart 2018 | Genel A- A+

Bunu Paylaş

Karabük Üniversitesi 15 Temmuz Şehitler Konferans Salonu’nda “Modern Çağda Düşünce ve Algı Yönetimi” konulu konferans düzenlendi. 

Programa konuşmacı olarak Rektör Yardımcıları Prof. Dr. İbrahim Kürtül ve Prof. Dr. Ali Güneş katıldı. Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İbrahim Kürtül, “Her şey artık çok hızlı gelişiyor. Sosyal medya çağında yaşıyoruz ve ortalıkta bilgiden çok bilgi kırıntıları var. Benim çocukluk dönemimdeki sakin hayata göre günümüzdeki hayatı kıyasladığımızda gündemimizi meşgul eden olayları telefonlarımızdan görüyoruz. Yıllar sonra bu olaylara çok daha hızlı şahit olacağız. Hayatımızı telefonlardan yaşıyoruz.” dedi. “İnsanlar bilgiyi ortaya çıkaramadığı sürece dünyaya hükmedemez” Düşünmenin ve bilginin değerlendirme sürecinin önemini anlatan Prof. Dr. İbrahim Kürtül, düşünme yetimizi kaybettiğimizi ve bu yüzden dünyada söz sahibi olamadığımızı ifade etti. Yaşadığımız çağda bizim yerimize başkalarının düşündüğünü söyleyen Kürtül, “Düşünme olayını gerçekten öğrenmezsek robotlardan farkımız kalmaz. Sadece düşünmek de değil eriştiğimiz her bilgiyi süzgeçten geçirmeliyiz. Yaklaşık 250 yıl önce düşünme yetimizi kaybettik. Düşünmedikçe üretemiyoruz. Mesela, biz toplum olarak dünya üzerindeki katma değerin yüzde birini bile üretemiyoruz.” diye konuştu. “Hayatın her evresinde kritik analitik düşünme yapıyoruz” Prof. Dr. Ali Güneş, kritik analitik düşünme üzerine yoğunlaşarak bu düşüncenin temelinde objektif ve eleştirel düşünce olduğunu ve hayatın her evresinde bilerek ya da bilmeyerek bunun yapıldığını kaydetti. 

Not: Rakamlar her zaman gerçeği yansıtmaz.  Örnek aşağıda…

*

Bu haber 999.999 kere görüntülendi

Safranbolu’da Şehitler için Mevlid-i Şerif Okutuldu

Okan Küçük Yorumluyor…KARDEMİR KARABÜKSPOR’U  BU HALE KİMLER GETİRDİ ?KAMUOYUNDA KONUŞULANLARI YAZIYORUZ…ÇAĞRI GÜLEÇ EŞBAŞKANLIK TEKLİFİ YAPTI. MUSTAFA YOLBULAN REDDETTİ VE KRİZ İYİCE DERİNLEŞTİ. HERKES İŞİN SAHİBİ OLARAK YOLBULANLARI GÖRÜRKEN ,ZİYA ÜNSAL VE EKİBİ ÇIKIP YÖNETİMİ ÜSTLENDİ.05.03.2018

SAFRANBOLU 18 MART KENT PARKI NEREDE?

Vali Çeber, İl Müdürleriyle Bir Araya Geldi

EN SON HABERLER
KARABÜK AJANS 78 internet haber sitesi ‘Basın Meslek İlkeleri’ne uymaya söz vermiştir. karabukajans78.com İhlas Haber Ajansı (İHA) resmi abonesidir.Karabük Ajans 78 Haber Sitesi. Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle