logo

Müdürler Kurulu Toplantısı

Karabük İl Millî Eğitim Müdürü Nevzat Akbaş Başkanlığında,  İlçe Millî Eğitim Müdürleri ile İl Millî Eğitim Müdür Yardımcısı Erdal Üngören’in katılımıyla İlçe Millî Eğitim Müdürleri Kurulu Toplantısı Safranbolu Sunal Tülbentçi Öğretmenevi toplantı salonunda gerçekleştirildi.

Toplantıda, Yardımcı Kaynak Destek Paketi, LGS (Liseye Geçiş Sınavı) ve YKS (Yükseköğretim Kurumları Sınavı) ile ilgili öğrenci performanslarının okul ve dersler bazında değerlendirilmesi, akademik, sosyal ve kültürel gelişimi yükseltmek amacıyla alınması gereken tedbirler ve uygulanması planlanan projeler, okullarımızda yapılan küçük ve büyük onarımlar ile yapımı gerçekleştirilen inşaatların takibi, yönetim süreçleri ve dikkat edilmesi gereken hususlar, Maske, El dezenfektanı üretimi, Projeler ve Yarışmalar gündem konularında fikir alışverişinde bulunuldu.

Gündem maddelerini tek tek ele alan İl Millî Eğitim Müdürü Nevzat Akbaş yaptığı değerlendirmede Bakanlık tarafından hazırlanan ve resmi internet sitesinde yayımlanan http://yardimcikaynaklar.meb.gov.tr/ web adresinde yer alan soru havuzunun öğrencilere ve öğretmenlere duyurusunun yapılmasını ve en etkin şekilde kullanılması noktasında talimatlar verdi.

LGS ve YKS sınavlarında yardımcı kaynak paketinin aktif olarak kullanılmasının öğrencilerin akademik başarısını artıracağını kaydeden Akbaş, hazırlanan kaynakların aylık olarak güncelleneceğini ve takip edilmesi gerektiğini vurguladı.

İl genelinde yapımı devam eden okul/kurum inşaatlarının hızla devam ettiğini söyleyen Akbaş, devam eden inşaatların planlanan inşaat süresi içerisinde teslim edileceğini ve firma yetkililerinin ellerinden gelen azami gayreti gösterdiklerini ifade etti. 

Ulusal ve Uluslararası projelerde Proje Kenti Karabük’ümüzün önemli kazanımlar sağladığını belirten Akbaş “Bu projelerle öğretmen ve öğrencilerimizin çeşitli ülkelere giderek deneğimler kazanıyor. Bununla birlikte BAKKA, SOGEP destekli projelerimiz ile okullarımıza farklı atölye ve materyal kazanımlar sağlıyoruz. Amacımız; sanayinin kullandığı teknolojiye sahip makine ve ekipmanlarla öğrencilerimize mesleki eğitim ortamı hazırlamak, günümüz sanayisinin kullandığı teknolojiye uygun nitelikte eğitim-öğretim vermek, sektörlerin ihtiyaç duyduğu nitelikli ara elemanı yetiştirmek ve Okul-Sanayi-Üniversite işbirliğini arttırarak, üretim ortamında eğitim vermek. Bu bağlamda projelerimiz ile güçlü adımlar atıyoruz.” ifadelerine yer verdi.

Karabük İl Millî Eğitim Müdürü Nevzat Akbaş Başkanlığında, İlçe Millî Eğitim Müdürleri ile İl Millî Eğitim Müdür Yardımcısı Erdal Üngören’in katılımıyla İlçe Millî Eğitim Müdürleri Kurulu Toplantısı Safranbolu Sunal Tülbentçi Öğretmenevi toplantı salonunda gerçekleştirildi.

Etiketler: »
Share
#

SENDE YORUM YAZ