logo

Müdürler Kurulu Toplantısı Gerçekleştirildi

2021-2022 Eğitim Öğretim Yılı Sene Başı Merkez İlçe Eğitim Kurumu Müdürler Kurulu toplantısı gerçekleştirildi.

Karabük Merkez Vakıfbank Zübeyde Hanım Anadolu Lisesi çok amaçlı salonunda İl Millî Eğitim Müdürü Nevzat Akbaş başkanlığında gerçekleştirilen toplantıya Müdürlük Yöneticileri ile Merkez İlçe okul/kurum müdürleri katıldı.

Toplantıda; Yeni Eğitim-Öğretim hazırlıkları, LGS ve YKS Sonuçları, Zümreler, Projeler, Belirli Gün ve Haftalar, İlköğretim Haftası Programı, Ders Kitapları, Uyum Haftası ile Covid-19 Salgınında Okullarda Alınması Gereken Önlemler konuları ele alındı.

Gündem maddelerine ilişkin değerlendirmelerde bulunan ve talimatlar veren İl Millî Eğitim Müdürü Nevzat Akbaş sözlerine 2021 – 2022 Eğitim Öğretim yılının hayırlı olması temennisiyle başladı.

Bakanlığımız tarafından açıklanan yüz yüze eğitime ilişkin yol haritası kapsamında tüm hazırlıkların tamamlandığını belirten Akbaş, “Yaz boyunca okul yöneticilerimizin özverili çalışmalarıyla okullarımızın bakım, onarım ve tadilat iş ve işlemleri büyük oranda tamamlandı. Tüm okullarımızda öğrenci, öğretmen ve personelin ihtiyacı olması hâlinde kullanabilmeleri için yeterli sayıda maske, dezenfektan ve sıvı sabun ihtiyacı karşılandı. Okullarımızda Covid-19 Salgınında Okullarda Alınması Gereken Önlemler Rehberi çerçevesinde bütün önlemler alındı. İnşallah öğretmenlerimiz ve öğrencilerimiz sağlıklı ve güzel ortamlarda eğitim öğretime devam edecekler.” ifadelerine yer verdi.  

Merkezi Sınav sonuçlarını da değerlendiren Akbaş YKS ve LGS de il genel başarı grafiğimizde artış olduğuna işaret ederek hedefimizin Karabük’ümüzün 2021-2022 Eğitim Öğretim yılı sonunda her iki sınavda da en üst sıralara taşımak olduğunu vurgulayarak “YKS ve LGS sınav sonuçları ile ilgili kapsamlı bir çalışma gerçekleştirdik. Sınav sonuçlarını okul ve ders bazlı ele aldık. Yeni eğitim öğretim yılında yapılacak çalışmalar için eylem planı hazırlandı. İlimizin eğitim çıtasını herkes biliyor. Akademik başarımız iyi durumda. Son yıllarda yaptığımız çalışmalarla öğrencilerimiz sosyal, kültürel ve sportif başarılarıyla da bayrağı göğüsleyerek bizlere büyük onur ve gurur yaşatıyorlar. Bu alamda okul müdürlerimize ve öğretmenlerimize teşekkür ediyorum. Yapılan hazırlık çalışmalarımızla büyük bir enerji ve motivasyon ile yola devam edeceğiz.” dedi.

6 Eylül’de tam zamanlı olarak yüz yüze eğitime başlanacağını, 1-3 Eylül günlerinde ise okul öncesi ve ilkokul birinci sınıf öğrencileri için uyum eğitimleri yapılacağını hatırlatan Akbaş, ” Her zaman olduğu gibi okul, ilçe/il, bakanlık olarak uyum içerisinde çalışmaya devam edeceğiz. Her şeyi koordineli ve planlı olarak yürüteceğiz. İletişimimiz çok kuvvetli olmalı. Yüz yüze eğitim başladığında öğrencilerimizi güler yüzle karşılayalım. Öğretmenlerimize ve öğrencilerimize enerji ve motivasyonu sene başından itibaren verebilmeliyiz. Yeni eğitim öğretim dönemine inşallah hızlı bir şekilde başlayacağız.” sözlerine yer verdi.

2021-2022 Eğitim Öğretim Yılına projeler ile güçlü adımlarla başlandığını kaydeden Akbaş, SOGEP, Erasmus, TÜBİTAK, BAKKA, ERDEM Projelerinde büyük kazanımlar sağlandığını, Ülkemizin büyük hedeflerine emin adımlarla ilerlerken proje kenti Karabük ile eğitimin meşalesi olan çocuklarımızın ve öğretmenlerimizin kaliteli ve donanımlı okullarda eğitim öğretim almaları noktasında çalışmalarımız hız kesmeden devam ettiğini ve bu bağlamda projelerimizle çağın ve geleceğin becerileriyle donanmış ve bu donanımı insanlık hayrına sarf edebilen, bilime sevdalı, kültüre meraklı ve duyarlı, nitelikli, ahlaklı bireyler yetiştirme yolunda büyük adımlar atıldığını belirtti.

Bakan Mahmut ÖZER liderliğinde hiçbir zaman eğitime desteğini esirgemeyen Vali Sayın Fuat GÜREL’in öncülüğü ile geleceğimizin teminatı kıymetli çocuklarımızın çağa uygun nitelikli bireyler olarak yetiştirmek için Karabük Eğitim Ailesi’nin her ferdinin büyük özveri ve tüm gayretiyle çalıştığını belirterek Karabük Eğitimine destek veren herkese teşekkürlerini iletmesiyle sözlerine son verdi.

İl Millî Eğitim Müdürü Okul/kurum müdürlerinin sorun, talep, görüş ve önerilerini dinlediği toplantı  Müdürlüğün yöneticileri uhdesinde bulunan konulara ilişkin bilgilendirmede bulunmasıyla son buldu. 

2021-2022 Eğitim Öğretim Yılı Sene Başı Merkez İlçe Eğitim Kurumu Müdürler Kurulu toplantısı gerçekleştirildi.

Etiketler: »
Share
#

SENDE YORUM YAZ