logo

Münazara Ligi’nin Karabük İl Finali gerçekleştirildi.

Gençlik ve Spor Bakanlığının programı gereği her yıl düzenlenmekte olan Türkiye Münazara Ligi’nin Karabük İl Finali gerçekleştirildi.

Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından bakanlık faaliyet programı gereği her yıl düzenlenmekte olan Türkiye Münazara Ligi Vali Nafiz Kayalı Gençlik Merkezinde pandemiye rağmen öğrenciler tarafından yoğun ilgi gördü.

Türkiye Münazara Ligi liderlik oyunu olarak da anılan ve dünyanın öğrenci bazında ders dışı en büyük etkinliği özelliğini taşıyan, öğrencilerin toplum hayatına hazırlanması ile birlikte kişisel gelişimine önemli katkıda bulunuyor.

Yapılan il finali hakkında bilgi veren Karabük Gençlik ve Spor İl Müdürü Coşkun Güven, “Türkiye Münazara Ligi öğrenim gören üniversite öğrencilerinin fikrini savunabilme yetisi kazanması, toplum önünde konuşabilme becerisinin artması yönünden büyük katkı sağlamaktadır. Tabi burada dolu dolu salonlara karşı gençlerimiz fikirlerini tartışmasını isterdik fakat sağlık önceliğimiz olduğu için yarışmamızı tedbirler çerçevesinde düzenliyoruz. Ben genç kardeşlerimizi cesaretlerinden dolayı tebrik ediyorum. Biz gençlerimizin fikirlerini her zaman önemsiyoruz, önemsemeye de devam edeceğiz. Bakanlığımızın sunduğu imkanları sizler için seferber edeceğiz. Katılımlarınızdan dolayı öncelikle sizlere, ve programda emeği geçen arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum” dedi

Jüri Üyeleri Selim Gök, Fatih Sel, Çağla Tütünen ve Yasin Furkan Telli tarafından belirlenen yarışma sonucunda, Birinci Feristah grubundan Mehmet Batuhan Kırat ve Bekir Çetinkaya olurken , İkinci Yüzde On Barajı Grubundan Mücahid Rıza Alper ve Karahan Celal Özoğlu, Üçüncü Vaveyla Grubundan Serranur Özdemir ve Fatma Simge Tükenmez ve Dördüncü Son Çarkıfelek Grubundan Zeynep Ahsen Yılmaz ve Ferhat Çağrı Çetinkaya ödüllerini İl Müdürümüz Coşkun Güven ve Jüri Üyelerinden aldı.

Programa, Gençlik ve Spor İl Müdürü Coşkun Güven, Gençlik Hizmetleri Müdürü Hüseyin Bilicioğlu, Spor Hizmetleri Müdürü İsmail Özcan, Şube Müdürü Emrah Barındırır, Safranbolu İlçe Müdürü Mehmet Demirci, Gençlik Liderleri ve Öğrenciler katıldı.

Gençlik ve Spor Bakanlığının programı gereği her yıl düzenlenmekte olan Türkiye Münazara Ligi’nin Karabük İl Finali gerçekleştirildi.

Etiketler: »
Share
#

SENDE YORUM YAZ