logo

Musa Akbaş’tan Çarpıcı Açıklamalar

“Başkan Başkan seçilmem halinde maaşımı ihtiyaç sahibi öğrencilere burs olarak vereceğime namusum, şerefim üstüne yemin ederim.”

“Mithat Namal’ın , Ahmet Karabacak’ın bir oyunu ,bir kuklası olduğunu düşünüyorum.”

“Odanın bir çekicisi vardı nerede bu çekici ? Çekicinin hesabını kimse sormadı…”

“Odanın bir de ambulansı vardı nerede ? Ben söyleyim size hurdacı da, araştırabilirsiniz…”

Karabük Şoförler Odası Başkan adayı Musa Akbaş, düzenlediği basın toplantısında basın mensuplarıyla bir araya geldi. Akbaş; basın toplantısında sert açıklamalar da bulundu.

“Yeni Dönemde Bambaşka Bir Oda Olacak”

Akbaş, sözlerinin başında; çalışmak, sorunları çözmek için ve 20 yıldır yorulmuşları dinlendirmek için geliyoruz , Birkaç kişinin değil şoför esnafının tamamının esnaf odası olmak için geliyoruz. Başta garaj sorunu olmak üzere, mazot fiyatları, araç sigortası, lastik ve otoban parası araç sigortası şoför esnafının belini bükmüştür. 20 yıldır sorunlara çare olamayanların dinlenmesini istediğimiz için, düzeni değiştirmek için göreve talibiz.” ifadelerinde bulundu.

Kamyon Garaj Projesi

Mevcut Garajı ‘Karabük’ün rezaleti’ olarak niteleyen Akbaş, seçime bir ay kala ortaya çıkan ama seçimden sonra unutulan Kamyon garajını yapacağız, dedi.

“Belediye Mecburen Kamyon Garajını Yapmak Zorunda”

Akbaş:  “Bizim neden belediye kamyon garajımız yok. Bizim araımız küçük araç değil ki. Benim Ahmet Karabacak’tan ayrılma sebebim bu kamyon garajıdır. Yıllardır insanlara vaatlerde bulunup yapılmayan kamyon garajıdır. Ahmet Karabacak basın toplantısında bizim arkamızda ‘ Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili’ var, dedi.  Rafet Vergili bugün belediye başkanı olmadı yaklaşık 15 senedir neredesiniz ? Bana sen Başkan olsan bile sana bu garajı yaptırmazlar dediler. Niçin yaptırmasınlar, Türkiye’nin her yerinde mecburi olması gereken bir kamyon garajı bu. Belediye mecburen kamyon garajını yapmak zorunda. Yapmadılar mı, toplarım 100 tane tırcıyı çekerim şehir merkezine kontaklarını kapattırırım eylem yaparım. Cumhurbaşkanımıza kadar sesimi duyururum. Ben bunları bir yıl içerisinde yapabileceğime söz veriyorum” dedi.

İndirimli Trafik Sigortası Projesi, %20 İndirimli Lastik Projesi ,% 15 İndirimli Akü Projesi ve Madeni Yağlar’da %13 İndirim Projeleriyle ilgili bilgiler de veren Akbaş; bu projeleri yaptığımda 9 Bin TL indirim kazanacağız. 7 Bin TL’yi esnafımıza verdik. kalan 2 Bin TL’yi de resmi ,yazılı bir şekilde odamıza katsak, buradan gelen parayla odamıza katkılar sunanacağız. Oda da bin üye var bu 2 Bin tl, bin kişi de 2 milyon tl yapar. Mesela şu an da Şoförler Odasının olduğu konum tam bir rezillik, kömürlük gibi. Alsak onu oradan çarşı merkezine taşısak, esnaf kardeşimiz çarşı da gezerken çay içmeye gelse, güzel olmaz mı ? Bu iki milyon tl ye diğer bütün diğer odalarda olan ama biz de olmayan Cenaze Aracı alabiliriz. Böylece bir nebze de olsa üyelerimize destek vermiş oluruz. Çekici alabiliriz mesela… Peki, bu odanın bir çekicisi vardı nerede bu çekici ? Çekicinin hesabını kimse sormadı, satıldı. Bir de Ambulans alabiliriz. Odanın bir de ambulansı vardı nerede ? Ben söyleyim size hurdacı da, araştırabilirsiniz… Oturduğunuz makamı bir adım ileriye götüremiyorsanız o makam insana haramdır…” dedi.

“Mithat Namal , Ahmet Karabacak’ın Oyunu.”

Hakkında bazı esnafların Ahmet Karabacak’ın bir projesi, oyları bölmek için sürdüler, şeklinde sözleri duyum aldığını söyleyen Akbaş; “Taksici-minibüsçü arkadaşlar beni fazla tanımazlar ama, Tırcı esnafı arkadaşlarım benim karakterimi iyi bilirler karaktersiz insan değilim. Tam tersine; ben Mithat Namal’ın , Ahmet Karabacak’ın bir oyunu ,bir kuklası olduğunu düşünüyorum. Mithat Namal her dönem Ahmet Karabacak’ın karşısına aday olarak çıkıyor, Ahmet Karabacak’ın aldığı oyunun üçte birini alıyor ve yine aday oluyor. Nasıl oluyor bu iş ? Niye başka aday çıkmıyor ?  Kukla olan Cemal Beyi getirdiler, koydular. Cemal bey beni tanımıyor, üyesini tanımayan bir başkan olur mu?  ” dedi.

Akbaş sözlerini ; “Benim para için aday olduğumu düşünenler de olur. Başkan seçilmem halinde maaşımı ihtiyaç sahibi öğrencilere burs olarak vereceğime namusum, şerefim üstüne yemin ederim.” sözleriyle noktaladı.

Etiketler: » » » » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ