Hoşgeldiniz  

Mustafa Akay’dan açıklama..

Okan Küçük | 31 Ağustos 2018 | Genel A- A+

Bunu Paylaş

                 YENİCE Ormanlarında katı atık bertaraf tesisi kurulacağı haberleri üzerine 12 Yenicesever tarafından kurulan Yenice Platformu bayramda bir siyasetçi tarafından kendilerine yapılan suçlamaya yanıt verdi. Yenice Platformu Sözcüsü Mustafa Akay, konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada ” Birlik, beraberlik, barış, kardeşlik, dayanışma ve hoşgörü günleri olması gereken dini bayramlarda siyasetçiler söylemlerine çok büyük özen göstermelidirler.

                  Ne yazık ki, hem ülke genelinde hem de Yenice özelinde bu bayramda buna dikkat edilmediğini üzülerek gördük. Bazı siyasetçiler, Yenice’nin sorunlarına dikkat çekmek için gönüllü çalışmalar yapan Yenice Platformu’nu sanki kendilerine rakip bir siyasi parti gibi görmekteler ve olumsuz tavır takınmaktadırlar. Peşinen, şunu söyleyelim. Yenice Platformu bir siyasi oluşum değildir. Üyeleri içinde her siyasi partiden insan vardır. Yenice Platformu hiç bir siyasi partinin karşıtı ya da yandaşı değildir. Yanlışa yanlış, doğruya doğru diyebilen bir yapısı vardır. Ve, tek derdi Yenice’dir. Platform üyelerinin hiç birisinin bu çalışmalarda çıkarı yoktur. Platform, ormanlarda katı atık bertaraf tesisi yapılacağı haberleri üzerine kurulmuş ve bu belayı defettikten sonra çalışmalarına ara vermiştir. Daha sonra Şeker Kanyonu’nda HES konusu gündeme gelmiş ve yeniden çalışmaya başlamıştır. Burada soruna dikkat çekmek, halkı bilinçlendirmek, HES’in zararlarını anlatmak amacıyla ülke genelinde bir kamuoyu yaratmayı başarmıştır.

              Bu platform, Yenice’de yan yana gelmez denilen tüm katmanları da bir araya getirmeyi sağlamıştır. Yenice, Karabük ve Ankara’da bu bağlamda temaslarda bulunmuş ve konunun önemini tüm siyasi partiler dahil olmak üzere her kesime anlatmıştır. Platform, seçim sürecinde sadece hukuki mücadeleyi vermiş,diğer etkinlik çalışmalarına ara vermiştir. Seçim sonrası ise, milletvekilleriyle temaslarını sürdürmüş ve onlardan destek sözü almıştır. Hal böyle iken, iktidar partimizin bayramlaşma programında ilçe başkanının ” Nerede çöpçüler, nerede HES’çiler, yaparsa Adalet ve Kalkınma Partisi yapar, yapmazsa da Adalet ve Kalkınma Partisi yapar” türünde aşağılayıcı konuşması, halkımız ve o programa katılanlarca tasvip edilmemiştir. Yenice Platformu, seçim sonrası hukuki mücadele ve siyasi destek anlamında milletvekilleriyle de temaslarını sürdürmüştür.

             Yani, yine mücadelenin içindedir. Yenice’dedir. Halkın siyasi tercihlerine saygı duyan anlayışıyla mücadelesini sürdürme çabasındadır. Bize, ilgiyle yaklaşan siyasileri tenzih ederek söylüyoruz. Biz buradayız, siyasetçiler nerede? O siyasetçiler, HES’in zararlı ya da yararlı olduğu konusunda kamuoyuna net ve kesin açıklama yapmalıdırlar. Bu işe karşı mıdırlar, değil midirler? Yenicelinin mi yanındadırlar, şirketin mi yanındadırlar? Bunları net bir şekilde açıklarlarsa, biz de onlara karşı ona göre tavır alırız. Bizi, Karabük Belediye Başkanı, Yenice Belediye Başkanı ve MHP ile karıştırmak bir siyasetçinin ayağına sıkmakla eşdeğerdir. Mustafa Akay’ın CHP’li oluşuyla platformun aynı eleştiri torbasının içine sokulması ise tam anlamıyla bir aymazlıktır” dedi.

EN SON HABERLER
KARABÜK AJANS 78 internet haber sitesi ‘Basın Meslek İlkeleri’ne uymaya söz vermiştir. karabukajans78.com İhlas Haber Ajansı (İHA) resmi abonesidir.Karabük Ajans 78 Haber Sitesi. Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle