Hoşgeldiniz  

Mustafa Dursun; Basın Toplantısında Sert Konuştu.

Okan Küçük | 23 Ağustos 2014 | Genel, Güncel, İletişim A- A+

Bunu Paylaş

      MHP Ovacık Belediye Başkanı Mustafa Dursun; bugün düzenlediği kahvaltı programında yerel basınla bir araya geldi.

Dursun; çarpıcı açıklamalar yaptı.

        DURSUN: ” SU SORUNUNU ÇÖZDÜK,  HALK SAĞLIKLI SU İÇECEK.”

     Basın toplantısında soruları cevaplayan Dursun; yatırımlar konusundaki çalışmaları değerlendirdi. Dursun; Ovavık’ta su sorunu en büyük sorunlardan biriydi, bunu çözdük. Su problemimiz bundan sonra olmayacaktır. Daha dün arıtma suyuna cihaz taktırdık halk sağlıklı su içecek ,dedi.

     DURSUN: ” İLKLERİ YAPIYORUZ. 30 RAMAZAN İFTAR VERDİK.  30 AĞUSTOS’TA SÜNNET ŞÖLENİ YAPIYORUZ.”

      Dursun;  Ramazan Ayı’nda 30 gün boyunca imece usulüyle iftar yemeği verdiklerini ve bunun da , Ovacık’ta ilklerden biri olduğunu söyleyerek  bir başka ilk olarak ta 30 Ağustos Zafer Bayramında sünnet şöleni yapacaklarını ifade etti , şölene tüm Karabüklüleri davet etti.

    DURSUN: ” OVACIK KİMSESİZ, SAHİPSİZ BİR  POZİSYONA GELMİŞ.”

     “Ovacık’ın nüfusu köyleri ile birlikte 2000’li yıllarda 10 bin civarındaydı. Şimdi  ise 4 bin civarında. Burada askerlik şubesi gitmiş, ziraatın bir kısmı gitmiş, hiçbir yatırım almadığı için sürekli göç vermiş.Ovacık yetim evlat muamelesi görmüş. Tabi biz bunları mazeret saymıyoruz.  Biz kararlıyız Daha iyiyi  yapacağız. Zaman zaman soruyorum Ovacık niye böyle ?  Doğa cenneti havasıyla insana huzur veriyor Ovacık. Yatırıma müsait, ama neden ihmal edildi diyorum?  Hiç mi bir şey olmaz, yapılmaz ama  malesef hiçbir şey yapılmamış…”

            DURSUN:” İNSANLAR NEDEN SUSUYORLAR. BU AĞAMIZ BU PAŞAMIZ DENİLMEMELİ İCRAATA BAKILMALI.”

     “Bekliyoruz. 1959 yılında ilçe olmuş Ovacık’ta; hala 1 itfaiye aracı sorun olabilir mi ? El insaf !.. Benim çocukluğumdaki Ocavık’la şimdikinin arasında dağlar kadar fark var.  İnsanlar neden susuyorlar ? Bu bizim ağamız, bu bizim paşamız denilmemeli. İcraatlara bakılmalı. Ovacıklılar ciddiye alınmalı artık konuşacağız, kırmamız gerekiyorsa kıracağız, kırılmamız gerekiyorsa kırılacağız. Ovacık ve Ovacıklıyı kimse gözardı edemez.”

    DURSUN: ” YARIN OY İÇİN GELDİKLERİNDE OVACIK’A NE YAPTINIZ DİYE SORUN .

       “Her Ovacıklı da ilçesine sahip çıkmalı. Ovacık’ta terörist yok. Öz be öz Türk çocukları, Türk Milliyetçileri var, partinin önemi yok. Doğu da her şey yapılıyor. Doğu da ve Güneydoğu Anadolu’da 3 haneli  evlere yol ve ışık giderken Ovacık’ta neden olmuyor. Burası Tunceli/Ovacık değil, Karabük/Ovacık. Doğu da yapılıyor, bura da neden yapılmıyor ?  Karabük’te , Safranbolu’da 65 Bin Ovacıklı var. Yarın kapınıza oy istemeye gelindiğinde Ovacık için ne yaptınız diye sorun.”

DURSUN:  “PARTİ AYRIMI YAPILACAĞINA İNANMIYORUM, YAPILIYORSA DA BEN İNANMIYORUM.DEVLETİMİZ BİR İTFAİYE ARACAI ALAMAYACAK KADAR ACİZ DEĞİL…”

    “Göreve geldiğim 15. gün,  Ovacık  Belediyemizin çöp aracı ve  itfaiye aracına ihtiyacı olduğundan , çöp aracı ve itfaiye aracı istedim. Gerekli yazışmaları yaptım. Genel Kurmay’a ve Orman Müdürlüğüne yazı yazdık. Devletimiz güçlü, hükümet güçlü. Bir ilçeye İtfaiye aracı alamayacak kadar aciz değil. Malesef şu ana kadar bir şey gelmedi.  Bu devlet bu kadar aciz değil.21. yüzyılda Ovacık’ta yangında can kaybı olmuşsa biz bunun devletimizden istiyoruz. Neden vermesin ? Farklı parti diye ayrım yapılacağına inanmıyorum, yapılıyorsa da inanmıyorum. Sayın Şahin; her hafta Ovacık’ta. Bu sorunları yakinen biliyor, biz de ilettik. Zaten  Şahin’in bunları benden daha iyi bildiğine inanıyorum.”

 DURSUN: ” OVACIKLILAR OVACIK’A SAHİP ÇIKSIN.”

  “Ovacık’ın dünü ile bugünü kıyasladığınızda tam bir içi boşaltılmış ilçe var. Tüm bunlara rağmen insanlar neden sus pus anlamış değilim. 12 yıldır yapılan bir şey var mı , ben görmedim. Baskın bir siyaset var. BuTürkiye’nin her noktasında böyledir. İnsanlar sindirilmiş. Bürokrasi ve basının üzerinde siyasi baskı var. Sivil Toplum Kuruluşlarında da böyle.”

   DURSUN: “OVACIK, CUMHURBAŞKANLIĞI SEÇİMLERİNDE OYU ŞAHİN’E VERDİ.”

   “30 Mart yerel seçimlerinde Ovacık, bize nasıl sahip çıktıysa,  Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde de Ovacık halkı Şahin’e sahip çıktı. Ovacıklı  oyu Şahin’e verdi.”

Dursun; sözlerini  hiç bir şey mazeretimiz olmayacak. Biz bir şekilde yapacağız. 5 yıl da Ovacık yaşanabilir bir doğa cenneti olacak.  Herkesin gelip görmek isteyeceği bir yer olacak. Yolları yapılmış, sokakları aydınlatılmış olacak, şeklinde bitirdi.

Etiketler:

EN SON HABERLER

KARABÜK AJANS 78 internet haber sitesi ‘Basın Meslek İlkeleri’ne uymaya söz vermiştir. karabukajans78.com İhlas Haber Ajansı (İHA) resmi abonesidir.Karabük Ajans 78 Haber Sitesi. Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle