Hoşgeldiniz  

Mustafa Ünal, vekil adayı…

Okan Küçük | 30 Ocak 2015 | Arşiv


facebooktwitter
Okan Küçük
okanbatitv@hotmail.com

           Ak Parti’de 3. dönem kuralına takılan 70 küsur kişi olacak. Bunların önemli bir bölümü de Ak Partinin büyükleri olarak tabir edilen kişiler bildiğiniz gibi.

*

      İşte geçen dönemde kendi isteğiyle adaylık başvurusu yapmayan eski Karabük Milletvekili Mustafa Ünal’ın  bu dönemde 3 dönem kriterine takılmayan bir isim olduğundan Milletvekili Adayı olarak ismi kuvvetli bir şekilde geçmeye başladı.

*

     Bizde kendisiyle yaptığımız telefon görüşmesinde bu soruyu sorduk.  Ünal,  daha  süre var , çok şey konuşulur , yazılır çizilir şimdiden benim söyleyeceğim şey böyle bir durumun ŞUAN için olmadığıdır, dedi.

*

        ŞUAN için kelimesi bizim dikkatimizi çekti.  Şuan değil ama yarın , öbürgün Mustafa Ünal ,  Ak Parti Milletvekili Adayı olabilir/oldurulabilir  ve bu ihtimal yüksektir .

          Oldurabilir tabirini şunun için kullanıyoruz. Ünal, ilk kez Milletvekili Adaylığını  kendi isteğiyle değil,  Dönemin Başbakanı olan Recep Tayyip Erdoğan’ın talebi ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın eliyle, vekillik başvurusu son gün 10 dakika kala Ak Parti Merkezi’ne ulaştırılmış ve 10 dakika sonra Karabük 1. sıra Milletvekili Adayı olarak liste başı  olarak Karabük’e gönderilmişti.  İşte şimdi de bu yönde bir taleple karşılaşacağı  kuvvetli bir şekilde konuşulmaya başlandı. Yalnız, bu sefer Milletvekili Adaylığı Karabük’ten değil , İSTANBUL’dan oldurulacak…

*

           Siyasete katkısı olacak isimlerden biri kesinlikle Mustafa Ünal… İstanbul’dan Milletvekili Adaylığı da Karabük  için iyi ve olumlu tabi ki.

*

        Yakın bir zaman da Karabük’e gelecek olan Değerli Ağabeyimiz Mustafa Ünal’la   bir yemekte bunları daha detaylı konuşuruz diye sözleştik. Bakalım gelişmeleri paylaşırız…

*

Etiketler:

EN SON HABERLER

KARABÜK AJANS 78 internet haber sitesi ‘Basın Meslek İlkeleri’ne uymaya söz vermiştir. karabukajans78.com İhlas Haber Ajansı (İHA) resmi abonesidir.Karabük Ajans 78 Haber Sitesi. Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle