Hoşgeldiniz  

Naylon fatura incelemesinin yankıları sürüyor.

Okan KÜÇÜK (Yazarın tüm yazıları için tıklayınız) | 24 Aralık 2015 | Genel, Güncel, Okan Küçük, Siyaset A- A+

Bunu Paylaş

           Karabük’te  son günler de;  Naylon fatura  kullanımı incelemesinin yankıları büyüyerek, sürüyor.   Demir Çelik sektöründe çalışan   20’nin üzerinde  firmanın ve  bir inşaat tedarikçisi firmanın adının karıştığı ve eski parayla 230 Trilyon’u aşan miktarlar da vergi kaçağı olduğu iddia ediliyor.

*baklava

 Konuyla ilgili Karabük kamuoyundan ve konuya yakın kaynaklar tarafından   yapılan değerlendirmeler  şöyle. “Bir kere her şeyden önce tabi ki eğri/doğru ortaya çıkarılmalıdır. Yanlış yapanlar, yapmayan helal ile haramı ayıranlar birbirinden ayrılmalıdır. Ama naylon fatura suretiyle bilerek ve isteyerek , devletin/milletin/tüyü bitmemiş yetimin bir delikli kuruşunu yiyenler varsa( ki bu konu da 230 Milyon TL’nin üstünde rakamlar telaffuz ediliyor) vergi kaçıranlar, gerekli hukuki cezaları almalıdırlar. İtiraz edenlerin başvuracağı yer  adalettir, mahkemelerdir.  Hatırlayınız vaktiyle bu ülke de ,baklava çalan çocuklara 9  yıl hapis cezası verildi. 1 tepsi baklavaya 9 yıl verilen bir Türkiye’de,  eski parayla 230 trilyon’un üstünde   naylon fatura/sahte fatura kullananlar varsa bunun gereği  ivedilikle yapılmalıdır. Aksi takdirde  ortaya,  adaletin iğfal edildiği,  ve afedersiniz büyük götürenlerin aklandığı gibi bir algı ve yargı çıkar ki bu sosyal/siyasal/kültürel ve toplumsal yapı açısından çok tehlikelidir. Tabi bunları söylerken  haklıyla/haksızın  birbirinden ayrılması lüzumunu hatırlatmakta fayda var.  Şimdi ben haklıyım, vergi de kaçırmadım ,diyen kişilerin siyasi makamlar da ne işleri var, anlamak mümkün değil. Haklıysanız kesilen vergi cezasına/yapılan işleme itiraz eder, uzlaşmaz, gider mahkemede hakkınızı ararsınız.Hak arama yeri mahkemelerdir sonuçta. Yani siyasi makamlar, Bakan ziyareti falan  bunlara ne gerek var ? Bir de sizin haber sitenizdeki haberinizde bazı haddeciler bu incelemeyi yapanlara “PARALEL” yaftası vurarak bize “KUMPAS” kuruldu demişler,iddiası var. Baklavayı çalan çocuklar paralel bize kumpas kurdu diyemedi. Ya ne diyelim  bunlar komik sözler. Böyle laf mı olur ? “Evet konuya yakın kaynakların değerlendirmeleri bu şekilde…Demir çelik sektöründen konuyla ilgili bir açıklama yapılmaması da  garip karşılanıyor.Bakalım neler olacak, neler olmayacak ?

Etiketler:

EN SON HABERLER
KARABÜK AJANS 78 internet haber sitesi ‘Basın Meslek İlkeleri’ne uymaya söz vermiştir. karabukajans78.com İhlas Haber Ajansı (İHA) resmi abonesidir.Karabük Ajans 78 Haber Sitesi. Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle