Hoşgeldiniz  

Naylon fatura vurgunu…

Okan Küçük | 16 Aralık 2015 | Genel, Güncel, Siyaset A- A+

Bunu Paylaş

 Karabük’te dönem dönem ortaya atılan   naylon fatura  olayları bu sefer çok ciddi bir şekilde gündem de… Edinilen resmi olmayan bilgilere göre, Karabük’te Demir Çelik sektöründe  çalışan bazı şirketlerin, yıl sonu bilançolarını düzenlemek amacıyla gider göstermek için sahte fatura ve naylon fatura kullandıklarının belirlendiği, Şirketlerin de, yıl sonu bilançolarında bu faturaları gider göstererek vergi kaçırdıkları ve bu yöntemle devleti yaklaşık 230 Milyon TL zarara uğrattıklarının anlaşıldığı iddia ediliyor..

*naylonfaturavurgunu

   Karabük’te ; Demir Çelik sektöründe çalışan 20’nin üzerinde  firmanın ve  bir inşaat  tedarikçisi firmasının  hesaplarının ve Maliye Bakanlığı  Müfettişlerince  mercek altına alındığı ve haksız kazançların tespitlerinin yapıldığı ve kısa süre içinde  ilgili dosyaların adli makamlara intikal ettirileceği  de resmi olmayan bilgiler arasında. 

*

       Konuyu değerlendiren kaynaklar; Bu işin Karabük’ün imajına zarar verdiğini,  eğrisinin doğrusunun mutlaka ortaya çıkarılması gerektiğini , diğer taraftan bu işi yapan kişiler hakkında gerekli davaların açılması ve böylece dürüst bir şekilde çalışan demir tüccarlarının da zan altında kalmaması  için gerekli adımların ivedi bir şekilde atılması gerektiğini ifade ediyorlar.

*

      Hem  3-4 ay önceki benzer durumda  yine   Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin’inde birileri tarafından kasıtlı olarak isminin ortaya atıldığını ifade eden  kaynaklar ”  3-4  ay önce de benzer konuda ,  bazı yerel gazeteler ve bazı internet haber siteleri Şahin’e  bir  heyetin  gittiğine dair haberler yapmışlardı.  Şahin’in ismi üzerinden birilerini etkilemeye çalışan çevreler olabilir.  Eğer orta da bir yanlışlık varsa, bu da belgelenmişse  bunun yeri adli makamlardır. O zaman yapılan bazı haberler de olduğu gibi Şahin’e bir heyet  niye gitsin?  Gidip  biz naylon fatura işi yapıyoruz ama bu işin üzerini örtünüz  ne olur diye mi gidecekler ? Bu, mümkün olmayan bir durumdur ve  Mehmet Ali  Şahin’e yapılan bir hakarettir, ancak.Hem Şahin , gereğinin yapılmasının talimatını verir sadece. Yani sonuçta Şahin’in ismini kullanmak isteyenler her zaman çıkabilir ama  şu an Karabük Milletvekili de olan Sayın Şahin’in bu işin üzerine gideceğine eminiz.” diyorlar.

Etiketler:

EN SON HABERLER
KARABÜK AJANS 78 internet haber sitesi ‘Basın Meslek İlkeleri’ne uymaya söz vermiştir. karabukajans78.com İhlas Haber Ajansı (İHA) resmi abonesidir.Karabük Ajans 78 Haber Sitesi. Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle