Hoşgeldiniz  

Necdet Aksoy’a, Üzeyir Tunç ziyareti.

Okan Küçük | 14 Nisan 2017 | Genel A- A+

Pazar günü gerçekleştirilecek olan Halk Oylaması ile ilgili görüşlerini aktarmak için Safranbolu Ticaret ve Sanayi Odası Toplantı Salonunda gerçekleştirilen bir toplantıda konuşmak üzere Safranbolu’ya gelen BBP Genel Başkan Yardımcısı Üzeyir Tunç, Safranbolu Belediye Başkanı Dr. Necdet Aksoy’u makamında ziyaret etti.

Ziyarette konuşan Tunç, “Safranbolu gerçekten çok güzel olduğu kadar ülkemiz ve dünyada da nadir, içerisinde yaşayanlar tarafından korunabilmiş, mülkü idarecilerin koruma sürecinde aktif rol aldıkları, ender bir kent. Bizlerde bu güzel kenti pek çok yoldan takip etmekte ve gurur duymaktayız. Sayın Başkanımızın çalışmalarını da takip etmekteyiz. Gerçekleştirdiği çalışmalarla Safranbolu’yu bir dünya kenti yapmıştır. Bu nedenle ülkemiz adına kendisine teşekkür ediyor, başarılarının devamını diliyorum” dedi.

Pazar günü gerçekleştirilecek halk oylaması ile ilgili de konuşan Tunç, böyle bir sistem değişikliğinin ilk defa sivil inisiyatif kanalıyla yüce milletin onayına sunulacağını ifade ederken şöyle devam etti:
 
“BBP kararı verirken neye dikkat etti? Bir kere geçmişine baktı. ‘Ben sisteme alternatif kurulmuş bir siyasi partiyim. Ona göre düşünmem lazım.’ dedi. Yıllardır milletime hep şunu söyledim, ‘Biz yapıcı, yol gösterici ve sorumlu bir siyasi anlayış içerisinde hareket ederiz.’ Yapıcılıktan kastımız, yanış kimden gelirse gelsin, kime yapılırsa yapılsın hiç fark etmiyor. Doğru kimden gelirse gelsin, eğer yanlış ortaya konmuşsa ‘istemezük’ mantığıyla toptancı bir reddiyeden değil. ‘Kardeşim, siz bunu bizim önümüze getiriyorsunuz ama şöyle yaparsanız daha güzel olur, daha doğru olur.’ diye yol göstererek hep siyasi hayatında bu yolu izlemiştir BBP. Sorumluluğumuz ise bugünkü tavırlarımız, düşüncelerimiz, ağzımızdan çıkan her sözün yaşadığımız süre içerisinde bir gün karşınıza geleceğinin hesabını yaparak konuşmuştur.”

Safranbolu Belediye Başkanı Dr. Necdet Aksoy ise ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirirken, konuklara, Safranbolu ve Safranbolu Belediyesi çalışmaları hakkında bilgiler aktardı.

Safranbolu Belediyesi olarak en büyük amaçlarının, Safranbolu’yu dünyanın en tanınmış kentleri arasında sokmak ve Safranbolu’nun daha yaşanılır bir şehir yapmak olduğunu kaydeden Başkan Aksoy; Biz korumacılık faaliyetlerini turizmle finanse ederek, korumacılık faaliyetlerini esasa indirgeyip turizmi bunun destekleyici faktörü haline getiriyoruz. Bilindiği üzere çoğu yerde turizm korumacılığı baltalar. Buna pek çok örnek verebiliriz. Bizde bu tam tersi. Bunda hem Koruma Kurulunun burada olması hem de Belediye olarak ana maddemizin korumacılık olması büyük rol oynuyor. Bu ne bir parti ile ne de kişisel. 1970’li yıllardan bu yana bütün gelenler böyle baktıkları için Safranbolu bu günkü düzeyine gelmiştir. Burada yine Osmanlı kültürünün değişik unsurları bulunmakta. Hatta buna geleneksel İslam kültürü diyebiliriz. Örneğin yardımlaşma müessesesi, ev ahlakı, hala Safranbolu’da yaşamakta. Ya da İslam’ın şehir anlayışı nedir diye sorulduğunda gir Safranbolu’ya bak ve gör diyebilirsiniz. Yani kısaca Safranbolu’da İslam anlayışını hala birebir görebilirsiniz. Bizler Belediye olarak Safranbolu’nun bilincinde olarak çalışmalarımız hiç hız kesemeden devam ettirmekteyiz” dedi.

Yapılan konuşmaların ardından Aksoy,  BBP Genel Başkan Yardımcısı Üzeyir Tunç’a, sizin aracılığınız ile ülkemizin yaşadığı süreçte yine bu Cennet Vatanın geleceğine sahip çıktığınız için teşekkür ediyorum” dedi.

Aksoy Tunç’a SAKEM’de yapılan bir tablo hediye etti.

EN SON HABERLER

KARABÜK AJANS 78 internet haber sitesi ‘Basın Meslek İlkeleri’ne uymaya söz vermiştir. karabukajans78.com İhlas Haber Ajansı (İHA) resmi abonesidir.Karabük Ajans 78 Haber Sitesi. Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle