Hoşgeldiniz  

NECDET AKSOY’UN İHRAÇ KARARI İADE EDİLDİ

Okan Küçük | 24 Nisan 2018 | Genel, Güncel A- A+

11 Ay önce tarihi ilçemiz Safranbolu’da Belediye Başkanı Dr. Necdet Aksoy İçişleri Bakanlığı kararı ile görevinden alınmış ve Safranbolu’ya yeni atanan Kaymakam Fatih Ürkmezer aynı zamanda Safranbolu Belediyesi’ne kayyum olarak atanmıştı.

KAMUOYU İLK VE TEK OLARAK KARABÜK AJANS 78 VE KARABÜK FARKLI GAZETE’DEN ÖĞRENMİŞTİ.

            Yaklaşık 2 ay önce de Ak Parti Safranbolu İlçe Başkanı Ali Kaya’nın talebiyle Ak Parti Safranbolu Disiplin Kurulunca ,Ak Parti Safranbolu Eski Belediye Başkanı Necdet Aksoy’un partiden ihracı talebinin oy birliğiyle alındığı ilk ve tek olarak yaptığımız haber ile kamuoyu tarafından öğrenilmişti.

KAYA’NIN DOSYASINI ALTINÖZ, İADE ETTİ.

              Kamuoyu yine ilk olarak bizim haberimizle öğrenecek. Safranbolu Ak Parti İlçe Disiplin Kurulunun oy birliğiyle aldığı ihraç istemini Ak Parti İl Başkanlığına göndermesi sonrası gözler Ak Parti İl Başkanı İsmail Altınöz’e çevrilmişti. Edinilen bilgilere göre, kendisi de hukuk adamı olan Altınöz’ün parti tüzüğüne göre ihracı gerektiren bir durumun olmadığı gerekçesiyle ihraç talepli dosyayı Kaya’ya iade etti.

KAYA’ YA BU İHRAÇ KARARI KİMLER ALDIRDI?

           Kaya’nın yaklaşık 1 yıldır görevde olmayan Eski Safranbolu Belediye Başkanı Necdet Aksoy’u partiden ihraç ettirmek için harekete geçerek Ak Parti Safranbolu Disiplin Kurulunca oy birliğiyle ihraç kararı çıkarttığı halde ilgili dosyanın il Başkanlığı tarafından iade edilmesi sonunda nasıl hareket edeceği merak ediliyor. Kulislerde, böyle bir önemli kararı siyasi büyüklerle istişare bile etmeden, İl Başkanlığına da danışmadan almasının arkasında yoksa Kaya’nın ayağını kaydırmak isteyen biri ya da birileri mi var ? sorusunun cevabı aranıyor.

                     Dosyanın il başkanlığı tarafından iade edilmesinin Kaya’nın itibarını zedelediğini, bunun belki de Kaya’ya etki edebilme gücü olan birileri tarafından kasıtlı olarak yapılabilme ihtimalinin gözden uzak tutulmamasını, aksi düşünüldüğünde siyasi büyüklerle bile istişare etmeden tek başına böyle bir karar alınmasının siyasi olarak öngörüsüzlük örneği olacağı kimi çevrelerde konuşuluyor.

Not: Rakamlar her zaman gerçeği yansıtmaz.  Örnek aşağıda…

*

Bu haber 999.999 kere veya  9.618 kere görüntülendi

Okan Küçük Yorumluyor…KARABÜK’TE TEK GÜNDEM ERKEN GENEL SEÇİM, ARTIK.İYİ  PARTİ –CHP İŞBİRLİĞİ VE CEM UZAN…  KARDEMİR KARABÜKSPOR’U YEDİLER, BİTİRDİLER… KARABÜKSPOR’UN LÜKS CİPİ MUSTAFA YOLBULAN’DAYMIŞ…TSO’DA MESCİER DÖNEMİ BAŞLADI.   

Karabük’lülere teşekkür ederiz

ERTUĞRUL; 2018 PROJELERİNİ ANLATTI.

Çenesiz Milletvekili Adaylığını Açıkladı

EN SON HABERLER

KARABÜK AJANS 78 internet haber sitesi ‘Basın Meslek İlkeleri’ne uymaya söz vermiştir. karabukajans78.com İhlas Haber Ajansı (İHA) resmi abonesidir.Karabük Ajans 78 Haber Sitesi. Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle