logo

Nevzat Akbaş, Milli Eğitim Müdürü olarak atandı

Karabük Eğitiminde tecrübeli bir isim olan Karabük kökenli Nevzat Akbaş’ın, Karabük Milli Eğitim Müdürü görevine başlaması, kamuoyunda olumlu karşılık buldu.

Son dönemler de ilimize gelen bazı müdürlerin kısa bir süre kalıp başka illere göreve gitmesi, Karabük’ün kısa süreli bir ara istasyon gibi görünmesi sonucunu doğurmuş ve Karabük’te Karabük’ü yönetecek, Karabük’ün havasını soluyan, suyunu içen Karabüklü yöneticiler yok mu , Karabüklüler kifayetsiz mi, yöneticilik vasfından yoksun mu eleştirilerini gündeme getirmişti.

Bu eleştirilerin ara ara yapılmasının ardından İl Mili Eğitiminde Karabük kökenli, deneyimli bir eğitimcinin işbaşına gelmesi Karabük kamuoyunda olumlu tepki gördü. Not:Aslen bölgemizden Araçlı olan Sayın Akbaş, yıllardır Karabükte ikamet ettiği, Karabükün havasını soluduğu suyunu içtiği için aynen Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili gibi Karabüklüdür. Ve doğal olarak Karabüklü olarak kabul edilmektedir.

Akbaş’tan İlk Mesaj

Akbaş ilk mesajında; “24.06.2020 tarihi itibarıyla Millî Eğitim Bakanlığımızın görevlendirme emri ile Karabük İl Millî Eğitim Müdürü olarak görevime başlamış bulunmaktayım. Beni bu göreve layık gören Sayın Bakanıma teşekkür ediyorum. Karabük halkımıza ve eğitim camiasına saygılarımı sunuyorum.

Çalışma arkadaşlarımızla; müdür yardımcılarımızla, ilçe milli eğitim müdürlerimizle, şube müdürlerimizle, okul müdürlerimizle ve öğretmenlerimiz ve tüm eğitim çalışanlarımızla birlikte, akademik başarının yanı sıra millî manevi değerlerine bağlı, düşünebilen, baktığını görebilen, irdeleyen, sorgulayan, sosyal becerileri ile de insanlığı kucaklayan bir nesil yetiştirme yolunda kendimiz ile yarışmayı sürdürme azim ve kararlılığı içinde eğitimin tüm bileşenleriyle elbirliği içerisinde en güzel eğitim ortamlarını hazırlamanın gayreti içerisinde olacağız.

Ülkemizin alî hedeflerini gerçekleştirme doğrultusunda önüne koyduğu vizyon projeleri istikametinde çalışmalarımızı tüm hızıyla sürdürek; 2023, 2053 ve 2071 hedeflerini hayata geçirecek yarının büyüklerini bugünden akademik, sosyal, manevi ve ahlaki gelişim alanlarında dört başı mamur bir biçimde yetiştirme gayreti içerisinde, Bakanlığımızın eğitim politikaları doğrultusunda bilgiyle donanmış, özgüveni yüksek, bilimi ve teknolojiyi tüketen değil üreten bir nesil yetişmesi için “Mutlu Çocuklar Güçlü Türkiye” ülküsü ile heyecanımızı; azim ve kararlılıkla taçlandıracağız.

Görevime başlarken ekip arkadaşlarıma, okul/kurum yöneticilerimize,  öğretmenlerimize, personelimize ve velilerimize saygı ve selamlarımı sunar, eğitim camiasının temel unsuru olan sevgili öğrencilerimizin eğitim adına attığı her adımın başarıya dönüşmesini temenni ederim. 

Saygılarımla…” ifadelerinde bulundu.

Nevzat Akbaş Kimdir ?

1967 Kastamonu Araç doğumlu. İlk Orta ve Lise öğrenimini Karabük’te tamamladı. 1991 yılında Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi´nden mezun olmuştur.

1991 yılında mesleki kariyerine öğretmen olarak başlayan Nevzat AKBAŞ, 2005 yılından itibaren Millî Eğitim Bakanlığında okul müdür yardımcılığı, okul müdürlüğü ve şube müdürlüğü görevlerinde bulundu. 

05.07.2017 tarih itibari ile İl Millî Eğitim Müdür Yardımcılığı görevine atandı. 24.06.2020 tarihi itibarıyla Millî Eğitim Bakanlığının görevlendirme emri ile Karabük İl Millî Eğitim Müdürü olarak görevine başladı.

Millî Eğitim Bakanlığı’nın Yerel, Ulusal ve Uluslararası projelerinde görev alan ve birçok Sivil Toplum Kuruluşunda çalışan Nevzat AKBAŞ, İngilizce ve Arapça bilmekte olup, evli ve üç çocuk babasıdır.

Karabük Eğitiminde tecrübeli bir isim olan Karabük kökenli Nevzat Akbaş’ın, Karabük Milli Eğitim Müdürü görevine başlaması, kamuoyunda olumlu karşılık buldu.

Etiketler: » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ