logo

Nevzat AKBAŞ Okul Ziyaretlerine Devam Ediyor

İl Millî Eğitim Müdürü Nevzat AKBAŞ beraberinde Şube Müdürü Ahmet KABADAYI ile birlikte sırasıyla Fevzi Çakmak İlk/Ortaokulu, 100.Yıl Anaokulu ve Mehmet Vergili Fen Lisesi’ni ziyaret etti.

Okul idarecilerinden okulun fiziki durumu ve eğitim öğretim faaliyetleri hakkında bilgi alan İl Millî Eğitim Müdürü daha sonra derslikleri gezerek öğrencilerle bir araya geldi. Öğrencilerle bir süre sohbet eden İl Millî Eğitim Müdürü, sınıf öğretmenlerinden öğrencilerin durumu hakkında bilgi aldı.

Derslik ziyaretlerin ardından öğretmenlerle de bir araya gelerek süreç hakkında değerlendirmelerde bulunan İl Millî Eğitim Müdürü Nevzat AKBAŞ, “Yüz yüze eğitimde ikinci aşama başladı. Artık yeni döneme girdik. “Okulum Temiz” belgesiyle salgına karşı okullarımızda üst seviyede tüm tedbirler alındı. İlimiz genelinde toplam 123 okulumuz “Okulum Temiz” belgesini almaya hak kazandı. Velilerimiz okulun dışında çocukları sınıfa girene kadar bekliyor. Ancak onlardan da çocuklarına örnek olmalarını bekliyoruz. Velilerimizin de kurallara uyma konusunda özen gösterdiklerini, sosyal mesafeye dikkat ettiklerini görüyoruz. Bu süreci hep birlikte yöneteceğiz. Onlarla sohbet ettiğimizde olumlu dönütler alıyoruz. Hassas bir dönemden geçiyoruz. Bizler bu gemiyi yürüttük. Öğretmenlik mesleği fedakârlık mesleğidir. Mart ayından itibaren her öğretmenin bir hikâyesi var. Sürekli iletişim halinde olalım.” ifadesinde bulunarak, “Bu sürecin en yakın takipçisi öğretmenlerimiz ve okul idarecilerimizdir.” dedi.

Başta Hatay olmak üzere yurdun çeşitli bölgelerinde meydana gelen orman yangınlarına da değinen İl Millî Eğitim Müdürü, “Bakanımız Sayın Ziya SELÇUK’un Hatay’da çıkan yangının ardından yaptığı fidan dikimi çağrısı üzerine geleceğe nefes olsun diye Karabük Eğitim Ailesi olarak okul bahçelerinde fidanları toprakla buluşturduk.” dedi.

İl Millî Eğitim Müdürü, “Karabük eğitim ailesi adına üstün gayret ve özverili çalışmalarınızdan dolayı siz değerli okul yönetimine, öğretmenlerimize, okullarımızın tüm çalışanlarına teşekkür ediyorum.” diyerek sözlerine son verdi.

İl Millî Eğitim Müdürü Nevzat AKBAŞ beraberinde Şube Müdürü Ahmet KABADAYI ile birlikte sırasıyla Fevzi Çakmak İlk/Ortaokulu, 100.Yıl Anaokulu ve Mehmet Vergili Fen Lisesi’ni ziyaret etti.

Etiketler: »
Share
#

SENDE YORUM YAZ