Hoşgeldiniz  

Niyazi Güneş; 24 Temmuz Basın Bayramı nedeniyle bir mesaj yayınladı.

Okan Küçük | 24 Temmuz 2018 | Genel A- A+

Bunu Paylaş

             Güneş mesajında; “Değerli basın mensuplarımız, geçmişten günümüze basın dünyası her geçen gün önemini ve değerini artırmakta, gelişen teknoloji ile birlikte insanlar haber kanallarına, bilgiye, fikir ve düşünceye kolaylıkla erişebilmektedir. Bilgiye erişimin kolaylaştığı bir dijital çağda, katılımın, çoğulculuğun, kişi hak ve özgürlüklerin anlamı daha belirgin hale gelmektedir.

          Bilgiye erişimin kolaylaşması ile birlikte manipülasyona veya yanlışlığa açık bir mecrada gazetecilik mesleğinin ve ilkelerinin önemi de kaçınılmaz bir gerçeklik olmaktadır. Yanlış bir haberin vahim bir soruna dönüşmesi günümüzde çok uzun sürmemektedir. Bu inançla insanların doğru ve tarafsız haber almalarında, bireylerin özgürce düşüncelerini açıklamalarında, toplumu bilgilendirmede ve sessiz çoğunluğun sesini duyurmada sizler basın çalışanları olarak çok önemli ve hassas bir görevi icra etmektesiniz. Topluma güven veren, doğrunun, haklının, sesini duyurmaya ihtiyacı olanların, safında yer alan basın camiası milletimizin vicdanı olmakta ve bu vicdanı rahatlatmaktadır. Bu duygu ve düşüncelerle çoğu zaman zor şartlar altında bilgi edinmemiz için mesai mefhumu gözetmeden haber peşinde koşan basın çalışanlarımızın Basın Bayramını kutluyor, üstlenmiş olduğunuz onurlu mesleğinizde başarılar diliyorum.” ifadelerinde bulundu.

EN SON HABERLER
KARABÜK AJANS 78 internet haber sitesi ‘Basın Meslek İlkeleri’ne uymaya söz vermiştir. karabukajans78.com İhlas Haber Ajansı (İHA) resmi abonesidir.Karabük Ajans 78 Haber Sitesi. Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle