Hoşgeldiniz  

 NURETTİN YİYİT “UMUT VAAD EDEN DEHA” YARIŞMASINDAN ÖDÜL ALDI.

Okan Küçük | 17 Mayıs 2017 | Genel, Güncel, Okan Küçük A- A+

       

 Küresel ekonomide söz sahibi, yüksek katma değer üreten, yenilikçi ve yaratıcı ekonomi, adil paylaşan, eşitlikçi, kapsayıcı ve öğrenen toplum, bilim dilini bilen gençler, örnek bilim insanları, yenilikçi gençler ve büyüyen Türkiye hedefiyle projeler yürütmekte olan Gelecekten Gelenler Bilim ve Teknoloji Derneği’nin düzenlediği “Umut Vaad Eden Deha” Yarışmasının ödül töreni gerçekleşti.

 

Sağlık bilimleri, uzay ve teknoloji, sosyal katkı ve barış gibi birçok alanda projelerin sunulduğu yarışmada ödül almaya hak kazanmış geleceğin bilim insanı dehalar ve gençler bir araya geldi.

 

http://www.kayinsu.com.tr/

 

            Sağlık bilimleri, uzay ve teknoloji, sosyal katkı ve barış gibi birçok alanda projelerin sunulduğu yarışmada ödül almaya hak kazanmış geleceğin bilim insanı dehalar ve gençlerin bir araya geldiği ödül töreninde Sağlık alanında Karabüklüler olarak yakından tanıdığımız bir isim ‘Türk Bilim Konseyi Umut Vaad Eden Deha’ ödülüne layık görüldü. Daha önce FETÖ’ye karşı TSK da verdiği mücadeleyi haber yaptığımız  Karabüklü hemşehrimiz Doç. Dr. Nurettin Yiyit,  ödülünü AK Parti AR-GE (Araştırma ve Geliştirme)’den Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı İzmir Milletvekili Prof. Dr. Nükhet Hotar’ın elinden aldı.

 

     Hotar, “Bilime kendini adamış, insanlığın daha iyi yaşam koşullarına kavuşması ve bilinmeyen olguları ortaya çıkarması açısından geleceğin bilim insanlarına çalışmalarında başarılarının devamını dilerim, yenilikçi teknolojilerin uluslararası arenada etkin olacağı bir neslin yetişmesine katkıda bulunan değerli hocalarımız ve dernek yöneticilerine de teşekkür ederim.” şeklinde konuştu.

               

Gelecekten Gelenler Bilim ve Teknoloji  Derneği, sosyal sorumluluk kapsamında, gençlerimizin örnek alacağı öncü bilim adamlarının ödüllendirilmesi ve gençleri bilim adamı olma yolunda cesaretlendirme amacıyla ‘Türk Bilim Konseyi Umut Vaad Eden Deha Ödülleri’ni düzenlemekte.

               http://www.yildiz-mobilya.com.tr/ Bu yılki ödül töreni  Wellborn Luxury Hotel’de yapıldı. Okan Karaca’nın sunuculuğunu yaptığı geceye birçok siyasetçi ve bilim insanı katıldı. Projeleri desteklenmeye layık görülen birçok gencin ödüllendirildiği gecede farklı kategorilerde birçok bilimadamı da ödül aldı. Uzay ve teknolojisi kategorisinde ilk müslüman kozmonot olan Suriyeli Muhammed Faris ödüle layık görüldü.             Sağlık alanında Karabüklüler olarak yakından tanıdığımız bir isim ‘Türk Bilim Konseyi Umut Vaad Eden Deha’ ödülüne layık görüldü. Daha önce FETÖ’ye karşı TSK da verdiği mücadeleyi haber yaptığımız hemşehrimiz Doç. Dr. Nurettin Yiyit ödülünü AK Parti AR-GE (Araştırma ve Geliştirme)’den Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı İzmir Milletvekili Prof. Dr. Nükhet Hotar’ın elinden aldı. Ödül alanların albüm olarak  Cumhurbaşkanımıza sunulacağı ve derneğin faaliyetlerinin Cumhurbaşkanlığı himayesinde sürdürüleceği bildirildi.

https://www.facebook.com/huseyin.maden.988373?fref=ts

Karabüklü hemşehrimiz Nurettin Yiyit komutanımızı tebrik ediyor ve başarılarının devamını diliyoruz.

Karabüklü Komutanımızla ilgili önceki haberlerimiz için alttaki resimlere tıklayınız

EN SON HABERLER

KARABÜK AJANS 78 internet haber sitesi ‘Basın Meslek İlkeleri’ne uymaya söz vermiştir. karabukajans78.com İhlas Haber Ajansı (İHA) resmi abonesidir.Karabük Ajans 78 Haber Sitesi. Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle