Hoşgeldiniz  

Off-Road Şampiyonası 6. ayak yarışları tamamlandı

Okan Küçük | 28 Ekim 2018 | Genel A- A+

             Karabük-Safranbolu Otomobil ve Doğa Sporları Arama Kurtarma Derneği (KARDOFF) Kulübü’nün katkıları ile Off-Road Türkiye Şampiyonası 6. ayak yarışları Karabük’te start aldı. 
       

20 KAPININ BULUNAN MUKAVEMET YARIŞLARININ BİRİNCİ GÜNÜNDE 3 ETAP BOYUNCA SÜRÜCÜLER KIYASIYA MÜCADELE ETTİ. PİLOTLAR, 16 BİN 450 METRELİK PARKURDA DERECEYE GİREBİLMEK İÇİN TEHLİKELİ PARKURLARI BAŞARI İLE ATLATTI. ŞAMPİYONA, YARIN ÖZEL SEYİRCİ PARKURUYLA SONA ERECEK

   Karabük Üniversitesi’nin arkasında yer alan Çamlıköy Köyü mevkiinde 2 gün sürecek olan yarışların ilk gününde orman parkuru geçildi. Şampiyonanın final yarışlarına Türkiye’nin çeşitli illerinden 22 pilot katıldı. 20 kapının bulunan mukavemet yarışlarının birinci gününde 3 etap boyunca sürücüler kıyasıya mücadele etti. Pilotlar, 16 bin 450 metrelik parkurda dereceye girebilmek için tehlikeli parkurları başarı ile atlatırken Off-Road severler cep telefonları ile o anları saniye saniye kaydetti. Şampiyona, yarın özel seyirci parkuruyla sona erecek. 
     

KARABÜK-SAFRANBOLU OTOMOBİL VE DOĞA SPORLARI ARAMA KURTARMA DERNEĞİ (KARDOFF) KULÜBÜ’NÜN KATKILARI İLE OFF-ROAD TÜRKİYE ŞAMPİYONASI 6. AYAK YARIŞLARI KARABÜK’TE START ALDI.

    Yarışmacı pilot İlayda Hancı Korkut, Türkiye Off-Road Şampiyonasının 6. Yarışlarının gerçekleştiğini belirterek, “2013 yılından itibaren bende Türkiye Şampiyonasında tek kadın pilot olarak çalışıyorum. Herhangi bir erkeklere kıyasla bir zorluğunu görmüyorum. Hepimiz eşit şartlarda yarışıyoruz. Şampiyonada sınıfımızda ikinci sıra gidiyoruz. İnşallah bu yarışla birlikte hem bu yarışta hem de şampiyonada birinci sıraya yükselmek istiyoruz” dedi. 
         Korkut, Türkiye Off-Road şampiyonasının en güzel yarışlarından bir tanesinin Karabük’te gerçekleştiğini ve organizasyonda yer alan kulübün çoğu kulüpten daha iyi ve deneyimli olduğunu söyledi. 

Anketler

Karabük ve Safranbolu Belediye Başkanı Kim Olsun ? ( Aynı IP adresi üzerinden bir kez oy kullanabilirsiniz.Tek seferlik oy verirken kutucuklardan 3 adayı seçebilirsiniz)

Sonuçları görüntüle

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

EN SON HABERLER

© 2017 karabük haber, karabük haberleri, karabukajans78/ Karabük Farklı Gazete,karabük güncel haber,karabük haberler, Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle