Hoşgeldiniz  

Öğrenciler Sınavda, Aileler Dışarıda Ter Döktü

Okan Küçük | 03 Haziran 2018 | Genel A- A+

TEOG yerine getirilen Liselere Geçiş Sınavına (LGS) Yenice’de giren öğrenciler sınavda, aileleri ise okul bahçesinin dışında ter döktü. 

     TEOG yerine getirilen Liselere Geçiş Sınavı, iki bölüm halinde yapıldı. Yenice’de 8’inci sınıf öğrencilerinden 161 kişi sınava girdi. Sınavda toplam 26 öğretmen görev aldı. Yenice’de tek okulda Ülkü Ortaokulunda yapılan sınavın ilk oturumu saat 09:30’da başladı ve sözel bölümde 50 soru sorularak öğrencilere 75 dakika süre verildi. İkinci oturum saat 11:30’da başlayarak sayısal bölümde ise 40 soru soruldu ve 60 dakika sürdü. 8’inci sınıf öğrencilerin girdiği sınavda, sözel bölümde öğrencilere Türkçe, din kültürü ve ahlak bilgisi, T.C. inkılap tarihi ve Atatürkçülük ile yabancı dil, sayısal bölümde ise matematik ve fen bilimlerinden sorular yöneltildi. 
Çocuklarının iyi bir sınav geçirmesi için veliler dualarını eksik etmezken okul bahçesi kapısında heyecanla çocuklarını beklediler. 

Not: Rakamlar her zaman gerçeği yansıtmaz.  Örnek aşağıda…

*

Bu haber 999.999 kere veya  9.618 kere görüntülendi

FETÖ’den Yargılanan Kurmay Albaya 9 Yıl Hapis Cezası

Lider Çocuk Tarım Kampı Sona Erdi

BEB Takımı Yarı Final’de!

Eskipazar’da Doğalgaz Çalışmalarına Başlandı

Anketler

Karabük ve Safranbolu Belediye Başkanı Kim Olsun ? ( Aynı IP adresi üzerinden bir kez oy kullanabilirsiniz.Tek seferlik oy verirken kutucuklardan 3 adayı seçebilirsiniz)

Sonuçları görüntüle

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

EN SON HABERLER

© 2017 karabük haber, karabük haberleri, karabukajans78/ Karabük Farklı Gazete,karabük güncel haber,karabük haberler, Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle