Hoşgeldiniz  

Öğrencilerden Gurur Veren Anma Töreni

Okan Küçük | 11 Şubat 2019 | Genel A- A+

Bunu Paylaş

          Suriye’nin El Bab bölgesinde yürütülen Fırat Kalkanı Harekatı’nda şehit olan istihkam Uzman Onbaşı Umut AYTEKİN şehadetinin ikinci yılında Şehit Umut Aytekin Ortaokulu öğrencileri tarafından hazırlanan programla anıldı.

       Öğrencilerin yürüyüşteki ilk durakları Karabük Mezarlığında bulunan Şehit Umut AYTEKİN’in kabri oldu. Şehidin mezarı başında tüm şehitler için dualar edildi.Mezarlıktan ayrılan öğrenciler buradan şehidin baba ocağına kadar bayraklar eşliğinde yürüdüler. Öğrenciler, veliler, idareci ve öğretmenler şehidin baba ocağında Şehit Umut Aytekin’in  babası Hasan Aytekin, annesi Zehra AYTEKİN ve Şehit Alican Öztürk’ün babası Ali Öztürk tarafından karşıladı.

     Saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasının ardından okulda şehit adına düzenlenen şiir yarışmasında dereceye giren öğrencilerin şiirleri okundu. 7..sınıf öğrencisi Feyzanur ŞİMŞEK şiirini okurken gözyaşlarına hakim olamadı. Şiiri okuyan Şimşek şiirini ardından şehidin annesi ve babasına sımsıkı sarıldı.İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Nevzat Akbaşın Şehit Umut Aytekin’in annesine çiçek takdim etmesinin ardından anma programı son buldu. Şehidin babası Hasan Aytekin;’’ Bu günümüzde bizleri yanız bırakmadınız teşekkür ederim. Biz çok gururluyuz, biz çok memnun olduk. Allah hepinizden razı olsun.’’ dedi. Açıklamaların ardından program son buldu.

EN SON HABERLER

KARABÜK AJANS 78 internet haber sitesi ‘Basın Meslek İlkeleri’ne uymaya söz vermiştir. karabukajans78.com İhlas Haber Ajansı (İHA) resmi abonesidir.Karabük Ajans 78 Haber Sitesi. Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle