logo

Öğrencilere Motivasyon Eğitimi

Hasan Kalyoncu Üniversitesi Eğitim Fakültesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Öğretim Üyesi Dr. Hasan EŞİCİ tarafından Liseler Giriş Sınavına (LGS) katılacak öğrencilere yönelik “LGS Öncesi Motivasyon” konulu uzaktan eğitim düzenlendi.

Karabük İl Millî Eğitim Müdürlüğü Youtube kanalı üzerinden canlı gerçekleştirilen seminer İl Millî Eğitim Müdür V. Nevzat AKBAŞ’ın Dr. Hasan EŞİCİ’ ye öğrencilere yönelik düzenlenecek eğitim için teşekkür etmesi ile başladı.

Öğrencilere seslenen İl Millî Eğitim Müdür V. Nevzat AKBAŞ LGS sınavına ilişkin teknik konular ile okul kontenjan bilgileri konusunda bilgilendirmede bulunduğu konuşmasında “16 Mart 2020 tarihinden bu tarafa coronavirüs sebebiyle okulların kapalı olması nedeniyle siz öğrencilerimizle görüşemedik. Hepinizi çok özledik İnşallah bu günlerde geçecek koşa koşa okullarınıza gideceksiniz ve sınıfları şenlendireceksiniz Sayın Bakanımızın da belirttiği gibi tüm öğrencilerimiz strese girecek durumlardan uzak dursunlar. Sizler yalnızca odaklanın ve düzenli bir çalışma sistemi oluşturun, hangi işi hangi saatte yaptığınıza dikkat edin ve kendi rutininize uyun. Bizler uzaktan eğitim sürecinde de sizlere “uzaktan eğitim yakından ilgi” yaklaşımıyla her anlamda ve tüm boyutlarda destek vermeye devam edeceğiz.” dedi.

Liselere Giriş Sınavına katılacak yaklaşık 3700 öğrencimize yönelik gerçekleştirilen seminerde Dr. Hasan EŞİCİ tarafından sınav stresi, motivasyon, sınav kaygısı ve kaygının boyutları ile zaman yönetimi konularında geniş kapsamlı bilgilendirmede bulunuldu. Seminer öğrencilerimizin Dr. Hasan EŞİCİ’ye yönelttiği soruların cevaplandırılmasının ardından sona erdi. 

İl Millî Eğitim Müdürlüğü Hasan Kalyoncu Üniversitesi Eğitim Fakültesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Öğretim Üyesi Dr. Hasan EŞİCİ’ye teşekkür etti.

Etiketler: » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ