Hoşgeldiniz  

Öğrencilere Safranbolu gezdirilerek tarihi bilgiler aktarılıyor. 

Okan Küçük | 03 Kasım 2018 | Genel A- A+

          Safranbolu Kaymakamlığı ve Belediyesi, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ortaklığında gerçekleştirilen proje ile 4, 8 ve 12. sınıf öğrencilerine Safranbolu gezdirilerek tarihi bilgiler aktarılıyor. 
          Safranbolu Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü personeli eşliğinde Safranbolu’nun tarihi mekânlarını ziyaret eden öğrenciler, proje kapsamında Hıdırlık Seyir Tepesi, Demirciler Çarşısı, Kaymakamlar Evi, İzzet Mehmet Paşa Camii, Yemeniciler Arastası ve Tarihi Çarşıyı gezdiler. 
   

SAFRANBOLU KAYMAKAMLIĞI VE BELEDİYESİ, İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ ORTAKLIĞINDA GERÇEKLEŞTİRİLEN PROJE İLE 4, 8 VE 12. SINIF ÖĞRENCİLERİNE SAFRANBOLU GEZDİRİLEREK TARİHİ BİLGİLER AKTARILIYOR. 

        İnsanların bulunduğu ortama anlam kattığını ve yaşadığı şehrin rengine büründüğünü belirten Safranbolu Kaymakamı ve Belediye Başkanı Dr. Fatih Ürkmezer, “Tarih boyunca bu şekilde kendini ve çevresini inşa eden insan, eski çağlardan beri bilgi, beceri ve tecrübelerini gelecek nesillere aktarmak için çaba göstermiştir. Eğitimin temel hedefi, bu aktarımı sistemli ve verimli bir şekilde sağlamaktır. Bu doğrultuda bizim de amacımız, çocuklarımızın içinde yaşadıkları yere aidiyet hissetmeleridir.

         Uygulamaya koyduğumuz bu proje dünya miras listesinde yer alan Safranbolumuzu çocuklarımıza daha iyi tanıtabilmek ve anlatabilmek içindir’’ ifadelerini kullandı. 
Öğrencilere Tarihi Çarşı bölgesinde bulunan belediye binasının önünde gazoz ve Safranbolu simidi ikram edilmesinin ardından gezi sona erdi. 

Karabük / Safranbolu Belediye Başkanı Kim Olsun ?

Ender Kan”Etkinliğimiz şehrin takıma sahip çıkmasında bir kıvılcım olsun”

Yeni Öğrenci İşleri Merkezi’nin temeli atıldı

Anketler

Karabük ve Safranbolu Belediye Başkanı Kim Olsun ? ( Aynı IP adresi üzerinden bir kez oy kullanabilirsiniz.Tek seferlik oy verirken kutucuklardan 3 adayı seçebilirsiniz)

Sonuçları görüntüle

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

EN SON HABERLER

© 2017 karabük haber, karabük haberleri, karabukajans78/ Karabük Farklı Gazete,karabük güncel haber,karabük haberler, Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle