logo

Öğrencilere Tatil Kitabı Hediyesi

Safranbolu İlçe Milli Eğitim Müdürü Hasan Gümüş gerçekleştirmiş olduğu köy ziyaretlerinde öğrenciler ve velilerle buluştu.

Yazıköy İlkokulu Müdürü Kemal Sarıçam’ın eşlik ettiği ziyaretlerde İlçe Milli Eğitim Müdürü Hasan Gümüş köylerdeki öğrencilere Milli Eğitim Bakanlık tarafından ilkokul öğrencileri için hazırlanan “Arkadaş” isimli tatil kitabı ile birlikte yaz tatilinde okumaları için birer kitap hediye etti. Öğrencilerle ve velileri ile sohbet eden Hasan Gümüş oluşturulan bahçelerde öğrencilerle eğlenceli ve öğretici aktiviteler gerçekleştirdi.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Hasan Gümüş, ziyaret sonrası yaptığı açıklamada “Bakanlığımız ilkokul öğrencilerimiz için “Arkadaş” adlı özgün bir tatil kitabı hazırladı. Gerçek hayatla müfredat arasındaki ilişkiyi açığa çıkarmayı hedefleyen ve sınıf düzeylerine göre ayrı ayrı hazırlanan bu kitapların içeriğinde birinci sınıf kitabında “oyun” ve “arkadaşlar”, ikinci sınıf tatil kitabında “sosyal yaşam”, üçüncü sınıf tatil kitabında “merak” ve “macera”, dördüncü sınıfta ise “iletişim” becerileri yer alıyor. “Arkadaş” isimli bu kitaplar ilçemizdeki ilkokul öğrencilerimizin tamamına ulaştırıldı. Biz de bugün hem bu kitapları köylerdeki öğrencilerimizle buluşturmak hem de onları ve ailelerini ziyaret etmek istedik. Öğrencilerimizle ve velilerimizle sadece okul döneminde değil tatil dönemlerinde de bir araya gelmeyi, onların eğitim öğretim süreçleri ile ilgili talep öneri ve görüşlerini almayı önemsiyoruz. Çünkü biz güçlü  bir aileyiz. Ayrıca okul dışında da öğrencilerimizin bilgi, beceri ve yeteneklerini geliştirebilecekleri fırsatlarla ilgili rehberlik yapıyoruz.” dedi.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Hasan Gümüş köy ziyaretlerindeki güler yüzlü karşılamaları ve misafirperverlikleri için öğrenci ve velilere teşekkür etti. Öğrencilerden yaz boyu dinlenirken kitap okumayı ihmal etmemelerini istedi. 

Safranbolu İlçe Milli Eğitim Müdürü Hasan Gümüş gerçekleştirmiş olduğu köy ziyaretlerinde öğrenciler ve velilerle buluştu.

Etiketler: »
Share
#

SENDE YORUM YAZ