Hoşgeldiniz  

Okan Küçük Yorumluyor…31 MART YEREL SEÇİM SAVAŞLARI ÇETİN GEÇECEK GİBİ GÖRÜNÜYOR…

Okan Küçük | 04 Şubat 2019 | Genel, Okan Küçük A- A+

        

                                   

          Karabük’te ittifak yok, tamam. Fakat, Türkiye genelinde AK PARTİ- MHP arasında genel olarak bir ittifak var malumunuz. İşte bu ittifak nedeniyle, Karabük’te özellikle VERGİLİ- UYSAL arasında centilmenlik yarışı olur diye düşünülüyordu yahut bekleniliyordu. Fakat gelinen süreçte görüleceği gibi adeta kıran kırana bir savaş başladı.

          31 Mart Yerel seçimleri adeta seçim savaşlarına dönüştü, dönüşüyor. Çünkü özellikle 2 aday birbirlerine karşı oldukça sert ifadeler kullanıyorlar. Şimdi Başkan Vergili’nin seçim dönemlerinde üslubu her zaman biraz sertleşir, geçmişte hep öyle oldu. Sonuçta siyasettir ve siyasetin belli dönemlerde daha çok taraftar toplamak için olsa gerek dili biraz sertleşir. Ulusal’da görüyoruz örneklerini Parti genel başkanları birbirlerine neler söylüyorlar…

          Yalnız bu sefer şöyle bir durumla da karşılaştık. Genel de bugüne kadar Ak Parti’nin başta İl Başkanları olmak üzere, Milletvekilleri  ve adayları, Başkan Vergili’nin sert üslubuna pek cevap vermezlerdi. Hatta bu konu Ak Partililerin bir kısmında Vergili’ye cevap bile veremiyorlar şeklinde bir algının oluşmasına vesile oluyordu.

          Burhanettin Hoca’ya baktığınızda eskiden beri tanıyanlar, eğitimci olması, Profesörlüğü, rektörlüğü, akademisyen kökeni gibi   konulardan dolayı bu seçimler de de Başkan Vergili’nin olası söylemlerine karşı herhangi bir cevap verilmeyeceği algısı oluşturmuştu ki,  Uysal bu algıyı BRTV’de yaptığı yayınla bozdu.

          Yani o yayında bildiğin bir yaylım atışıyla cevap verdi Başkan Vergili’nin kendisi hakkındaki söylemlerine ve bir anlamda Ezber Bozdu Hoca. Doğrudur- yanlıştır kısmı ayrı mesele. Ak Partililere ve Karabüklülere  gerekirse   sadece  projelerle, çalışmalarla değil, dişe diş, göze göz, söze söz, cevaba cevap noktasında hiç geri durmayacağını gösterdi.

           Onun için 31 Mart yerel seçimleri bildiğin seçim savaşları gibi geçecek görünüyor diyoruz. Adaylar sadece projelerle değil, çıkışlarıyla da  gündeme gelecek belli… Ne diyelim biz gazeteciler de yorumlayacağız. Ben de hafta içi 5 gün yapacağım canlı yayınlarla projeleri, çalışmaları olduğu gibi, çıkışları da değerlendireceğim inşallah. Not: Bu yazı 4 Şubat 2019 Tarihli Karabük FARKLI Gazete’de yayımlanan köşemizin bir kısmından alıntıdır.

                      

EN SON HABERLER

KARABÜK AJANS 78 internet haber sitesi ‘Basın Meslek İlkeleri’ne uymaya söz vermiştir. karabukajans78.com İhlas Haber Ajansı (İHA) resmi abonesidir.Karabük Ajans 78 Haber Sitesi. Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle