Hoşgeldiniz  

Okan Küçük Yorumluyor…ALGI OPERASYONLARINA KAPAK OLDU. KARABÜKSPOR’U BÖYLE BİTİRMİŞLER…BU PARALAR KİMİN CEBİNE GİRDİ? ZEKİ ÇAYLININ İHRACI AK PARTİYE NE GETİRİR, NE GÖTÜRÜR ?

Okan KÜÇÜK (Yazarın tüm yazıları için tıklayınız) | 09 Nisan 2018 | Genel A- A+

Bunu Paylaş

                                        

              Okan Küçük Yorumluyor…ALGI OPERASYONLARINA KAPAK OLDU

                                     

                  Sondan başlayalım,2016 yılında, Kurumlar Vergisi alanında Karabük 4’üncüsü olan Çelikoğlu Demir Çelik Limited Şirketinin, Maliye Bakanı Naci Ağbal tarafından imzalanan teşekkür belgesi, Defterdar Osman Koçaş tarafından  Yönetim Kurulu Başkanı Remzi Özçelik’e takdim edildi.

            Konu neydi peki ? Bizimde maalesef sonradan öğrendiğimiz gibi, ‘FETÖ ile küçük bir ilişkileri var’ İFTİRASIYLA  meğer hak edilen belge bir süre Bakanlıkta bekletilmiş…

           Fetö’yle mücadele de  Türk Milleti olarak herkes  sonuna kadar gidilmesini savunuyor. Bu nokta da itiraf müessesi de kurulmuş vaziyette. Fakat, bu örnekte görüldüğü gibi İTİRAF müessesesi İFTİRA müessesine de dönüşebiliyor maalesef.

            Sayın Remzi Özçelik’te bu iftiraya maruz kalmış  meğer ve belgesi bekletilmiş. Fakat, Sayın Özçelik öyle at iftirayı, salla gitsin denilecek biri değil. Kuru gürültüye pabuç bırakacak biri değil ki…

         Konunun üzerine  hakkı olarak büyük bir kararlılık ve cesaretle gitmiş, sinmemiş meseleyi de çözmüş…

            Sonuçta  ülke ekonomisine hizmet eden, istihdam yaratan, vergisini ödeyen, gerçekleştirdiği ihracatlarla ülkesine döviz girdisi sağlayan bir şirketin sahibi kendileri.

            Helal olsun, mücadelesini vermiş ve hak ettiği belgeyi de almış…

“KARABÜKSPOR’U BÖYLE BİTİRMİŞLER…”

                  

            Kardemir Karabükspor’un adım adım   çok milyonlu borçlu hale getirilmesi, adeta Karabük’ten ve Karabükspor’dan intikam alınması olarak nitendiren Karabükspor dosyası, Karabük basının bir kısmında yer alırken, ülke gündeminde de yer almaya başladı. Biz bu konuları daha önce gündeme getirmiştik fakat, ulusalların gündeme getirmesi işin ulusal boyutu çok daha önemli…

           Habertürk Gazete haber sitesinden Atilla Türker’de Karabükspor konusunda bir  köşe yazısı yazdı ve “Karabükspor’u böyle bitirdiler” dedi.

           Türker, özetler “K.Karabükspor’la ilgili Ankara’daki bir bağımsız denetleme şirketinin raporları, ‘vurgunun’ boyutlarını gözler önüne serdi. Bir yıl içinde 3 menajerlik şirketine 11 milyon 393 bin TL’lik fatura kesilmiş. İşin ilginci, bu şirketlerden tek bir oyuncu bile alınmamış! “ diye yazdı.

             Türker: “ Peki, bu 150 milyon lirayı aşkın borç nasıl oluştu? Kimlere ne verildi? Ne gibi harcamalar yapıldı? Bu soruların yanıtı raporda tüm ayrıntılarıyla yer alıyor. Ama üç kelime ile özetlemek gerekirse şunu söyleyebiliriz: Karabükspor’u yemişler bitirmişler.” Dedi.

BU PARALAR KİMİN CEBİNE GİRDİ?

             “Lafı uzatmayayım. Rapora bakalım. Misal: 2016 Eylül ayı ile 2017 Eylül ayını kapsayan 1 yıllık dilim içinde tam 11 milyon 393 bin liralık bir harcama var. Nedir bu? Futbolcu araştırma giderleri. Evet… “Futbolcu araştırma giderleri” başlığı altında 11 milyon 393 bin liralık bir harcama bulunuyor.

             Bu para 3 ayrı şirkete ödenmiş gözüküyor. Şirketlerin adları tek tek yazılı. Mesela J.P.P adlı bir menajerlik şirketi var. Değişik tarihlerde toplam 3 milyon 637 bin lira ödenmiş. Diğer 2 ayrı firmaya da benzer paralar verilmiş. 3’ü de yabancı kökenli şirket. Peki, bu şirketlerin izlediği ya da transfer ettiği futbolcular nerede? Yok. Zaten sorun da burada. Fatura kesilmiş ama ortada futbolcu yok. Sadece bir para hareketi var. Paralar gitmiş, faturalar kesilmiş.”diyor Türker. Burada bir parantez açıp belirtelim ( Bu paraların gittiği şirketlerin paravan şirketler olduğu ve böylece  aslında tek bir merkeze paraların gittiği iddiası da Karabük’te konuşuluyor.)

              “Söylememe gerek yok. Kadroya dahil edilen bazı futbolcular için verilen menajerlik ücretleri bu raporda ayrıca tek tek yazıyor. Ama işte bu 11 milyon 393 bin liralık harcama, “futbolcu araştırma giderleri” olarak bir köşeye sıkıştırılmış.

            Futbolcular izlenmiş mi, izlenmemiş mi, nerede izlenmiş, kim izlemiş, sonra ne olmuş, hangi futbolcular önerilmiş, hiçbir şey yok. Yok ama kasadan çıkan para var. Aldım, verdim usulü yani! Kimin işine gelirse!”

               Tabii olayın gerçek yüzü yarınlarda ortaya çıkacak. Bakalım bu paralar hangi beyefendilerin cebine nasıl girmiş, savcılık soruşturması sonunda netlik kazanacak.” Demiş Sayın Türker…

               Valla ne diyelim Karabüklüler de bu vurgun niteliğinde olduğu düşünülen konunun aslının ortaya çıkmasını istiyorlar zaten. Karabük’te konuşulanlar bu işin tek bir kişinin işi olamayacağı noktasında birleşiyor. Yani ortada organize bir eylem var gibi algılanıyor. Ve bu noktada ORGANİZE SUÇLARLA MÜCADELE  BÜROSU’da var. Duruma  onlarında bir el atması gerekiyor gibi, değil mi ?

            Ne diyelim Karabüklüler;  takımlarını bu hale getirenlerin,  kanun önünde hesap vermesini, yanlarına kar kalmamasını gönülden istiyorlar…

ZEKİ ÇAYLININ İHRACI AK PARTİYE NE GETİRİR, NE GÖTÜRÜR ?

                                  Malum, Yenice  Belediye Zeki Çaylı AK Parti Genel Merkez Yüksek Disiplin Kurulu kararı ile partisinden ihraç edildi.

           AK Parti Genel Merkez Yüksek Disiplin Kurulu Başkanı ve Zonguldak Milletvekili Hüseyin Özbakır’ın  İHA’ya yaptığı açıklamada Yenice Belediye Başkanı Zeki Çaylı’nın bugün yapılan toplantı sonrası oy birliği ile partiden ihraç edildiğini açıkladı.

               Bu karın açıklanmasından 1 hafta kadar önce Sayın Çaylı’nın bir açıklaması olmuş ve “Hangi yönde karar çıkarsa kaderimizdir. Allah’ın verdiği her şey güzeldir.” Demişti.

            Şimdi tamam, Sayın Çaylı Ak Parti’den ihraç edildi. Fakat öyle görünüyor ki, Sayın Çaylı 2019 seçimlerinde yine aday olarak Yenicelilerin karşısına çıkabilir.

            Ak Parti’nin bu yönde bir çalışması var mı acaba ? Yani Sayın Çaylı,  sonuçta Yenice’de   seveni çok olan bir kişi. Yani öyle ki seveni de sevmeyeni de çok olan kişi. Tuhaf bir denge bu. Seven ölümüne seviyor, sevmeyen ölümüne nefret ediyor desek yeri var yani.

            Sonuç olarak Safranbolu’da Kayyumla yönetilen Belediye, Eskipazar’da mevcut başkanın istifasıyla görevde olan bir başkan, Ovacık’ta mevcut başkanın istifasıyla göreve gelen bir başkan var iken, şimdi de Yenice’de ihraç edilen bir başkan var.  Merkez Belediye zaten MHP’Lİ…

            Öyle görünüyor ki bir Eflani’de bir de Yortan’da  sıkıntı yok. Yani  Ak Parti’nin gerçekten çok çalışması ve ilgili yerlerden gerçekten her kesimin kabul edebileceği nitelikte, her kesimin evet diyebileceği güçteki kişileri  aday olarak belirlemeleri lazım.

               Yani öyle görünüyor ki Ak Parti İl Başkanı Sayın İsmail Altınöz ve ekibinin işi hiç durmadan ve hızla çok çalışmalarına bağlı…

Yoksa işler pek te parlak görünmüyor, yani…

Ahmet Nur: ” Aşılanmaya çalışılan fitneler tutmaz…”

Remzi Özçelik, Maliye Bakanı imzalı belgesini Defterdar eliyle aldı.

Remzi Özçelik, Maliye Bakanı imzalı belgesini Defterdar eliyle aldı.

SAFRANBOLU 18 MART KENT PARKI NEREDE?

Karabük TSO’ya Sanayici Başkan Geliyor…

EN SON HABERLER
KARABÜK AJANS 78 internet haber sitesi ‘Basın Meslek İlkeleri’ne uymaya söz vermiştir. karabukajans78.com İhlas Haber Ajansı (İHA) resmi abonesidir.Karabük Ajans 78 Haber Sitesi. Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle