Hoşgeldiniz  

Okan Küçük Yorumluyor…ALTINÖZ DÖNEMİ BİRLİK MESAJIYLA BAŞLADI. AK PARTİ İL YÖNETİMİNDEN ,TÜRKİYE ŞARTLARINDA PEK GÖRÜLMEYEN HAREKETLER…  MERKEZ İLÇE BAŞKANI NE OLACAK, İLÇE KONGRELERİ NE OLACAK ?   İSTER MİSİNİZ  SENDİKAL SEÇİMLER ANKARA’YA GİTSİN?

Okan KÜÇÜK (Yazarın tüm yazıları için tıklayınız) | 21 Ekim 2017 | Sağlık A- A+

Bunu Paylaş

                    

Okan Küçük Yorumluyor…AK PARTİ’DE İSMAİL ALTINÖZ,  DÖNEMİ  BİRLİK MESAJIYLA BAŞLADI.

                                      

Karabük’te Timurçin Saylar’ın istifasının ardından  gelişen adaylık süreci İsmail Altınöz’ün Ak Parti İl Başkanı olmasıyla sonuçlandı.

 Sayın Altınöz, dün  ilk basın toplantısını Ak Parti İl Başkanlığında gerçekleştirdi. Basın toplantısında önceki İl Başkanı Timurçin Saylar, yoktu. Sayın Saylar ile birlikte ayrıca birbasın toplantısı düzenleneceği açıklandı.

 Başkan Altınöz,  aday olarak adı geçen kişilere de teşekkür ederek önemli bir mesaj verdi. Görev bana verildi ama parti de , dava da hepimizin, dedi.

AK PARTİ İL YÖNETİMİNDEN ,TÜRKİYE ŞARTLARINDA PEK GÖRÜLMEYEN HAREKETLER…

                                       

                Ak Parti  İl Yönetiminde aslında Türkiye’de pek örneğini görmediğimiz şekilde  istifalar cereyan ediyor. Malum il yönetimi  daha önce Başkan Saylar’ın istifası sonrası   topluca istifalarını vermişlerdi.

 Sonra İl Başkanı olarak Altınöz’e görev verilemsi ve kongreye kadar mevcut yönetimle devam edilmesi yönündeki kararın ardından mevcu il yönetimi yine istifalarını sundular.

 Ne Saylar’ın istifasının ardından ne de Altınöz’ün göreve getirilmesinin arından  İl Yönetimini istifaya zorlayan hukuki bir süreç olmamasına karşın 2 kere aynı tavrı gösterip istifalarını verdiler.

 Koltuk , makam , yönetim demediler. Bir kez daha İl Yönetimini, bu asil davranışlarından ötürü tebrik ediyoruz, takdir ediyoruz. Hani Türkiye şartlarında pek alışılmış durumlar değil bunlar…

 ALTINÖZ, İSTİFA EDEN İL YÖNETİME DE TEŞEKKÜR ETTİ.

                             

 Başkan Altınöz; dünkü basın toplantısında istifa ederek , kendisine rahat bir çalışma imkanı sunan,  istediği kişilerle çalışmasının önünü açma niyetiyle yapılan istifayı da değerlendirdi.

 İstifa eden il yönetimine de teşekkür etti. Yeni yönetim atanıncaya kadar mevcut yönetim ile yola devam edileceğini, hizmete devam edileceğini de açıkladı.

         MERKEZ İLÇE BAŞKANI NE OLACAK, İLÇE KONGRELERİ NE OLACAK ?

                                                        

Tabi şimdi Merkez İlçe Başkanının istifa edeceğini ve siyaseti bırakacağının  daha önce açıklanması sonrası Merkez İlçe Başkanlığı’na aday aranıyordu.

 Hatta öyle ki şu an , İl Başkanlığına atanan Sayın Altinöz’ün Ak Parti Merkez İlçe Başkanı olarak adı geçiyordu. Peki şimdi gelinen durumda ne olacak ?

                Bu konuda sorulan soru üzerine açıklama yapan Başkan Altınöz, ilk işimiz Ak Parti İl Yönetimini oluşturmak.  Sonraki süreçte yönetimdeki arkadaşlarımızla, ilgili kurullarla görüşürüz. Vekillerimizinde görüşleri doğrultusunda  o süreç belirlenir, şeklinde bir açıklama yaptı.

 Hatta öyle ki siyasette bir gün bile uzun zamandır, fikirler değişebilir benzeri bir cümle kullandı. O cümleden benim anladığım  mevcut Ak Parti Merkez İlçe  Başkanı’nın  belki fikri değişebilir, belki göreve devam kararı alabilir…

                O şekilde bir durumun gelişebileceğini düşündüm o cümleyle, olabilir mi ? Siaysette bir gün bile yeri geldiğinde çook uzunda, fikirler değişebilir ise neden olmasın, değil mi ?

                Hem  Muhammed Başkan zaten saygısıyla, sevgisiyle, duruşuyla hep sevilen bir isim oldu. Siyasette bulunması gereken bir isim oldu  değil mi ?

 ÇELİK İŞ SENDİKASI SEÇİMLERİ  BÜYÜR DE BÜYÜR…

                              

 Çelik İş Sendikası Karabük  8. Olağan Genel Kurul öncesi  isimler konusunda bazı gelişmeler kamuoyuna yansıdı.

 Ak Parti’den ve MHP’den isim alınmadığı, isim istenmediği iddiaları haberleştirildi. İşte bu konu Sayın Altınöz’e soruldu.

 Başkan Altınöz, Kendi dengeleri olan , Karabük’ün göz bebeği bir sendikadır. Biz kesinlikle müdahil olmadık. Onun için onlar da biz Ak Parti’den şunu aldık , bunu aldık diye bir algı oluşturmasınlar. Talepleri olsaydı isim önerebilirdik. Çelik İş Sendikası Şube kongresine Ak Parti olarak herhangi bir isim vermedik. Tabi onların da  partilerden isim almak gibi bir zorunlulukları yok, dedi.

    İSTER MİSİNİZ  SENDİKAL SEÇİMLER ANKARA’YA GİTSİN?

                                      

Bildiğimiz kadarıyla aynı durum MHP kanadıyla ilgili de geçerli. Yani Sendikal seçimler de ne Ak Parti’den ne MHP’den bir isim talep edilmiş değil, istenmiş değil.

Onun için mevcut seçimlerde kimsenin Ak Partili ya da MHP’li olarak addedilmesini parti temsilcileri istemiyor.

                Fakat bu konu öyle , yaptım  oldu. Bitti gitti denilecek bir durum da değil gibi değil mi ? Bu konu uzayabilir, büyüyebilir ve Ankara’nın yolunu tutabilir, demedi demeyin…

            Hatta ve hatta  Sayın Cumhurbaşkanına kadar gidebilir ? Yarın Çelik İş Sendikasında’da bir metal yorgunluğu  var benzeri ifadeleri  duyar mıyız bilemem ?

Fakat ve lakin bu konu Karabük’ün sınırlarını mutlaka, aşacaktır belki de dün itibarıyla aşmıştır bile değil mi ?

Not: Bu yazı 17 Ekim 2017 Tarihli Karabük FARKLI Gazete’deki köşemizde yayımlanmıştır.

*

 

Bu haber 8.528 kere görüntülendi

 

 

EN SON HABERLER

KARABÜK AJANS 78 internet haber sitesi ‘Basın Meslek İlkeleri’ne uymaya söz vermiştir. karabukajans78.com İhlas Haber Ajansı (İHA) resmi abonesidir.Karabük Ajans 78 Haber Sitesi. Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle