Hoşgeldiniz  

Okan Küçük Yorumluyor…CHP KARABÜK’TE KURULTAY İMZALARI ESKİPAZAR HADİSESİNDE ORTAYA ÇIKMIŞTI. KARABÜKSPOR GÜNDEM OLMAYA DEVAM EDİYOR. MARZİNC YENİDEN GÜNDEME GELİYOR…VERGİLİ; ÖNEMLİ KAZANIMLAR ELDE ETTİ KARABÜK YARARINA…   KARDEMİR ÖNÜNDE MARZİNC EYLEMİ YAPILACAK

Okan Küçük | 30 Temmuz 2018 | Genel A- A+

Bunu Paylaş

                                                    

            CHP KARABÜK’TE KURULTAY İMZALARI ESKİPAZAR HADİSESİNDE ORTAYA ÇIKMIŞTI.

                                            

 Malum CHP Karabük Milletvekili Dr. Hüseyin Avni Aksoy ile CHP İl Başkanı Abdullah Çakır,  Temmuz’un ilk haftası Eskipazar’da ziyarete bulunmuştu. O ziyarette Başkan Çakır ile  CHP’nin Eskipazar İlçe Başkanı Hüseyin Şahin’in kavga ettikleri öğrenilmiş ve haberleştirilmişti.

            O haberimizi  “CHP’de “İNCE”  Yumruklar” Başlığıyla vermiştik…  Alt başlıkta da “İNCEYİ ELEŞTİRİYOR DİYE KAVGA MI ÇIKTI ?” diye sormuştuk.

Olay kısaca  Eskipazar’da bir Restaurantta CHP İl Başkanı Abdullah Çakır, CHP İlçe Başkanı Hüseyin Şahin’e “özel hesaplarında Muharrem İnceye karşı paylaşımlarda bulunuyorsun bunu kaldır” diye yüksek sesle orada bulunanların içinde bağırması,ilçe başkanı Şahin ise buna  “İnce seçimler öncesi ben kesinlikle artık Kılıçdaroğlu’nun karşısına aday olmam dedi ve seçim sonrası da bu söyleminden vazgeçerek adeta partiyi kurultaya götürme çabaları içinde olduğunu söyleyerek ayrıca 24 haziran gecesi neden açıklama yapmadığını söyledim bunun içinde oradan tepkimi verdim” dediği şeklinde idi.

Olayın  CHP İlçe Binasındaki devamında,  Başkan Çakır’ın , İlçe Başkanına arkasından 3 defa yumruk attığı ve araya giren partililerin ayırdığı şeklinde bilgiler verilmişti.

            Sonrasında CHP Eskipazar  İlçe Başkanı, il başkanının kendisine şiddet uyguladığı ve görevinden alınmadığı için, istifa etmişti. Bugün gelinen nokta da CHP İl Başkanlığı sosyal medya hesabında “Kurultayın toplanması konusunda Milletvekilimiz Sayın Aksoy ve kurultay delegelerimizle imzalarımızı göndermiş bulunmaktayız. Kurultayımızın Cumhuriyet Halk Partisi’ne ve ülkemizin geleceğine hayırlı olmasını dileriz” şeklinde yaptığı paylaşımla Eskipazar’daki hadise de netliğe kavuşmuş oldu bir anlamda.

         KARABÜKSPOR GÜNDEM OLMAYA DEVAM EDİYOR.

                        Yine malumuz Kardemir Karabükspor’un 191 Milyon TL’lik devasa borcunun açıklanmasının ardından çarşı karışmıştı. Üzerinden de epeyce bir zaman geçti hala somut olarak ortaya çıkmış bir durumun olmadığı gözleniyor

          Yani hala net olarak bu borç nasıl oluşmuş, nasıl bu kadar borçlanılmış bu borçlar gerçek borç mu, yoksa arkada Alicengiz oyunları mı döndü?

        Birileri Karabükspor üzerinden kendilerini  zengin ya da daha  da zengin mi  yaptı, ne oldu ne bitti hali hazırda somut olarak şu an bir sonuç yok. Yargı aşaması devam ediyor…

            Gelinen nokta da takıma gerçekten sahip çıkması gerekenlerin sahipsiz bıraktığı,  kaldı ki  zaten bile isteye bu hale getirdiğinin net olarak konuşulduğu süperlige veda etmiş bir takım  kaldı orta da.

Kardemir Karabükspor’un İdari Menajeri Fazlı Ulusal, bir açıklama yaparak, “Karabükspor üzerindeki borçların silinmesi gerektiğini, kaldırılması gerektiğini düşünüyorum. Ortada bir borç var. Bu borcu yapanlar yönetimde bulunanlar, kendi atadıkları insanlar yapmışlar. Biz bu borcu sıfırlama, ödemek gibi insanlara bir taahhüt de bulunmadık” demiş.

            Aslına bakarsanız biz taa o zamanlar aslında bunu çok defa yazmıştık. Arşivlerimize internetten girip görebilirsiniz. Ama bunun olabilmesi için bundan önceki ve bu yönetimin çıkmaması gerekiyordu. Eğer kimse çıkmasaydı toplumsal talep karşısında olması gereken  gerçekleşecekti ama,  ortaya biz  Karabükspor’u ortada bırakmayız diyerek çıkan yönetimler olunca bu asıl sahip çıkması gerekenler ve bu konuda borcunda, sıkıntının da gerçek sahipleri perde gerisinde kaldılar…

            Bakın bunu yazarken yanlış anlaşılmasın  bir önceki yönetim de bu yönetimde samimi olarak takım orta da kalmasın diye ortaya çıkıp, süreci samimi olarak üstlenmiş olabilirler , o konuda  bir şey söylemiyoruz.

            Bizim söylediğimiz o zaman o borç açıklandığında Karabük’teki infial ortadayken eğer bu 2 yönetim çıkmasaydı, bugün Sayın Ulusal’ında basın toplantısında ifade ettiği “Karabükspor üzerindeki borçların silinmesi gerektiğini, kaldırılması gerektiğini düşünüyorum. Ortada bir borç var. Bu borcu yapanlar yönetimde bulunanlar, kendi atadıkları insanlar yapmışlar” dediği konu  o zamanki toplumsal taleple mecburen yapılacaktı. Bunu söylemek istiyorum,  yani.

            MARZİNC YENİDEN GÜNDEME GELİYOR…

                 

           Marzinc kurulduğundan beri  bir şekilde hep konuşulan, ve aslında dip dalgası şeklinde de olsa hep tehlikeli katı atıklar ve kurşun, kadmiyum vb. gibi ağır metallerle Dioksin, furon gibi kanserojen nitelikli gazlarla  vatandaşın aklına bir şekilde kazınmış bir firma…

          Bir süre eleştiriler alan  ilgili firmayla ilgili  sessizlik sürecine geçilmişlen Karabük Belediye Başkanı Sayın Rafet Vergili bir mücadele başlatarak Marzinc’i  yeniden gündeme getirmişti. Biz o zaman çıkıp artık hiçbir şey eskisi gibi olmayacak. Kimse Vergili’yi hafife almasın, demiştik.

           O zaman Türkiye’nin çeşitli vilayetlerinde gündem oldu Marzinc, Başkan Vergili’nin açıklamalarıyla ve Karabük’te de duruşa geçmişti…

            Derken  ilgili firma Karabük Belediyesi ile bir anlaşma yapmış ve bu anlaşmayla Karabük Belediyesi’ne ( Kanyon Park Projesi, Kanser Tarama Merkezi, Aile Sağlık Merkezi ve Bilim Merkezi için)  toplamda 33 Milyon TL vermeyi kabul etmişti.

            Buradaki kazanımı iyi görmek lazım. Karabük Belediyesi’nin kasasına sosyal faaliyetler, bilim merkezi vs. için verilecek bir para bu. Yani, birilerinin cebine girmeyecek, Karabük Belediyesinin kasasına girecek para bu. Bu ayrımı  hatırlatmak lazım…

    VERGİLİ; ÖNEMLİ KAZANIMLAR ELDE ETTİ KARABÜK YARARINA…

                                            

            Tabi sadece Karabük Belediyesi’ne kazandırılan paranın devamı da geleceği düşünüldüğünden ve orada da bugün Sayın Vergili olur,  yarın bir başkası olur ama her daim Karabük kazanacağından önemli bir kazanım oldu.

            Tabi sadece paradan ibaret değil bu kazanımlar. Daha da önemlisi, Online sistemle Marzinc’in sistemine bağlanılacak.  Kurulan 3 kişilik bir komisyon  düzenli denetim yapacak. Bu Komisyon verilen sözleri de takip edecek ve sözlerin yerine getirilmemesi halinde gerekli müdahaleyi yapacak.

Marzinc, Uluslararası standartlara uygun olarak çalışacak,  kendi arıtmasını yapacak, bacasını yapacak, toz tutmalarını kontrol edecek  ve Karabük’te neredeyse küçük bir tepecik bir dağ oluşturan  oradaki cüruf kaldırılacak ve bir daha da  çıkan curuf saha da veya dışarı da biriktirilmeyecek.  Karabük’ün dışına götürülecek.

            Bakınız bugün orada tepecik görüntüsü oluşturan o curuf denilen tehlikeli katı atıklar artık yok.

 Bütün bunlardan sonra ayrıca Karabük’te her türlü kültürel, eğitim vb. faaliyetlerin içerisinde olacaklarını da taahhüt altına aldırdı Sayın Vergili.

            Bakınız bizim şahsi olarak Marzinc’e bakışımız arşivimizdeki onlarca haberle bellidir. Fakat, Sayın Vergili’nin çıkıp tek başına girdiği bu mücadelenin Karabük yararına yukarıda saydığımız önemli yararları olduğunu da unutmamak lazım.

            Kaldı ki bu konu Vergili’nin konusu değildi ki ? Çevre ve Şehircilik Bakanlığının konusuydu değil mi? Bunları da unutmamak lazım…

   KARDEMİR ÖNÜNDE MARZİNC EYLEMİ YAPILACAK.

            Bize gelen bilgilere göre bugün Mavi Ateş Taraftar gurubu  bugün  Kardemir önünde  hem Karabükspor’la ilgili hem de Marzincle ilgili bir  açıklama yapacaklarmış.

Ben bu yazıyı Pazar günü yazıyorum, malum sizin okuduğunuz Pazartesi günü Ankara’da olacağım. Eğer erken döner isem ilgili basın açıklamasını takip edeceğim.

            Fakat yukarıda yazdığım kazanımlarında bilinmesi lazım, onun için o yazıyı yazdığımı belirteyim…

 

EN SON HABERLER
KARABÜK AJANS 78 internet haber sitesi ‘Basın Meslek İlkeleri’ne uymaya söz vermiştir. karabukajans78.com İhlas Haber Ajansı (İHA) resmi abonesidir.Karabük Ajans 78 Haber Sitesi. Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle