logo

Okan Küçük Yorumluyor…Gizli Kayıt, Standart Tarife Mi ?


facebooktwitter
Okan Küçük

Warning: Use of undefined constant user_email - assumed 'user_email' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/karabuk2/public_html/wp-content/themes/HaberMatikV3/single-kose-yazilari.php on line 34
okanbatitv@hotmail.com

Bir işadamı, dernek başkanı, vesaire, kendisini ziyarete gelen eş-dost- arkadaş sonuçta misafirini gizli kayda alır mı?  Yok canım daha neler değil mi ? Hadi alırsa o kayıtlardan ne umulur ki ? Üstüne bir  de resim çektirip arşiv tamam olsun diye eklemenin ne manası olabilir ?

           Eğer bir işadamı, dernek başkanı vs.’nin açığı var da , bir yasa dışı durumu var da, kazandığı para hileli de, birileri gelip  rüşvet istemediyse, avanta istemediyse, tehdit etmediyse, şantaj yapmadıysa yani yasa dışı ve suç unsuru oluşturacak bir durum söz konusu değilse, neyin kaydını niye alır? 

        Gerçi öylesi durumlarda bile gizli kayıt almanın bir dizi yasal mevzuatı var. Kafana göre değil yani. Bir de biliyorsunuz, kişilerin haberleri olmadan özel bir mekan da  gizli kayıt almak açıkça suç. Yoksa bu kayıtçı, kendisine her geleni, her misafirini otomatik olarak kayda mı alıyor ?  Yani otomatik yaptığı, standart tarifesi mi bu ?

 (Hani bir dönem bazı siyasilerin görüntüleri çıkmıştı da siyaset  yeniden dizayn edilmişti. Birileri o kasetlerden sonra partilerinden istifa etmişti, birileri parti genel başkanı olmuştu.  Sonradan o kasetleri fetö’cülerin  organize ettiği ortaya çıkmıştı…)

Ben şu kadarını sorayım, herkes vicdanında cevaplasın. Şu memlekette ‘iş yerine geleni bile kayıt altına alıyor’ denilen biri var mı ? İşin daha da ilginci,  yasa dışı kayıt – kuyut işlerinin yapıldığı iddia edilen o  iş yeri de  ruhsatsızmış yani kaçakmış, iyi mi ? 

İsim Yaz, İsim Ver Diyeceklere…

Not: İsim ver diyecekler çıkar mutlaka. Benim köşe yazılarımda kimi zaman isim olacak, kimi zaman olmayacak. Bazılarında sonralar da isimler ortaya çıkacak… (Tarzım böyle olacak; takma isimlerle ahkam kesecekler takip etmesinler, gitsinler takma isimle istediklerini yazdıkları mecralar da oynasınlar. Ben takma isimle gelen yorumları bile yayınlamıyorum.)

Çünkü Karabüklülerin bir kısmı kaçak güreşmeyi seviyor. Doğru bilgi de verseler hep perde arkasında kalmayı istiyorlar. Öyle olunca bazı konular da haber kaynaklarıma tam olarak güvensem de, çıkıp röportaj verecek kimse olmadığında,  aman benim adımı yazma denildiğinde ve elimde belge olmadığı zamanlar da, konunun doğruluğundan yüzde bin beş yüz emin olsam da, hiçbir kişi ya da kurumun adını yazamam, yazmam. Tazminatlar çok yüksektir herhalde.

Bir çok haber sitesinde çeşitli yorumlara bakın mesela. En iyi ihtimalle yüzde 5 çıkıp adıyla, sanıyla yorum yapıyor. Yüzde 95 söylediği doğruda olsa, iftira da atsa, takma isimle yapıyor. Saklanmışlar takma ismin arkasına, her konu da ahkam kesiyorlar, her şeyi de bunlar biliyor yani.

Gelin kardeşim, gazete de köşe açayım, haber sitesinde de yer vereyim , çok biliyorsunuz buyrun gelin yazın. Ama adınızla, sanınızla deyin bunlara, nefesleri kesilir…

Bu takma isimleri kullananlar, gazetecilere, hadi şunu da yazsana, bunu da yazsana, isim ver , isim açıkla diyorlar. İsim yaz açıkla diyenin kendi adı/sanı yok. Böyle tipitip takma isimliler, isim açıkla diyor, yani.

Etiketler: » » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • Okan Küçük Yorumluyor 20.05.2022

  20 Mayıs 2022 Ekonomi, Genel, Karabük, Köşe Yazıları, Tüm Manşetler, yazar

  Gelin Kapullu ile Karabük’ü büyütüp güzelleştirelim. Daha önce de yorum haber yapmıştım. Bu konuyu önemsiyorum çünkü Karabük yıllardır merkeze sıkıştı, yeni alanların oluşturulamadı. Alan yokluğunun konuşulduğu Karabük’te aslında imarlı, yolları geniş ve belediyenin altyapısını bitirdiği  düzenli ve bakir bir bölge var. Şehircilik açısından örnek olabilecek bir yer. Karabük düzenli ve örnek güzellikte bir semt kazanabilir. Karabük Valiliği’ne 2 km, Karabük Üniversitesi’ne 1.5 km bir yer. Karabük Merkezden Safranbolu’ya ...
 • Okan Küçük Yorumluyor 19.05.2022

  19 Mayıs 2022 Ekonomi, Genel, Karabük, Köşe Yazıları, Tüm Manşetler, yazar

   İstanbul’daki Hemşeri Dernekleri Çalışıyor Türkiye sınırları içinde Karabük dışında yaşayan Karabüklülerin nüfus olarak en fazla olarak bulunduğu il İstanbul biliyorsunuz. İstanbul’da Karabük ve ilçelerimizdeki hemşehrilerimiz dernek yapılarıyla örgütlenmiş durumda dayanışma içerisindeler. Bu çok güzel. Hemşeri hemşehriye gurbette sahip çıkıyor çünkü. Karabük içinde böyle bir birlik var mı derseniz, diyecek bir şey yok. Ama en azından Karabük dışında hemşehrilerimizi bir araya getiren,  iyi-kötü günlerini paylaşan dernekler var.Öyl...
 • Okan Küçük Yorumluyor 17.05.2022

  17 Mayıs 2022 Ekonomi, Genel, Karabük, Köşe Yazıları, Tüm Manşetler, yazar

  Kardemir Kavşağı Başlıyor. Karabük’te uzunca bir süredir konuşulan önemli vaatlerden biri olan Kardemir Kavşağı projesinde sona gelindi artık. Muhtemelen bu hafta sonuna kadar ya da en geç önümüzdeki hafta içi ilk kazma vurulacak ve çalışma başlayacak.  Bu konu yıllardır gündem de olan bir konu ama artık sonuna gelindi. Karabük’e hayırlı olsun. Tabi konuyla ilgili görüş belirtenler animasyonu döndürülen projeden çok farklı bir projenin hayatiyete geçirileceğini söylüyorlar. Proje biraz  kesilmiş- biçilmiş diyorlar. Olsun , ne d...
 • Okan Küçük Yorumluyor 16.05.2022

  16 Mayıs 2022 Ekonomi, Genel, Karabük, Köşe Yazıları, Tüm Manşetler, yazar

   Yenice’ye Doğalgaz… AK Parti Karabük Milletvekilleri Cumhur Ünal ve Niyazi Güneş, Yenice’nin Doğalgaz genişleme alanı projesi kapsamına dahil edilmesinin ve Doğalgaz lisansının onayını EPDK’dan çıkarttıklarını ifade eden açıklamada bulundular. ” Yenice ilçemizi Doğalgaza kavuşturmak, yıllardır hayalini kurduğumuz ve Karabük milletvekilleri olarak her aşamasını yakın takip ettiğimiz en önemli konularımızdan biriydi. Bundan sonraki süreci de KARGAZ şirketi ile birlikte takip ederek inşallah en kısa zamanda ilçemizi hayalini...