Hoşgeldiniz  

Okan Küçük Yorumluyor… Karabük trafik sorunu

Okan KÜÇÜK (Yazarın tüm yazıları için tıklayınız) | 03 Ekim 2018 | Genel, haber, Okan Küçük A- A+

Bunu Paylaş

            

                                          

            Karabük’te trafik sorunu her geçen gün artıyor. Belli saatlerde zaten aşırı olan trafik keşmekeşi, günün geneline de yayılmak üzere gibi.

             Şimdi Kardemir kavşağı projesi o konuda 20-30 yılı etkileyecek önemli bir çözüm idi. Fakat gelinen süreçte anlaşılıyor ki  o konu şimdilik beklemede.

          Peki o zamana kadar geçici tedbirler alınarak sorun çözümüne katkılar sunulamaz mı ? Mesela en yoğun olan saatler de  o bölge de trafik polisleri trafiği yönetip daha hızlı bir akış sağlanamaz mı ?

           Hatta Kardemir kavşağına sürekli olarak  Trafik Polisi görevlendirilemez mi acaba? Karabük Emniyetinin personel anlamında eksiği olduğunun farkındayız. Ama özellikle Kardemir kavşağında günün geneline yayılan bir yoğunluk olduğu da orta da.

            Yine daha önce ifade ettiğimiz gibi Karabük Endüstri Meslek Lisesinin, Esentepe inişinin ve Polis Evinin önündeki bir ortak noktaya bir kavşak yapılıp, 200 Evler, Esentepe bölgesinden gelip, 5000 Evler-100.yıl- Safranbolu istikametine giden sürücülerin kullanacağı ve  o bölgeden gelenlerin KARDEMİR kavşağına girmesini önleyen , Kardemir kavşağını da kısmen rahatlatacak olan bir kavşak uygulaması yapılamaz mı?

            Hem maliyeti düşük olur, hem kısa sürede yapılabilir, hem de belli oranda kavşak trafiğinin azalmasına katkı verir?

           Yine Ankara – İstanbul Karayolundan gelip 5000 Evler Safranbolu istikametine giden  Safranbolu’dan gelip ve o Ankara –İstanbul istikametine giden başta otobüsler  ve özel araçlar için  terminalin arkasından Öğlebeli Sanayi Sitesi yolundan Yeşil Mahalle Çevre Yoluna bir bağlantı yapılabilir mi ?

            Böylece bu araçlar da KARDEMİR Kavşağını görmeden gelip-gitmiş olurlar ve kavşaktaki yoğunluk ciddi oranda azalır.

            Sadece kavşak problemi yok Karabük’ün şehir içi trafikte de ciddi kuyruklar oluşuyor. Şehir içine gelen otobüs ve minibüslerin şehir merkezine girmemeleri , minibüslerin mesela  battı-çıktıdan geçip direkt minibüs terminaline geçiş yapmaları, otobüslerinde mesela Kent Meydanında yapılacak bir düzenleme ile oranın bir kısmında yolcu indirip bindirmeleri  ve şehir içine girmeden geri dönüş yapmaları sağlanabilirse bu da şehir içi trafiği önemli oranda düşürecektir.

            Şimdi Onel AVM’nin yanında yapılan üst geçitte de bir düzenleme yapılması lazım. Ve  hem battı-çıktı dan hem de şehir merkezinden o üst geçit vasıtasıyla Zonguldak Caddesine rahatlıkla geçiş yapılabildiği için Evkur’un önünden  sağa dönüş yapılarak Zonguldak Caddesine geçişin kaldırılması lazım.

         Hem oradaki tren yolundaki kontrollü geçitte bir yük treni geçtiğinde oraya dönüş yapacak4-5 aracın girmesi  oranına yanındaki yolu da kapattığı için tren geçinceye kadar bütün trafiği kilitliyor ,istasyona kadar uzayan kuyrukların oluştuğu oluyor . O bölgede sağa dönüşün yasaklanması lazım.

            Tamam köprübaşından gelen yol yine kullanılsın, oradaki esnaf sıkıntı yaşamasın ama evkur yanından gidiş kapatılmalı.

            Bu önerilerimizi geçmiş zaman için de de çeşitli defalar yazmıştık. Fakat Kardemir Kavşağı düzenlemesi- Çevre Yolu projesi nedeniyle askıya almıştık o konudaki yazılarımızı.

            Milletvekili Cumhur Ünal’ın KARDEMİR Kavşak düzenlemesinin askıya alınabileceği konusundaki açıklamasından sonra bu konudaki görüşlerimizi tekrar yazdık.

            Karabük merkez trafiği sıkıntılı saatler yaşıyor, gün içine fazlaca yayıldığı da oluyor bu sıkıntının çünkü.

Yolbulanlar, Vergili’nin ardından Namalı’da dava etmiş.

VALİ BEY TALİMATI VERDİ SORUN ÇÖZÜLDÜ

Eskipazar Yolunda Kaza..

EN SON HABERLER
KARABÜK AJANS 78 internet haber sitesi ‘Basın Meslek İlkeleri’ne uymaya söz vermiştir. karabukajans78.com İhlas Haber Ajansı (İHA) resmi abonesidir.Karabük Ajans 78 Haber Sitesi. Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle