Hoşgeldiniz  

Okan Küçük Yorumluyor…KARABÜKSPOR KONUSU HER ZAMAN GÜNDEM

Okan KÜÇÜK (Yazarın tüm yazıları için tıklayınız) | 15 Ekim 2018 | Genel, haber, Okan Küçük A- A+

Bunu Paylaş

    

            Nedir Kardemir Karabükspor göz göre  batırılmış, bitirilmiştir. Bu” göz göre göre bitirilmiş” diye ulusallarda köşe yazıları bile yazıldı.

            Karabük’ün en sıcak gündem maddesidir. İlk olarak 190 Milyonluk borç açıklanmıştı. Eski Başkan Ferudun Tankut’un önce istifa ettiği sonra da gelmediği kongrede.

             Daha sonra bir açıklama yapmıştı Tankut. “Biz burada PTT ligine geldiğimiz dönem Mustafa Bey ile olan ilişkimizi komple  gün kesmiş olsaydık, 20 Milyon  eksi bakiyemizi biz bu seneye taşımış olsaydık  11 yerine biz 31 Milyon bakiyemiz oluyordu.

            Bu sezon gelecek olan 73 Milyonu da 31 milyon eksi bakiyeyi düştüğümüz zaman yaklaşık 43 Milyon liralık bir gelir kaynağıyla lige girmiş olacaktık. Zaten böyle bir parayla biz lige girseydik bu sezonu biz tamamlardık. Biz sezon başından beri sıfır gelirle, futbolcu ödemeleri yapamamakla karşı karşıya kaldık.”demişti.

            TANKUT: “ MALİ KONULARLA  MUSTAFA YOLBULAN İLE ONUN ELEMANI OLAN CEO HAKAN AYVAZ BEY İLGİLENDİ. BİZ YALNIZ SPORTİF YÖNÜYLE İLGİLENDİK.”

            Tankut: “Samimiyete güvene dayanan bir yapı içerisinde devam ettik. Mali Konularla ilgili Mustafa Yolbulan Bey, ve Hakan Ayvaz Bey  İLGİLİYDİ. Hakan Bey aynı zamanda Mustafa Yolbulan Bey’in  de elemanı olması dolayısıyla bizde fazla detaya girmeden biz yalnız sportif yönüyle ilgilendik. Doğru mu , yanlış mı bu tartışılır. Ben bugün dönüyorum keşke o arkadaşımızla  ( Hakan Ayvaz) yola devam etmeseydik ama o günkü şartlarımız, konumumuz ona uygun değildi, tamamen güvene ve samimiyete dayalı bir olaydı. O hatayı zaten  kabul ediyorum.” Demişti.

            Tabi biz de o zaman yazmıştık. Bu açıklamaları doğru olabilir  bilemeyiz. Ama  KUKLA BAŞKAN mıydı yani neden zamanında çıkıp istifa etmedi o zaman demiştik. Ayrıca Ankara’daki yerini Karabükspor’a  ofis olarak kiralamasından tutunda, kaldığı otel vs faturalarını kulübe ödettiği yönündeki konular orta da kaldı.

           PARANIN PSİKOLOĞU HAKAN AYVAZ’DA GÖZALTI İFADESİNDE TANKUT’U SUÇLAMIŞTI…

               Nisan’ın ilk haftası gözaltına alınıp adli kontrol ve yurt dışı yasağı şartıyla serbest bırakılan Eski CEO Hakan Ayvaz,  ifadesinde hakkındaki suçlamaları kabul etmemiş ve Savcıya ,Eski Karabükspor Başkanı Ferudun Tankut ile ilgili iddialarda bulunarak, “Ankara’daki dairesini kulübe 5 bin liraya kiraladı, yediği yemekleri, giydiği kıyafetleri, kaldığı otelleri Karabükspor’a fatura etti.  “ demişti.

KARABÜKSPOR’UN LÜKS CİPİ MUSTAFA YOLBULAN’DAYMIŞ…

                   Ayvaz:   “Kulüpler Birliği toplantısına tüm başkanlar lüks araçlarla geliyor diye araç aldırdı, sonra o aracı alınan 450 bin TL borç karşılığı Mustafa Yolbulan‘a devrettik. Çünkü aile büyükleri Mustafa Bey’e Karabükspor’a borç verdiği için kızmış, Mustafa Yolbulan aracı üzerine aldı…” diye ifade vermişti. O zaman da yazmıştık bunları gerçi.

                PARA PSİKOLOĞU  DİYE KİTAP YAZMIŞ ADAM DAHA NE OLSUN, YANİ.

                   Bakınız eskiden yazdık bunları geniş geniş. Mesela şu aşağıda paylaşacaklarımızı da 7-8 ay önce yazdık. “Kamuoyunda “Yolbulanların Muhasebecisi” olarak anılan Kardemir Karabükspor Ceo’su Hakan Ayvaz tarafından herhangi bir belge olmaksızın, kendisinin düzenlediği ve kendisinin imzaladığı  boş beyaz  a4 kağıtlarına “tutanak”   diyerek yazdığı  çeşitli kağıtlar baz alınarak, Kardemir Karabükspor kasasından çıkış yapıldığı ve  kendi yazıp, kendi imzaladığı başlığına da “tutanak” yazdığı kağıtların üzerine  yine  herhangi bir belge olmaksızın kendisinin yazdığı meblağların  giderleştiği  bağımsız denetim şirketinin yazdığı rapor  belgeleriyle tespit edilmişti…

               Bu gelişmelerin ardından futbolculara ve menajerlik şirketlerine Kardemir Karabükspor tarafından kesilen kulüp çeklerini en son Hakan Ayvaz ve kamuoyunda ‘Simsar Bayram’ diye tanımlanan Bayram Uğurlu’nun ciro ettiğinin ortaya çıkması , kulübün  perde arkasındaki bir aile tarafından bile isteye bu hale getirildiği iddialarını   doğrular nitelikte olarak kabul görüyor…

        Kamuoyu,  Ceo Hakan Ayvaz ve Bayram Uğurlu yaklaşık 3 milyon avroluk  futbolcu çeklerini neyin karşılığında ciro etmiş, bu futbolcularla bu iki şahıs arasında nasıl bir ticari ilişki olmuştur? Sorusunu soruyor…

            Diğer taraftan  Ceo Hakan Ayvaz cirolu çeklerin kesildiği şirketlerin paravan şirketler olduğu iddiası da ortalıklarda yüksek sesle konuşuluyor. Bir takım paravan şirketler aracılığıyla yine milyoncukların bir aileye yönlendirildiği kanısı sokaklarda dillendiriliyor ve kabul görüyor…

            Yani aslında bazı veriler açık ve net bir biçimde ortada, ve arka planı da, arkadaki gerçek yüzü de açık seçik deşifre ediyor, değil mi ?

           O zaman resmi kurumlar işin üzerine gitmeli, Karabük’ün, Karabükspor’un  neredeyse yarım asırlık bir marka değerin, 2 yılda bu hale getirilmesinin hesabını yasal yollarla sormalı,yapanın yanına kar kalmamalı !” demiştik.  Hakan Ayvaz’ın “Para Psikoloğu” diye yazdığı kitabı olduğu ortaya çıkmıştı onu da yazmıştık. O kısmı da sonra yazalım inşallah…

BU İNSANLARIN AMAÇLARI NE ?

Her şeyden önce EMEĞE SAYGI…

Karabük’te otomobil ile minibüs çarpıştı

EN SON HABERLER




KARABÜK AJANS 78 internet haber sitesi ‘Basın Meslek İlkeleri’ne uymaya söz vermiştir. karabukajans78.com İhlas Haber Ajansı (İHA) resmi abonesidir.Karabük Ajans 78 Haber Sitesi. Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle