logo

Okan Küçük Yorumluyor. Karabükspor ve Kardemir Yönetimi…


facebooktwitter
Okan Küçük

Warning: Use of undefined constant user_email - assumed 'user_email' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/karabuk2/public_html/wp-content/themes/HaberMatikV3/single-kose-yazilari.php on line 34
okanbatitv@hotmail.com

Bir önceki yazımızda Kardemir’in bugünlere nasıl geldiğini değerlendirmiş,

O haberimiz için BURAYI tıklayınız

ve o yazımızın sonunda  bir not düşerek” Kardemir  Yeni Yönetimi Karabüklülerin Gönlünde Nasıl Taht Kurar ?” onu da sonraki yazımız da yazacağız inşallah, demiştik. Şimdi o konudaki yorumumuzu da yazalım…

      Kardemir Yönetimi Karabüklülerin Gönlünde Nasıl Taht Kurar ?

Karabük’ün en’leri, vazgeçilmezleri, olmazsa olmazları vardır. Bunlar  Kardemir, Karabük Üniversitesi, işçi açısından Özçelik İş Sendikası ve Kardemir Karabükspor’dur…

Kardemir Karabükspor, şuan da  şehrin ortasında bitmiş bir vaziyette adeta yatıyor. Bu konuyla ilgili önceden yazdığımız onlarca yazıdan alıntılayarak süreci kısaca hatırlatacak olursak, Karabüksporda bir an da 191 Milyon TL’lik borç olduğu  açıklanmıştı. Sonradan tırlarca peynirler, binlerce sodalar, şampuanlar vs. ulusallarda bile yazılıp çizilmeye başlanmıştı. İşte o borcun ortaya atılmasından sonra  Karabükspor’un o vakit  Genel Kuruluna katılmayan eski Karabükspor Kulüp  Başkanı Ferudun Tankut sonradan 191 milyonluk borcun aksine bambaşka bir hesap yaparak  “Bizim 42 Milyon TL   bu senenin bir rakamın olması gerekiyor” diyerek,  hesapların 10 yıla dönük incelenmesini istemişti.

          Önce şunu ifade edelim. Karabüklülerin o dönemin Başkanı olan H. Ferudun Tankut’a karşı kızgınlıkları var. Bir çok konuda Tankut’u suçluyorlardı Karabüklüler, sanıyorum hala da birçok konuda sorumlu olarak Tankut’u görüyorlar… Resmin başka bir yönünü de Tankut’un açıklamalarıyla aşağıda veriyoruz.

            İşte o süreçte bir basın toplantısı yapan Tankut: “ Biz burada PTT ligine geldiğimiz dönem Mustafa Yolbulan Bey ile olan ilişkimizi komple o gün kesmiş olsaydık, 20 Milyon  eksi bakiyemizi  bu seneye taşımış olsaydık  11 yerine biz 31 Milyon bakiyemiz oluyordu. Bu sezon gelecek olan 73 Milyonu da 31 milyon eksi bakiyeyi düştüğümüz zaman yaklaşık 43 Milyon liralık bir gelir kaynağıyla lige girmiş olacaktık. Zaten böyle bir parayla biz lige girseydik bu sezonu biz tamamlardık. Biz sezon başından beri sıfır gelirle, futbolcu ödemeleri yapamamakla karşı karşıya kaldık.”demişti.

                      TANKUT: “ MALİ KONULARLA  MUSTAFA YOLBULAN İLE ONUN ELEMANI OLAN CEO HAKAN AYVAZ BEY İLGİLENDİ. BİZ YALNIZ SPORTİF YÖNÜYLE İLGİLENDİK.”                                                 

                             Tankut: “ Samimiyete güvene dayanan bir yapı içerisinde devam ettik. Mali Konularla ilgili Mustafa Yolbulan Bey, ve Hakan Ayvaz Bey  ilgiliydi. Hakan Bey aynı zamanda Mustafa Yolbulan Bey’in  de elemanı olması dolayısıyla bizde fazla detaya girmeden biz yalnız sportif yönüyle ilgilendik.” Diye net ifadelerde bulunmuş aslında örtülü bir şekilde benim hesaplarıma göre böyle bir borç yok, ve var olan borcun sorumlusu da Sayın Mustafa Yolbulan’dır imasında bulunmuştu. İfadeleri açık…

“ Bu açıklamanın ardından Karabükspor’da HAYALİ BORÇLAR MI VAR sorusu kamuoyunun bir kesiminde sorulmuş ve konu daha da çözümsüz bir hale dönüşmüştü.

                     Aynı basın toplantısında Sayın Tankut; “ Ben Mali Raporları Hakan Bey’den istediğimde Mustafa Bey’e gönderdim oradan isteyiniz diyerek bana vermedi” demişti.

Biz o zaman çıkıp , yani kulüp başkanı olarak mali rapor nasıl size gösterilmez ? Siz, Mali rapordan nasıl haberdar olmazsınız, bunlar akıl alır şeyler değil. Bu borçları Sayın Yolbulan ile Sayın Ayvaz yaptı, ben yapmadım ben KUKLA BAŞKANDIM  mı denilmek isteniyor ? Amaç ne yani ? Başkansanız sorumlusunuzdur,  o zaman istifa etmeliydiniz,  demiştik, yaptığımız yorumlar arşivler de kayıtlı…

       İyi de Kim Bu Hakan Ayvaz ? Karabük’e Karabükspor’a Bunu Kim ya da Kimler Getirdi ?

            Hakan Ayvaz, ismi bir dönem çok gündeme gelmişti. Kendi yazdığı ve kendi imzaladığı tutanaklarla  belgesiz- fişsiz- faturasız  bir şekilde yaptığı bazı harcamalar çok konuşulmuştu. Yazılmıştı , çizilmişti haberleştirilmişti.

      Ayrıca   Rahmetli  Ziya Ünsal’ın , başkanlığı döneminde   Ayvaz’a noter kanalıyla gönderdiği ihtar da   “İş akdiniz feshedilmesine karşın elinizde bulunduğu anlaşılan Kardemir Karabükspor Kulübü kaşesini bilgimiz ve yetkiniz dışında kullandığınızı öğrenmiş bulunmaktayız. Bu nedenle kulübümüzü usulsüz olarak temsil etmeye bir an önce son vermenizi, elinizde bulunan mührü tarafımıza acilen iade etmenizi, aksi takdirde hakkınızda yasal yollara başvuracağımızı ihtar ederiz” şeklinde çarpıcı ifadeler vardı.

            Hatta çok ilginçtir ki, o ihtarın Noter kanalıyla gönderildiği 2 adresten biri Yolbulan Demir. San.ve Tic. AŞ  idi… Ne kadar ilginç değil mi ? Ayvaz’ın adreslerinden biri olarak kendisine gönderilen ihtarname de    neden Yolbulan DÇ gibi   değerli bir şirketin  adresi yer almıştır ?  Kel alaka mıdır, tam isabet midir sizce  bu nedir yani değil mi ?

             Kendin yaz- kendin imzala   gitsin paralar… İhtarnamede açıkça yazıldığı gibi, Kulüpten atıldıktan sonra bile kaşeyi yanında götür , yetki dışında kullan, Karabükspor’u usulsüz şekilde temsil etmeye çalış…(Şuan ev hapsinde bulunan Ayvaz’ın görev yaptığı dönemde 27 farklı futbolcuya kesilen çeklerde ciro imzalarının olduğunun kriminal incelemesinde ortaya çıktığı artık biliniyor.) İyi de kim bu Hakan Ayvaz ? Karabükle, Karabüksporla ne alakası var, ne ilişkisi var? Bu Karabükspor’a paraşütle mi indi ?   Bu şahsı Karabükspor’a kim getirdi de, kim koydu peki ???  Yani kimin adamı olarak anılıyordu ?

          Yani Eski Başkan Mustafa Yolbulan, bu adamı alıp getirip, bundan sonra  Karabükspor’da mali disiplin olacak tüm mali işlere Hakan Ayvaz bakacak diyerek getirmemiş miydi bunu Karabükspor’a ?

Yine, İyi de Kim Bu Bayram Uğurlu ? Karabük’e Karabükspor’a Bunu Kim ya da Kimler Getirdi ?

TFF’de menajer olarak yer almadığı görülen Menajer Bayram Uğurlu… Bildiğin  korsan menajer… Bazı futbolculara verilen çeklerin, kamuoyunda “Simsar Bayram” olarak anılan bu şahıs tarafından ciro edildiği de belgelerle ortaya konulmuştu vaktiyle…

Karabüklüler hatırlıyor  daha başka neler olduğunu. Mesela, Futbolcu araştırma giderleri diye eski parayla 1 trilyon 400 milyara yakın paranın 1 yılda harcandığını hatırlıyor Karabüklüler…

 3 ayrı menajerlik  şirketine ödenmiş görünen paralar…  Yabancı kökenli şirketler … Kimi izlemişler, tek bir futbolcu almışlar mı yok… Bu yabancı şirketlere ödenen paraların gerçekte naylon fatura mı olduğu, paravan şirketler mi olduğu, paraların bir şekilde dönüp dolaşıp aynı kişilerin cebine mi girdiği gibi konular da yargının gündemindedir mutlaka. Er- geç onlar da ortaya çıkar…  Çünkü, öyle anlaşılıyor ki, bu düğmeye  boşuna basılmadı…

O ifadelerden birinde Mustafa Yolbulan’ın  “Kriminal raporunda Juan Pablo Pachon isim ve imzası yerine Hakan Ayvaz’ın ciroladığı 3 ayrı çekte imzası olup olmadığı da sorusuna , genel olarak çek imzalamadığını söz konusu çekleri kendisi düzenleyip düzenlemediğini bilmediğini, “İmza benim imzama çok benziyor ancak benim imzam ya da değil diyemem…” diyerek cevap verdiği tüm basın da yayınlanmıştı yargı süreci devam ediyor…

 Dava Bağımsız Türk Yargısında, Devam Ediyor…

 Bakın sadece Karabüklüler değil, Türk Futbolu ve Kamuoyu açısından bir taraftan  ibretle , bir taraftan minnetle takip edilen bir dava olacak Karabükspor davası… Bu 2 tutuklunun ( ilk etapta Hakan Ayvaz  tutuklanmıştı sonradan ev hapsine dönüştü ve Bayram Uğurlu tutukluydu) bu şaibeli işleri tek başına  ya da kendi namı hesaplarına yapacağına zaten aklı başında kimse inanmıyor. Kamuoyu arka plandaki  gölgenin- gölgelerin  bulunmasını istiyor. Yürekten inanıyoruz ki, mutlaka bulunacaktır… Yukarıda ifade ettiğimiz gibi, gerçeklerin er-geç ortaya çıkma gibi bir huyu vardır çünkü ve Devlet yarına bırakır ama kimsenin yanına bırakmaz… Ve yine ifade edelim herkes suçu kesin olarak ispatlanıncaya kadar masumdur….

       Kardemir Yeni Yönetimi Karabük’te ve Spor Camiasında Böyle Taht Kurar

Gelelim Kardemir Yeni Yönetimini gerçek mana da  Karabük’te ve spor camiasında Kahraman yapacak ve Karabüklülerin gönlünde taht kurmalarına vesile olacak ana konuya… Karabükspor Tüzüğünde  “Kulüp Başkanını teklif eder” yazan KARDEMİR A.Ş Yönetim Başkanıdır.

Bugüne kadar Şehrin yöneticileri Valiliği, Belediyesi, Milletvekilleri vs. vs. bazı girişimlerde bulundular ellerinden geleni yapmaya çalıştılar, ama görüldüğü üzere sonuç alınamadı, çünkü denklemde Kardemir’in  olmadığı hiçbir çözüm önerisi kalıcı sonuç getirmiyor.  Karabükspor yukarıda yazdığımız gibi şehrin ortasında bitmiş/bitirilmiş vaziyette yatıyor. Dava, yargı da devam ediyor ve her Karabüklü suçlu ve suçluların bulunup yasal olarak hesabının sorulmasını arzu ediyor.

Tüzükteki Kulüp Başkanını teklif eder ibaresinden hareketle Yeni Kardemir Yönetim Kurulu Başkanı ve Yeni Yönetimi eğer Karabükspor konusuna el atarlarsa, sahiplenirlerse, çözüm üretmek için gerekli girişimleri yaparlarsa, -bugün 40-50 Milyon TL  ile bunun yapılabileceği konuşuluyor- kimse kusura bakmasın ve alınganlık yapmasın lütfen ama hiçbir Karabüklü’nün  yapamadığını yapmış olacaklar sadece Karabüklülerin gönlünde taht kurmakla kalmayacaklar, Karabükspor sevenlerinin ve Türk Spor Camiasına da adlarını altın harflerle yazdırmış olacaklar.

Karabük’te Karabüklü mü, değil mi tartışmalarının yaşandığı bir ortam da işte gerçek Karabüklüler diye kabul edilecekler, Sadece bugün değil on yıllarca hem Karabük’te hem Türk Spor camiasında da isimleri saygıyla anılacaktır. Kardemir Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Alparslan Bayraktar ve Yönetim Kurulu Üyelerinin dikkatlerine sunarız…

Okan Küçük , Kardemir Yeni Yönetimi Karabük’te ve Spor Camiasında Böyle Taht Kurar

Etiketler: » » » » » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • Okan Küçük Yorumluyor. Karabükspor ve Kardemir Yönetimi…

  16 Kasım 2020 Genel, Köşe Yazıları, Tüm Manşetler, yazar

  Bir önceki yazımızda Kardemir’in bugünlere nasıl geldiğini değerlendirmiş, O haberimiz için BURAYI tıklayınız ve o yazımızın sonunda  bir not düşerek” Kardemir  Yeni Yönetimi Karabüklülerin Gönlünde Nasıl Taht Kurar ?” onu da sonraki yazımız da yazacağız inşallah, demiştik. Şimdi o konudaki yorumumuzu da yazalım…       Kardemir Yönetimi Karabüklülerin Gönlünde Nasıl Taht Kurar ? Karabük’ün en’leri, vazgeçilmezleri, olmazsa olmazları vardır. Bunlar  Kardemir, Karabük Üniversitesi, işçi açıs...
 • Okan Küçük Yorumluyor…

  05 Ekim 2020 Genel, Köşe Yazıları, Tüm Manşetler, yazar

  Karabükspor Davasını Türk Spor Camiası Takip Ediyor. Karabük’lü İşadamı, Kardemir Yönetim Kurulu Üyesi , Çağ Çelik A.Ş., Yöneticisi H. Çağrı Güleç’in şikayeti sonrası, Karabükspor Soruşturmasına hız verildi. Öncelikle yargı mensuplarına teşekkür ediyoruz. Bağımsız yargı Karabükpsor davası süreciyle birlikte Türkiye’'de çok konuşulacak bir davaya imza attılar.  Karabükspor davasını sadece Karabük değil Türk spor camiası yakinen takip ediyor. Bu dava kesinlikle bir milat olacak. Yüce Yargıya tekraren teşekkür ediyoruz. Hatırlayamamışlar ? ...
 • Okan Küçük Yorumluyor…

  24 Eylül 2020 Genel, Köşe Yazıları, Tüm Manşetler, yazar

  VİRMANDAN MAHKEMEYE GİDEN SÜREÇ…  2017 yılında gerçekleştirilen Çağçelik – Karçel - Kardökmak hisse virmanları konusunun bir özetini yazmıştım. Şimdi  daha da mini bir özetini yazalım. Virman 2017’de yapılıyor. Sonra  2017 ve 2018 faaliyet yıllarına ilişkin olarak Kamil Güleç, ve H. Çağrı Güleç OYBİRLİĞİYLE İBRA ediliyor.  Kaldı ki  hisse takas-virman işlemleri neticesinde Kardökmak A.Ş. ile Karçel A.Ş ve Kardemir AŞ,  KAR elde ediyor.             Hisse devirlerin KAP bildirimleri MEVZUATA UYGUN olarak yapılıyor. Hisse senet virmanı işle...
 • Okan Küçük, Tutuklamaları Yorumluyor

  20 Eylül 2020 Genel, Köşe Yazıları, Tüm Manşetler, yazar

  Devlet Yarına Bırakır Ama Yanına Bırakmaz ! Kardemir Karabükspor’da  tüm Karabüklüler ve futbolseverler yıllardır K.Karabükspor’un 200 Milyon tl’lik borcunun  vatandaşın söylemiyle soygunun, vurgunun, hortumun ucunun nerelerde başladığının, kimlere kadar ulaştığının hukuken ortaya çıkmasını  uzunca bir süredir bekliyordu.    Aslında daha önce ulusallarda da yazıldığı gibi bu dava “Türk Futbolu açısından bir Milat olacak” Karabükspor’u kimler nasıl bitirdi ? Paralar kimlerin eliyle kimlerin cebine girdi ? Bu aşama...